THY'den Haberler

Başlatan Sihirbaz, Mar 28, 2016, 06:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

merzifonlu

@HDS;

3. Havalimanının inşasında güvenlik görevlisi olarak 2 yıl çalışıp Merzifon'a geri dönen birisinin ifadesine göre, orada gelecek 40-50 sene boyunca göçme ve tamirat-tadilat beklenebilirmiş. Adam pistlerden birisi göçmez inşallah dedi!

Bu kez bu işi becerdiğimize kesinkes emin miyiz? Mesajı Paylaş

HDS

Bilmem...

Zemin memin konusunda değilim aslında. Sabiha da bence boktan bir yerde. Boktan bir pist oldu. Yanına ikincisi yapılıyor dağ yaparak.

O konularda zaten iyi değiliz herhalde ama genel olarak bir "hub" için, terminali, dükkanı vs için de diyorum.

Çok zor bir zemin çalışması oldu. Zor olacak. Normalde bu tür işler için zeminin bu kadar zorlu olduğu yer istenmez ama denize de yaptı adam. Mesajı Paylaş

Alkyone

@HDS

O maden sahasını nasıl doldurdular bilemem ama denizi doldurmak için dağları oydular denize de kayayla dolgu yaptılar
Eğer dolgu kayayla yapılmamışsa (ki hiç zannetmiyorum. O kadar büyük bir sahayı doyuracak kadar dağ tepe oymak o dolgu malzemesini taşımak diğerlerine benzemez) temel sağlam olmayacaktır. Tabi Doğu Karadeniz'in coğrafi konumu gereği yükselti problemi olmuyor. Onların o yönden bariz bir avantajı vardı o ayrı konu Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

commandos

Aslında en büyük problemimiz "acelecilik". "Acil" kelimesi hiç bir ülkede bu kadar ortaya düşmemiştir. İşyerinde olsun, devlet dairesinde yada günlük hayatta. Hemen her şey acil olarak yaptırılmaya çalışılır. Neden böyle açıkçası bilmiyorum. Yoksa zamana yayılan bir proje olsa idi, dedikodulardan uzak daha emniyetli ve ayakları sağlam yere basan proje olarak karşımıza çıkabilirdi. Belki de dünyaya örnek olacak nitelikte. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

Revolver

Durun yahu? Daha önce çökecek Marmaray var. Malum orada çalışmış güvenlikçi arkadaşlar da Marmarayın aceleye getirildiğini, japon mühendislerin karşı çıktığı işler yapıldığını ve her an çökebileceğini söylemişletdi. Nasıl bir ülkeyiz ki güvenlikçiler bile inşaat konusunda ahkam kesiyorlar. Mesajı Paylaş

merzifonlu

Bu ülkede herkes herşeyin uzmanı, haberiniz yok mu? ;)

Ama güvenlikçi bu fikre yaşanan bir olay nedeniyle vardığını söyledi bana.

Ana terminal binasının bir tarafının daha inşaat esnasında çöktüğünü, önlem için başlangıç planlarında olmayan şekilde destekleyici kazıklarla zeminin güçlendirildiğini, bu sebeple gelecekte benzeri durumun başka yerlerde de yaşanabileceğini düşünmeye başladığını söyledi.

Marmaray'ı bilmem. Göçerse zaten benzersiz bir facia yaşanır. Pist çökmesine falan hiç benzemez, Allah esirgesin! Mesajı Paylaş

canıtez

THY Semerkant seferlerine başladı

UNESCO tarafından "Dünya Kültür Mirası" listesine eklenerek koruma altına alınan Semerkant Türk Hava Yolları'nın 302. noktası olarak uçuş ağına eklendi. Yüzyıllar boyunca dünya ticaretinin en önemli ulaşım hatlarından biri olan İpek Yolu üzerinde kurulan Semerkant Türk Hava Yolları'nın Özbekistan'ın başkenti Taşkent'ten sonra ülkede sefer yaptığı 2. nokta oldu.

Semerkant Havalimanı'nda düzenlenen hat açılış töreninde konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ; "Başlattığımız doğrudan seferler ile, Unesco'nun Dünya Mirası listesinde olan medeniyetimizin en önemli şehirlerinden Semerkant'ı, 121 ülkeden gelecek misafirlere açmış bulunuyoruz. Medreseleri, müzeleri, camileri, türbeleri ve rasathanesi ile mimaride şaheserleri barındıran bu inci şehrin, kısa sürede turizmde büyük mesafe alacağına inanıyorum. Tarihi şahsiyetlere ve alimlere ebedi istirahatgâh olan bu kente hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

1992'den bu yana uçuşlarımızla iki dost ve kardeş ülke arasındaki bağları güçlendiriyor oluşumuz bizleri onurlandırıyor. Haftada 7 frekans uçtuğumuz Taşkent ve haftada 2 frekans icra edeceğimiz ve kısa zamanda haftada 3 frekansa çıkmasını ümit ettiğimiz Semerkant seferleri ile uzakları yakın kılmaya devam edeceğiz.

Bu hafta içinde yenilenen Hava Ulaştırma Anlaşması'nın ülkelerimiz arasındaki hava yolu köprüsünü daha da kuvvetlendireceğine inanıyorum. Uçuş sayılarıyla birlikte uçulacak noktalar da arttırıldı. Bu vesile ile Özbekistan'ın saygıdeğer yöneticilerine şükranlarımı arz ederim. ''dedi.

İstanbul-Semerkant seferleri haftada 2 gün karşılıklı olarak icra edilecek olup Türk Hava Yolları yolcuları, İstanbul'dan Semerkant'a açılışa özel tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 364 USD'den başlayan fiyatlarla seyahat edebilir.


Semerkant'a ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No.      Günler        Kalkış         Varış

TK 372         Salı, Cuma  IST 06:00   SKD 12:20

TK 373         Salı, Cuma  SKD 13:50  IST  17:05

Tüm saatler lokaldir.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-semerkant-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

güvenlikçiden dolgu dersleri Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

canıtez

THY Akabe seferlerine başladı

Türk Hava Yolları'nın Ürdün'deki 2. uçuş noktası Akabe'ye direkt seferleri bugün itibariyle başladı.

Türk Hava Yolları'nın, Ürdün'de başkent Amman'ın ardından uçuş sağlayacağı 2. nokta olan Akabe'ye seferler, bugün itibariyle haftanın 3 günü karşılıklı olarak icra edilecek.

İstanbul'dan, Ürdün'ün önemli liman şehri Akabe'ye, tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş; 404 Amerikan Doları'ndan başlayan ücretlerle seyahat edilebilir.

Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri Türkiye çıkışlı yolculuklarda, seyahatlerinin 11 Haziran 2018, AQJ çıkışlı yolculuklarda ise seyahatlerinin 12 Haziran 2018 tarihine kadar tamamlanması hâlinde, %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-akabe-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY, Erbil'e 26 Mart'tan itibaren tekrar uçacak

Başbakan Binali Yıldırım, Irak merkezi hükümetinden sonra bugün itibariyle Kuzey Irak hava sahasın tekrar uçuşlara açtıklarını söylemişti.

Kuzey Irak'a uçuş yasağının sona ermesinden sonra Türk Hava Yolları, durdurduğu seferleri yeniden başlatıyor. THY 26 Mart itibariyle Erbil uçuşlarının başlayacağını duyururken, bu hatta biletler satışa sunuldu.

http://www.kokpit.aero/thy-erbil-ucuslari-basliyor Mesajı Paylaş

canıtez

THY, Helsinki hattında A330'u sefere koydu, kapasite artırdı

Türk Hava Yolları, Helsinki uçuşlarında uçak değişikliğine gitti ve koltuk kapasitesini yüzde 30 arttırdı.Bugüne kadar bu hatta Airbus A321 tipi tek koridorlu hizmet veren THY, bugünden itibaren günlük uçuşların birinde geniş gövdeli A330 ile sefer yapacak.

Yeni uçak bu hatta daha fazla koltuk kapasitesinin yanısıra 180 derece yatak haline gelen business class koltukları ve ücretsiz wi-fi bağlantısıyla yolculara daha konforlu seyahat imkanı sunacak.

http://www.kokpit.aero/thy-helsinki-kapasite-artirimi
Mesajı Paylaş

canıtez

THY devleri geride bıraktı, zirveye yerleşti

Seyahat sitesi eDreams, 2018 yılının en iyi tam hizmet sunan havayollarını seçti. 60 bin sık seyahat severin oylarıyla Türk Hava Yolları, "2018'in En İyi Havayolu" seçildi. THY genel kategoride birinci olmanın yanı sıra, uçuş ekibi ve VIP salon kategorileri için de üst sıralarda yer aldı.

THY, rahatlık, check-in, uçakta servis ve ödenen paranın karşılığı alma kriterlerinin dördünden 4 yıldız, birinden ise 4.5 yıldız aldı. THY toplam 4.15 puanla listenin en başında yer alırken onu 4.10 puanla Aegean Airlines, 3.99 puanla Swiss, 3.95 puanla Lufthansa ve aynı puana sahip Avusturya Havayolları izledi.

Scandinavian Airlines, Aeroflot, Air France, Tap Portugal ve Emirates ilk 10 içinde yer alan diğer şirketler oldu. Ödüllerin açıklandığı sitede 1933 yılında 5 uçaklık filoyla operasyonlarına başlayan THY'nin bugün 326 uçaklık filoyla yılda 68 milyon yolcu taşıdığı, 120 ülkede 300'den fazla noktaya uçtuğu hatırlatıldı.

Sitede ayrıca THY ile uçan yolcuların milli havayolu hakkında övgü dolu açıklamalarına yer verilerek, "Türk Hava Yolları uçuş ekibi fark yaratıyor. Misafirperverlik ve nezaket, Türk Hava Yolları'nın felsefesinde yer alan kavramlardır ve bu konseptler İstanbul Atatürk Havalimanı'daki özel yolcu salonunda rahatlıkla görülebilir" denildi.

2018'İN TAM HİZMET VEREN EN İYİ HAVAYOLLARI

THY
Aegean
Swiss
Lufthansa
Avusturya Havayolları
Emirates
SAS
Aeroflot
Air France
TAP Portugal

http://www.kokpit.aero/thy-dunyanin-en-iyi-havayolu Mesajı Paylaş

HDS

THY'nin uçuşlar arası ve uçaklar arası standardını da oturtması gerek. Aynı parkurun gidiş uçuşunda donuyorsun, dönüşünde yanıyorsun. Yabancı uçuşlarda o ülkenin dilini bilen hostes bazen oluyor bazen olmuyor. Artık bunlar önemli detaylar. Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Hava Yolları, Gambiya'nın başkenti Banjul'a uçacağını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir açıklama yapan THY, pazar koşullarına bağlı olarak Banjul'a uçacağını açıkladı. Sefer detayları ise daha sonra belli olacak.

THY açıklaması:

Ortaklığımızca, pazar koşullarına bağlı olarak, Gambiya'nın başkenti Banjul'a tarifeli seferler başlatılmasına karar verilmiştir.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thynin-yeni-rotasi-belli-oldu-69252.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY'den SATS açıklaması

Türk Hava Yolları, 3.havalimanında ikram hizmeti alma konusunda SATS şirketi ile yapılan niyet anlaşmasının süresinin uzatıldığını açıkladı. THY'den KAP'a yapılan açıklamada görüşmelerin halen devam ettiği, ek bir sözleşme yapılarak iyi niye anlaşmaının süresinin uzatıldığı bildirildi. İşte o açıklama;

"İlgi açıklamamızda Türk Hava Yolları A.O.'nın İstanbul Yeni Havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, SATSLtd (SATS)'ın iştiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzalandığı duyurulmuş idi. Taraflar arasında görüşmeler halen devam etmekte olup, ek bir sözleşme yapılarak, söz konusu niyet anlaşmasının süresi uzatılmıştır. 

Önemlilik arz eden gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Singapurlu SATS ise 1972 yılında kuruldu. Uzakdoğu ve Ortadoğu'da 44 noktada faaliyet gösteren şirket, havayolu ikramının yanı sıra yer hizmetleri konusunda da faaliyet gösteriyor. 3. Havalimanı projesi ile yakından ilgilenen şirket, uzun süredir Türkiye'ye yatırım yapmayı planlıyordu. SATS'ın anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda Üçüncü Havalimanı'na 120 milyon dolarlık yatırım yapması bekleniyor.

http://www.kokpit.aero/thy-sats-kapa-bildirim Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter