THY'den Haberler

Başlatan Sihirbaz, Mar 28, 2016, 06:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

commandos

Aslında en büyük problemimiz "acelecilik". "Acil" kelimesi hiç bir ülkede bu kadar ortaya düşmemiştir. İşyerinde olsun, devlet dairesinde yada günlük hayatta. Hemen her şey acil olarak yaptırılmaya çalışılır. Neden böyle açıkçası bilmiyorum. Yoksa zamana yayılan bir proje olsa idi, dedikodulardan uzak daha emniyetli ve ayakları sağlam yere basan proje olarak karşımıza çıkabilirdi. Belki de dünyaya örnek olacak nitelikte. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

Revolver

Durun yahu? Daha önce çökecek Marmaray var. Malum orada çalışmış güvenlikçi arkadaşlar da Marmarayın aceleye getirildiğini, japon mühendislerin karşı çıktığı işler yapıldığını ve her an çökebileceğini söylemişletdi. Nasıl bir ülkeyiz ki güvenlikçiler bile inşaat konusunda ahkam kesiyorlar. Mesajı Paylaş

merzifonlu

Bu ülkede herkes herşeyin uzmanı, haberiniz yok mu? ;)

Ama güvenlikçi bu fikre yaşanan bir olay nedeniyle vardığını söyledi bana.

Ana terminal binasının bir tarafının daha inşaat esnasında çöktüğünü, önlem için başlangıç planlarında olmayan şekilde destekleyici kazıklarla zeminin güçlendirildiğini, bu sebeple gelecekte benzeri durumun başka yerlerde de yaşanabileceğini düşünmeye başladığını söyledi.

Marmaray'ı bilmem. Göçerse zaten benzersiz bir facia yaşanır. Pist çökmesine falan hiç benzemez, Allah esirgesin! Mesajı Paylaş

canıtez

THY Semerkant seferlerine başladı

UNESCO tarafından "Dünya Kültür Mirası" listesine eklenerek koruma altına alınan Semerkant Türk Hava Yolları'nın 302. noktası olarak uçuş ağına eklendi. Yüzyıllar boyunca dünya ticaretinin en önemli ulaşım hatlarından biri olan İpek Yolu üzerinde kurulan Semerkant Türk Hava Yolları'nın Özbekistan'ın başkenti Taşkent'ten sonra ülkede sefer yaptığı 2. nokta oldu.

Semerkant Havalimanı'nda düzenlenen hat açılış töreninde konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ; "Başlattığımız doğrudan seferler ile, Unesco'nun Dünya Mirası listesinde olan medeniyetimizin en önemli şehirlerinden Semerkant'ı, 121 ülkeden gelecek misafirlere açmış bulunuyoruz. Medreseleri, müzeleri, camileri, türbeleri ve rasathanesi ile mimaride şaheserleri barındıran bu inci şehrin, kısa sürede turizmde büyük mesafe alacağına inanıyorum. Tarihi şahsiyetlere ve alimlere ebedi istirahatgâh olan bu kente hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

1992'den bu yana uçuşlarımızla iki dost ve kardeş ülke arasındaki bağları güçlendiriyor oluşumuz bizleri onurlandırıyor. Haftada 7 frekans uçtuğumuz Taşkent ve haftada 2 frekans icra edeceğimiz ve kısa zamanda haftada 3 frekansa çıkmasını ümit ettiğimiz Semerkant seferleri ile uzakları yakın kılmaya devam edeceğiz.

Bu hafta içinde yenilenen Hava Ulaştırma Anlaşması'nın ülkelerimiz arasındaki hava yolu köprüsünü daha da kuvvetlendireceğine inanıyorum. Uçuş sayılarıyla birlikte uçulacak noktalar da arttırıldı. Bu vesile ile Özbekistan'ın saygıdeğer yöneticilerine şükranlarımı arz ederim. ''dedi.

İstanbul-Semerkant seferleri haftada 2 gün karşılıklı olarak icra edilecek olup Türk Hava Yolları yolcuları, İstanbul'dan Semerkant'a açılışa özel tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 364 USD'den başlayan fiyatlarla seyahat edebilir.


Semerkant'a ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No.      Günler        Kalkış         Varış

TK 372         Salı, Cuma  IST 06:00   SKD 12:20

TK 373         Salı, Cuma  SKD 13:50  IST  17:05

Tüm saatler lokaldir.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-semerkant-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY Akabe seferlerine başladı

Türk Hava Yolları'nın Ürdün'deki 2. uçuş noktası Akabe'ye direkt seferleri bugün itibariyle başladı.

Türk Hava Yolları'nın, Ürdün'de başkent Amman'ın ardından uçuş sağlayacağı 2. nokta olan Akabe'ye seferler, bugün itibariyle haftanın 3 günü karşılıklı olarak icra edilecek.

İstanbul'dan, Ürdün'ün önemli liman şehri Akabe'ye, tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş; 404 Amerikan Doları'ndan başlayan ücretlerle seyahat edilebilir.

Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri Türkiye çıkışlı yolculuklarda, seyahatlerinin 11 Haziran 2018, AQJ çıkışlı yolculuklarda ise seyahatlerinin 12 Haziran 2018 tarihine kadar tamamlanması hâlinde, %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-akabe-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY, Erbil'e 26 Mart'tan itibaren tekrar uçacak

Başbakan Binali Yıldırım, Irak merkezi hükümetinden sonra bugün itibariyle Kuzey Irak hava sahasın tekrar uçuşlara açtıklarını söylemişti.

Kuzey Irak'a uçuş yasağının sona ermesinden sonra Türk Hava Yolları, durdurduğu seferleri yeniden başlatıyor. THY 26 Mart itibariyle Erbil uçuşlarının başlayacağını duyururken, bu hatta biletler satışa sunuldu.

http://www.kokpit.aero/thy-erbil-ucuslari-basliyor Mesajı Paylaş

canıtez

THY, Helsinki hattında A330'u sefere koydu, kapasite artırdı

Türk Hava Yolları, Helsinki uçuşlarında uçak değişikliğine gitti ve koltuk kapasitesini yüzde 30 arttırdı.Bugüne kadar bu hatta Airbus A321 tipi tek koridorlu hizmet veren THY, bugünden itibaren günlük uçuşların birinde geniş gövdeli A330 ile sefer yapacak.

Yeni uçak bu hatta daha fazla koltuk kapasitesinin yanısıra 180 derece yatak haline gelen business class koltukları ve ücretsiz wi-fi bağlantısıyla yolculara daha konforlu seyahat imkanı sunacak.

http://www.kokpit.aero/thy-helsinki-kapasite-artirimi
Mesajı Paylaş

canıtez

THY devleri geride bıraktı, zirveye yerleşti

Seyahat sitesi eDreams, 2018 yılının en iyi tam hizmet sunan havayollarını seçti. 60 bin sık seyahat severin oylarıyla Türk Hava Yolları, "2018'in En İyi Havayolu" seçildi. THY genel kategoride birinci olmanın yanı sıra, uçuş ekibi ve VIP salon kategorileri için de üst sıralarda yer aldı.

THY, rahatlık, check-in, uçakta servis ve ödenen paranın karşılığı alma kriterlerinin dördünden 4 yıldız, birinden ise 4.5 yıldız aldı. THY toplam 4.15 puanla listenin en başında yer alırken onu 4.10 puanla Aegean Airlines, 3.99 puanla Swiss, 3.95 puanla Lufthansa ve aynı puana sahip Avusturya Havayolları izledi.

Scandinavian Airlines, Aeroflot, Air France, Tap Portugal ve Emirates ilk 10 içinde yer alan diğer şirketler oldu. Ödüllerin açıklandığı sitede 1933 yılında 5 uçaklık filoyla operasyonlarına başlayan THY'nin bugün 326 uçaklık filoyla yılda 68 milyon yolcu taşıdığı, 120 ülkede 300'den fazla noktaya uçtuğu hatırlatıldı.

Sitede ayrıca THY ile uçan yolcuların milli havayolu hakkında övgü dolu açıklamalarına yer verilerek, "Türk Hava Yolları uçuş ekibi fark yaratıyor. Misafirperverlik ve nezaket, Türk Hava Yolları'nın felsefesinde yer alan kavramlardır ve bu konseptler İstanbul Atatürk Havalimanı'daki özel yolcu salonunda rahatlıkla görülebilir" denildi.

2018'İN TAM HİZMET VEREN EN İYİ HAVAYOLLARI

THY
Aegean
Swiss
Lufthansa
Avusturya Havayolları
Emirates
SAS
Aeroflot
Air France
TAP Portugal

http://www.kokpit.aero/thy-dunyanin-en-iyi-havayolu Mesajı Paylaş

HDS

THY'nin uçuşlar arası ve uçaklar arası standardını da oturtması gerek. Aynı parkurun gidiş uçuşunda donuyorsun, dönüşünde yanıyorsun. Yabancı uçuşlarda o ülkenin dilini bilen hostes bazen oluyor bazen olmuyor. Artık bunlar önemli detaylar. Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Hava Yolları, Gambiya'nın başkenti Banjul'a uçacağını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir açıklama yapan THY, pazar koşullarına bağlı olarak Banjul'a uçacağını açıkladı. Sefer detayları ise daha sonra belli olacak.

THY açıklaması:

Ortaklığımızca, pazar koşullarına bağlı olarak, Gambiya'nın başkenti Banjul'a tarifeli seferler başlatılmasına karar verilmiştir.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thynin-yeni-rotasi-belli-oldu-69252.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY'den SATS açıklaması

Türk Hava Yolları, 3.havalimanında ikram hizmeti alma konusunda SATS şirketi ile yapılan niyet anlaşmasının süresinin uzatıldığını açıkladı. THY'den KAP'a yapılan açıklamada görüşmelerin halen devam ettiği, ek bir sözleşme yapılarak iyi niye anlaşmaının süresinin uzatıldığı bildirildi. İşte o açıklama;

"İlgi açıklamamızda Türk Hava Yolları A.O.'nın İstanbul Yeni Havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, SATSLtd (SATS)'ın iştiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzalandığı duyurulmuş idi. Taraflar arasında görüşmeler halen devam etmekte olup, ek bir sözleşme yapılarak, söz konusu niyet anlaşmasının süresi uzatılmıştır. 

Önemlilik arz eden gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Singapurlu SATS ise 1972 yılında kuruldu. Uzakdoğu ve Ortadoğu'da 44 noktada faaliyet gösteren şirket, havayolu ikramının yanı sıra yer hizmetleri konusunda da faaliyet gösteriyor. 3. Havalimanı projesi ile yakından ilgilenen şirket, uzun süredir Türkiye'ye yatırım yapmayı planlıyordu. SATS'ın anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda Üçüncü Havalimanı'na 120 milyon dolarlık yatırım yapması bekleniyor.

http://www.kokpit.aero/thy-sats-kapa-bildirim Mesajı Paylaş

canıtez

THY Tunus'da en iyi havayolu seçildi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Tunus'ta bir turizm acentesinin düzenlediği organizasyonda "en iyi yabancı hava yolu" seçildiği bildirildi.

Tunus basınında yer alan haberlere göre, seyahat acentesi tarafından 12'ncisi gerçekleştirilen "Altın Seyahat Turizm Ödülleri" hafta sonu düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

"En iyi otel, en iyi seyahat sitesi, en iyi restoran" gibi 12 farklı dalda verilen ödüllerde, THY'nin Tunusluların oylarıyla "yılın en iyi yabancı hava yolu şirketi" ödülünü kazandığı aktarıldı.

Törende Türk Hava Yolları adına ödülü THY Tunus Genel Müdürü Okan Uluocak'ın aldığı belirtildi.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-en-iyi-havayolu-secildi.html


Mesajı Paylaş

canıtez

Bilal Ekşi'den önemli açıklamalar

eni havalimanıyla yolcu sayısının da artacağına dikkat çeken Bilal Ekşi, Uzak Doğu ve Amerika menşeli uçuşlar için partner arayışında olduklarını bildirdi. Ekşi yeni dönemde yolcuları da yeni sürprizlerin beklediğini söyledi

Bilal Ekşi Türkiye Gazetesi'nden Tuğba Fırat'a bir mülakat vererek önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o röportaj:

Dünyada uçmadığı ülke neredeyse yok. Türkiye'nin dünyadaki bayrak taşıyıcısı. Türk Hava Yolları şimdilerde ise İstanbul'un yeni havalimanına hazırlanıyor. THY yeni havalimanı ile birlikte yeni bir kimliğe kavuşacak. Millî duruş kabin içinde de sergilenecek. Bu yeni dönemde kabin görevlileri kırmızı beyazlı kıyafetlerle yolcularını karşılayacak. Business THY'nin yolcularına daha iyi hizmet verebilmek adına da sürprizleri bulunuyor. Türk Hava Yolları'nın Genel Müdürü Bilal Ekşi yolcuların daha keyifli bir yolculuk yapacaklarını belirterek, dar gövdeli uçaklarda cep telefonlarından film seyredilebileceğini söyledi. Ekşi, yeni havalimanıyla yolcu sayasının da artacağına dikkat çekerek Uzak Doğu ve Amerika menşeli uçuşlar için partner arayışında olduklarını bildirdi. Başarısıyla göğsümüzü kabartan Türk Hava Yolları'nın Genel Müdürü Bilal Ekşi ile bu yeni dönemde THY'yi konuştuk.

ŞU AN İSTANBUL'A GELMEK İSTEYEN BİRÇOK HAVA YOLU VAR
Yeni havalimanından bahsetmişken, Türkiye'ye sağlayacağı katkıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?
İstanbul Yeni Havalimanı, inşaat aşamasında bile sağladığı 31 bin istihdam sayesinde ülke ekonomisine katkı vermeye başladı. 2025 yılında ise doğrudan ve dolaylı olarak 225 bin kişiye istihdam sağlayacak. Aynı yıl GSMH'ye katkısının ise yüzde 4,9 olacağı tahmin edilmektedir. Havalimanı sayesinde Türk sivil havacılığı da ivmeli bir şekilde gelişecektir. Ülkemize gelen doğrudan ve transfer yolcu sayısı artacak ve İstanbul dünyanın bir aktarım ve en gözde iş merkezi hâline gelecektir.

Yeni havalimanın hizmete girmesiyle İstanbul, merkez hâline gelecek.
Şu an İstanbul'a gelmek isteyen birçok hava yolu var. Havalimanlarımızın kapasitesi sıkıştığı için uygun saat diliminde iniş kalkış zamanı bulamıyor ve gelmekten vazgeçiyor. Gece geç saatlerde ancak yer bulabiliyor, o da yolcular açısından uygun değil. İstanbul'da hem Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı son 3-4 senedir sınırlarına ulaşmış durumda. Dolayısıyla daha fazla büyüyebilmek için büyük bir havalimanına ihtiyacımız var. Yeni havalimanı, bizim bu arzumuzu gerçekleştirecek. Atatürk Havalimanı'nda 2 adet pist var, yeni havalimanında ise 5 tane olacak.

THY, yeni havalimanına hazır mı?
Kapasite artışını kademeli olarak stratejik hedeflerimiz doğrultusunda dengeli bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Öncelikle dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olma özelliğimizi koruyarak büyümeye devam edeceğiz. Bu büyümeyi gerek uçuş ağımıza yeni destinasyonlar ekleyerek, gerekse mevcut hatlarda frekans derinliğini artırarak sağlayacağız. Bu bağlamda, Asya-Uzak Doğu, Avrupa ve Kuzey Amerika'ya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Afrika'da kendi potansiyelinden dolayı yatırım yapılmayı hak ediyor.

ABD içi bağlantılarda Southwest'in ismi geçmişti ama olmadı. Bu konuda trafiği artırıcı bir çalışma var mı?
Başta Asya-Uzak Doğu olmak üzere Orta ve Güney Amerika için JV (Joint Venture) çalışmalarımız sürüyor. Amerika'ya uçurduğumuz yolcumuzun kıta içinde aktarımını sağlayacak, tarifemizle uyumlu havayolları arayışındayız. Soutwest için girişimimiz olmuştu, tekrar bir girişimde bulunacağız. Uzak Doğu bölgesinde de bir havayolu ile ortak girişim anlaşması yapmak istiyoruz. Ayrıca AnadoluJet markamızda bir dönüşüm gerçekleştirme hedefimiz var.

BU SENE DE REKOR GELECEK

THY tarihinde ilk defa esas faaliyet kârında 1 milyar doları geçerek, 1 milyar 22 milyon dolar kâr elde etti. Bu başarını arkasındaki stratejiden bahseder misiniz?

Bildiğiniz gibi özellikle 2016 yılı ülkemiz ve bizim açımızdan oldukça zorlu bir yıldı. Ülkemizde ve bölgemizde arka arkaya yaşanan olumsuzluklar nedeniyle talepte hızlı bir daralma yaşamıştık. Turist sayısında 10 milyona yakın bir azalma oldu. Ülkemiz üzerindeki karabulutların dağılması ile çok hızlı bir toparlanma süreci yaşadık. Öncelikle bu başarının bir ekip işi olduğunu söylemek isterim. Azalan talebe karşı dinamik talep ve kapasite yönetimi ile kapasitemizi hızlıca gözden geçirdik ve buna göre pozisyon aldık. 2017 yılında oldukça sıkı bir mali disiplin uyguladık.  Ülkemizin güçlü liderlik yapısı ve çalışanlarımızın da bu süreçteki bize olan desteği ile olumsuzlukları kısa sürede atlattık. Tüm bunların neticesinde 2017 yılı sonunda 1 milyar 22 milyon dolar esas faaliyet kârı elde ettik. Bu sene de rekorlar gelecek.

YABANCI PİLOTLARIMIZ KOKPİTİ GLOBALLEŞTİRDİ

'THY'nin hedefi tüm pilotlarının Türk olması' açıklamasında bulunmuştunuz. Bu konuda ne gibi çalışmalar var?
2023 yılında 120 milyon yolcu ve 500 uçak hedefimize yönelik olarak artan pilot ihtiyacımızı mümkün olduğunca Türkiye'deki gençlerden karşılayabilmek için yatırımlarımıza ve tanıtıcı faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ama bu demek değildir ki yabancı pilotlara kapımızı tamamen kapatıyoruz. Yabancı pilotlarımız Türk Hava Yolları'nın kokpitinin globalleşmesini sağladılar.

YOLCU CEPTEN FİLM İZLEYECEK

Daha önce premium ekonomi hizmetininiz vardı. Benzer bir hizmet görecek miyiz?
2010 yılında ürün farklılaştırması amacıyla Premium Ekonomi Class uygulaması başlatmıştık. Premium Ekonomi kompartmanımız,  koltuk arası mesafemiz, sunduğumuz ikram ve diğer özel hizmetlerimiz göz önünde bulundurulduğunda, business class seviyesinde bir hizmet oldu. Fakat sürdürülebilir olmadığı için bu hizmete son verdik. Şu anda böyle bir stratejimiz yok.

Ekonomi koltuklarından sonra diğer parçaların da yerli olması planlanıyor mu?
Turkish Seat Industries (TSI) ekonomi koltuklarımızı üretti, çok da memnunuz. Business koltuklar için de bir prototip ürettiler. Çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz. Turkish Cabin Interior (TCI) Galley uçak içi mutfak üretimlerimiz de devam ediyor. THY Teknik AŞ özellikle dar gövde uçaklarımızda kabin içerisinde yolcuların telefonlarından film izleyebilmeleri için HAVELSAN ile birlikte bir sistem geliştirdi. O da yakında uçaklarımızda devreye girecek.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/bilal-eksiden-onemli-aciklamlar.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY Boeing 787 Dreamliners uçaklarına güç vermek için GEnx motorlarını seçti

GE ile Türk Hava Yolları, Boeing 787 Dreamliners uçaklarının motor temini için önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında Türk Hava Yolları'nın geçen ay sipariş ettiği 25 adet kesin ve 5 adet opsiyon Boeing 787 Dreamliners uçağına GE Havacılık'ın GEnx-1B motorları güç verecek. Bu motorların bakım, onarım ve revizyonunu da 15 yıl boyunca GE gerçekleştirecek.

GE Havacılık'ın GEnx-1B motorları, Türk Hava Yolları'nın (THY) geçtiğimiz Mart ayında sipariş edilen 25 adet kesin ve 5 adet opsiyon olmak üzere, 30 adet Boeing 787 Dreamliners uçağına güç verecek. Türk Hava Yolları ayrıca, sipariş edilen GEnx-1B motorlarının bakımı, onarımı ve revizyonu için GE ile 15 yıllık bir TrueChoiceTM uçuş saati sözleşmesine de imza attı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sayın M. İlker Aycı yaptığı açıklamada, "GEnx motoru, Boeing 787 Dreamliner uçağındaki motorlar arasında optimum düzeyde güvenirlik, kullanım ve yakıt verimliliği sunuyor. İstikrarla genişlettiğimiz filomuzu modern uçak teknolojileriyle geliştirmeye devam ettiğimiz için GEnx'in, Türk Hava Yolları'nın ihtiyaçlarını gereğince karşılayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

GE Havacılık Satış ve Pazarlama Dünya Başkanı Chaker Chahrour, Türk Hava Yolları'nın siparişinin, operatörlerin B787 Dreamliner'a güç veren en popüler motor GEnx'in güvenirliğine ve performansına olan inancı doğruladığını söyledi. Chahrour, "Bu sipariş, Türk Hava Yolları ile olan ilişkimizi daha da güçlendirdi. GEnx motorunun Türk Hava Yolları'nın büyüyen filosuna katılmasını heyecanla bekliyoruz" dedi.

GE Havacılık programı sayesinde, 15 yıldan kısa bir sürede 2.000'den fazla GEnx motoru satışı ile tarihteki en hızlı GE motoru satışı gerçekleştirildi. En ileri teknolojileri ve malzemeleri barındıran GEnx, B787 uçağındaki mevcut bütün motorlar arasında en yüksek güvenirlik ve kullanım, en düşük yakıt tüketimi ve en uzun menzil özelliklerine sahip bir motor. Bugün ticari hizmetteki en yüksek basınç oranına sahip kompresör, GEnx'e itiş gücü sınıfındaki en iyi yakıt verimliliğini getirerek B787'nin en uzun güzergahlara uçmasını sağlıyor. GEnx'in inovatif, az yakan, ikiz halkalı ön karıştırma düzenine (TAPS) sahip yakma sistemi NOx'i ve düzenlemeye tabi diğer gazları günümüzdeki düzenlemeyle belirlenmiş sınırların altına indiriyor.

Dünyanın karbon lifli kompozitten imal edilmiş ön fan kasasına ve fan kanatçıklarına sahip ilk ticari motoru olan GEnx, daha hafif fan modülü, korozyona dayanıklı olması, daha az hat bakımı gerektirmesi ve daha güvenilir olmasıyla birlikte GE'nin ürettiği en sessiz motor olma özelliğini kazanıyor. Bu en son teknolojiler ve motor mimarisi, yüksek çalışma güvenirliği sağlayarak yıl içinde daha fazla uçuş gerçekleştirmek üzere GEnx'in güç verdiği B787 uçağından daha fazla yararlanmayı ve havayolu şirketlerine daha fazla geliri beraberinde getiriyor.

GEnx motoru Türkiye havacılık endüstrisiyle önemli bağlara sahip. Gebze'deki Türkiye Teknoloji Merkezi ve bu merkezdeki 400 mühendis, diğer ticari, askeri ve endüstriyel motorların yanı sıra GEnx motorunun tasarlanmasında da yer aldı. 33 yıl önce kurulan ve GE'nin yüzde 46 hisseye sahip olduğu TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 40'a yakın GEnx parçası imal ediyor.

TrueChoice motor bakım teklifleri paketi bir dizi GE özelliği ile motorun ömrü süresince isteğe göre uyarlanma özelliğini bir araya getiriyor. TrueChoice Overhaul, ister bir motor isterse bir filo için olsun, motor bakım atölyesini ziyaret hedeflerine, ekonomik önceliklere ve sahiplik kapsamına özgü, isteğe göre uyarlanan iş kapsamlarıyla zaman ve malzeme kontrolü sağlıyor. Bütün TrueChoice teklifleri, müşterilerin bakım yükünü azaltmalarına yardımcı olan GE Havacılık'ın veri ve analitik yeterliklerine ve deneyimine dayanıyor.

http://www.kokpit.aero/genx-motorlarini-secti Mesajı Paylaş

canıtez

THY'den Busines Class yolcularına yenilik

Türk Hava Yolları, yolcularının seyahatleri süresince uçakta geçirdiği zamanı konforlu bir deneyime dönüştürme hedefiyle yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Dünyada, yolcularına en iyi hizmeti sunan havayolu şirketlerinden birisi olan   Türk Hava Yolları 2017 yılının Nisan ayında tüm geniş gövde uçuşların 'Business Sınıfı' lavabolarında canlı çiçek konseptini oluşturmuş ve dünyaca ünlü Molton Brown markasının ürünleri ile oluşturulan yeni konsept yolcular tarafından büyük beğeni toplamıştı. Bayrak taşıyıcı havayolu şimdi de kıtalararası uçuşlarda seyahat eden Business Sınıfı yolcularına İstanbul kalkışlı uçuşlarda Molton Brown, İstanbul varışlı uçuşlarda ise Christian Lacroix markalarının seyahat kitlerini sunmaya başladı.

Ürünlerinin araştırma, geliştirme ve üretim sürecinde hayvanlar üzerinde herhangi bir test yapılmadığına vurgu yapan  Molton Brown markası doğallık ve lüks kavramlarını bir araya getiriyor. İstanbul varışlı kıtalararası uçuşlarda seyahat eden Business Sınıfı yolcularına sunulan C. Laxroix ise Avrupa'nın önde gelen markaları arasında yer alıyor ve hem kadınlara hem de erkeklere yönelik dünyaca ünlü ürünleri ile tanınıyor.

Her iki seyahat kitinin içerisinde de yolcuların seyahat boyunca ihtiyaç duyabileceği; tarak, çorap, ayakkabı çekeceği, kulak tıkacı, göz bandı ve uyarı çıkartmaları ile birlikte markanın kendisine ait dudak losyonu ve el losyonu bulunuyor.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thyden-busines-class-yolcularina-yenilik.html Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter