THY'den Haberler

Başlatan Sihirbaz, Mar 28, 2016, 06:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

canıtez

Bilal Ekşi: "Yeni bir THY ortaya çıkaracağız

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, "THY, 15 yılda 5 kat büyüdü, 65 uçaktan 326 uçağa ulaştı. İşte bu büyüme THY'nin, Türk milletinin ve Anadolu'nun başarısıdır." dedi.

Ekşi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde, Dicle Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mimar ve Mühendisleri Grubu'nun ortaklaşa düzenlediği Türkiye'nin Sivil Havacılık Serüveni panelinde yaptığı konuşmada, Diyarbakır'a turistlerin talebinin giderek arttığını söyledi.

Şehrin cazibe merkezi haline gelmesi gerektiğini belirten Ekşi, şöyle konuştu:

"Diyarbakır'da bu ruhun olduğunu biliyorum. Hakikaten gezdiğimiz yerlerde bunu gördük. Bu şehirle ne kadar gururlansanız azdır. Diyarbakır ruh ve bedeni beraber olan ve tarihten bizi bir yapan köklerimizden bir tanesidir. İnşallah sahabelerin ve kültürümüzün başkenti haline ve tekrar bir çekim merkezi haline gelir."

THY'nin global bir marka haline gelerek Türkiye'nin gururu haline geldiğini anımsatan Ekşi, şirketin Anadolu şehirlerini birbirine bağlayan en önemli ulaşım köprülerinden biri olduğunu aktardı.

Dünyanın 121 ülkesine uçtuklarını dile getiren Ekşi, "Dünyanın 121 ülkesine Türkiye'nin kültürünü, misafirperverliğini götürüyoruz. Dolayısıyla THY, Türk milletinin gurur kaynağı." ifadesini kullandı.

"2003 yılına kadar lokal bir havayoluydu"

Ekşi, THY'nin 2003 yılında büyük bir dönüşümle gelişmeye başladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"2003 yılına kadar THY, lokal bir havayoluydu. 2003 yılında Cumhurbaşkanımız dönüşüm vizyonunu başlattıktan sonra, THY ile Türk sivil havacılığında büyük bir gelişme yaşandı. THY, 15 yılda 5 kat büyüdü, 65 uçaktan 326 uçağa ulaştı. İşte bu büyüme THY'nin, Türk milletinin ve Anadolu'nun başarısıdır."

"2023'e kadar yeni bir THY ortaya çıkaracak"

Sahip oldukları 326 uçağa ek olarak 230 uçak siparişlerinin olduğunu belirten Ekşi, "THY, 2023'e kadar yeni bir THY ortaya çıkaracak, yolcusunu ikiye katlayan bir THY ortaya çıkacak. THY bugün kalitesiyle ön plana çıkan bir havayolu haline geldi. Havacılık büyüyor, gelişiyor, istihdama ihtiyaç var. Özellikle üniversite okuyan öğrenciler havacılıkta hangi mesleğe girebilirim diye kendi kariyer planını yapması gerekiyor." dedi.

"301 havalimanına uçuyoruz"

Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu unvanına sahip olduklarını hatırlatan Ekşi, "Dünyada 121 ülkeye, 302 şehire ve 301 havalimanına uçuyoruz. Biz bununla yetinmiyoruz. Aynı zamanda yaptığımız anlaşmalarla ilave 191 noktaya ve 44 ülkeye uçuyoruz. THY, dünyada her yere yolcusunu ulaştırabilen global bir dünya hava yolu şirketi haline geldi." diye konuştu.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/bilal-eksi-yeni-bir-thy-ortaya-cikaracagiz.html Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Hava Yolları, Skytrax derecelendirmelerine katılmama kararı aldı

THY'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yolcu memnuniyetini ve deneyimini birinci önceliği addeden bayrak taşıyıcı havayolu, yolcuların markaya yönelik derecelendirmesi ve geri dönüşlerinden edindiği birikim ile ürün, hizmet ve kalite süreçlerini geliştirme yönündeki adımlarını kararlılıkla sürdürecektir.

29 Ekim 2018'de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte yolcularına sunduğu bütüncül marka deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Türk Hava Yolları, bundan sonraki süreçlerde doğrudan yolcu deneyimini esas alan değerlendirmeleri dikkate alacaktır."

THY yaklaşık 10 yıldır Skytrax değerlendirmelerine katılıp çok sayıda ödül almıştı.

http://www.kokpit.aero/skytrax-ten-cikiyor Mesajı Paylaş

canıtez

THY 3. Havalimanı ikramında Do&Co ile yakınlaşıyor

Türk Hava Yolları, 3. Havalimanı'na geçişle birlikte uçak ikramında uzun yıllardır ortaklık yaptığı Do&Co ile yollarını ayırma kararı almıştı. THY, Singapurlu SATS ile yeni ikram şirketi için görüşmelere başlamıştı.

Ancak son günlerde ilginç bir gelişme yaşandı. THY ile Singapurlu şirket arasındaki görüşmeler tıkandı. Bunun üzerine THY uçak ikramında operasyonun devamı için tekrar Do&Co ile görüşmelere başladı.

Kokpit.aero'ya ulaşan bilgiye göre, THY ile Do&Co 3. Havalimanı'nda devam etmek için görüşmelerde ciddi aşamanın kaydedildiği öğrenildi.

THY ve Avusturya merkezli Attila Doğudan'ın sahip olduğu Do&Co, 2006'da ortak şirket kurmuştu. Turkish Do&Co adı verilen şirket 2007'de faaliyete geçmişti.

http://www.kokpit.aero/thy-doco-yakinlasmasi Mesajı Paylaş

canıtez

THY, ekstra uzun menzil için Boeing 777X'e bakıyor

Dünyanın en çok noktasına uçan Türk Havayolları'nın uzun menzilli uçak aradığı, Boeing 777X modeli ile yakından ilgilendiği belirtildi.

The National Gazetesi'ne demeç veren THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 303 noktaya uçtuklarını, çok iyi bir hat dağılımı yaptıklarını şimdi de frekans arttırmak istediklerini söyledi.

Ekstra uzun menzilli hatlar için yeni uçak alımı konusuna da değinen Aycı, yeni nesil geniş gövde yolcu uçağının filo planlamasına etkileri konusunda çalıştıklarını vurgulayarak, "Hala bazı hesaplamalar yapıyor ve uzun menzilli hatlar üzerine görüşmeler yürütüyoruz. Hesaplamalarımız sonrasında uçağın uygunluğunu gördüğümüzde bir karar verebiliriz" diye konuştu.

 Aycı, uzun menzilli uçak için kesin siparişi vermeden önce uçağın bir süre Türk Hava Yolları filosunda denenebileceğini de kaydetti.

Boeing'in daha küçük olan 777-8 modelinin menzili 16.110 kilometre. Bu, İstanbul'dan Sydney'e aktarmasız bir uçuş için yeterli. Daha büyük modeli 777-9 ise duraksız 14.075 kilometre yol kat edebiliyor.

Aycı, Boeing 777X örneğini verse de Airbus'ın da A350-1000 modeli ile yarışa katılabileceği belirtiliyor. THY son uçak alımında siparişleri Boeing ve Airbus arasında dengeli şekilde dağıtmış, 25 adet A350-900 ve 25 adet 787-9 siparişi vermişti.

http://www.kokpit.aero/thy-boeing-777x-alabilir Mesajı Paylaş

canıtez

THY'ye 2 adet A330-200 ve 2 adet Boeing 737-800 geliyor

AerCap şirketinden kiralanan, Türk Hava Yolları'nda TC-JIY ve TC-JIV tescilleriyle uçan ve geçen yıl Rus Havayolu şirketi Nordwind'e kiralanan 2 adet Airbus A330-200 tipi uçak THY'ye geri döndü.

THY renklerine boyanan uçakların tescili henüz belli olmazken yeni tescil verilebileceği veya eski isimleriyle sefer yapabileceği belirtildi.

Öte yandan THY filosuna 2 adet Boeing 737-800 tipi uçak daha katılıyor. Daha önce SunExpress ve Anadolujet adına uçan iki uçağın yeni tescille önümüzdeki günlerde THY filosuna katılması bekleniyor.

3.3 yaşında olan uçaklardan biri  Nordwind için şirket bu uçağı almaktan vazgeçmesi üzerine AerCap uçağı SunExpress'e kiralamıştı. Diğer uçak ise bu uçağın kardeşi TC-SCE. 3 yaşındaki Boeing 737-800 tipi uçak SunExpress'ten 2015 yılında 2017 yılına kadar Anadolujet adına operasyon yaptı.

http://www.kokpit.aero/thy-filosuna-dort-yeni-ucak Mesajı Paylaş

canıtez

THY en çok yolcu taşıyanlar listesinde kaçıncı sırada?

120'den fazla ülkeye ve 300'den fazla noktaya uçan Türk Hava Yolları, taşıdığı yolcu sayısı bakımından dünya sıralamasında önemli bir yere sahip... Peki, THY en çok yolcu taşıyan şirketler arasında kaçıncı sırada yer alıyor?

20'den fazla ülkeye ve 300'den fazla noktaya uçan Türk Hava Yolları, taşıdığı yolcu sayısı bakımından dünyada 10'uncu sırada yer alıyor.

IATA, tarafından açıklanan Dünya Hava Yolu Ulaşım İstatistikleri'ne (World Airline Transport Statistics) dünyada en çok yolcu taşıyan hava yolu şirketi 157.6 milyon yolcu ile Souhwest Airlines oldu. Onu, 146 milyonla Delta Airlines, 144.8 milyonla American Airlines ve 129 milyonla Ryanair takip etti.

Türk Hava Yolları, 68.6 milyonla listenin onuncu sırasında yer aldı. THY, taşıdığı yolcu sayısıyla Lufthansa (60 milyon), British Airways, (45 milyon) ve Air France'ın (46 milyon) önünde yer aldı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-en-cok-yolcu-tasiyanlar-listesinde-kacinci-sirada.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY yeni uçuş noktasını açıkladı

Türk Hava Yolları (THY), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile yeni uçuş noktasını duyurdu.

THY'den yapılan açıklamada; "Ortaklığımız Yönetim Kurulu'nca, pazar koşullarına bağlı olarak Sudan'ın Port Sudan şehrine tarifeli sefer başlatılmasına karar verilmiştir" denildi.

Türk Hava Yolları, halihazırda Sudan'ın başkenti Hartum'a haftanın 3 günü karşılıklı olarak sefer düzenliyor.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-yeni-ucus-noktasini-acikladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY 1500 sefer bandını aştı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, 24 Haziran seçimlerinden sonra THY'nin performans özetini Twitter hesabından paylaştı.

Türk Hava Yolları'nın dün gerçekleştirdiği seferler hakkında bilgi veren Ekşi, THY'nin 1500 sefer gerçekleştirdiğini belirtti.

Bilal Ekşi, THY'nin bu seferlerde yüzde 82,7 zamanında kalkış oranını yakaladığını açıkladı. Ekşi, "Yolcularımızı THY kalitesi ve konforu ile zamanında yerlerine ulaştırmaktan mutluyuz. THY, zamanında emniyet ve konforla..." ifadelerini kullandı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-1500-sefer-bandini-asti.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY, 'Kablosuz Uçak İçi Eğlendirici Sistem' uygulamasını hizmetine sundu

'Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.' ve 'Havelsan' işbirliğiyle, Türk mühendisleri tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen, kablosuz uçak içi eğlence sisteminin ilk kullanıcısı Türk Hava Yolları oldu.

İlk etapta Türk Hava Yolları'nın koltuk arkası özel ekranları bulunmayan 44 adet dar gövde uçağında uygulanacak sistem ile yolcular kişisel elektronik cihazları üzerinden uçak içi eğlence sistemine bağlanabilecekler. Hayata geçen sistem ile birlikte Türk Hava Yolları filosunda uçak içi eğlence sistemine sahip (AVOD) uçakların oranı %95'e ulaşacak.

Kablosuz uçak içi eğlence sisteminin hayata geçmesiyle ilgili olarak konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; "Türk Hava Yolları iştiraklerinden "Türk Hava Yolları Teknik A.Ş." ve "Havelsan" işbirliği ile Türkiye'de ilk kez yerli ve milli olarak geliştirilen "Kablosuz Uçak İçi Eğlendirici Sistem" uygulamasının ilk kullanıcısı olmaktan dolayı gururluyuz. Atılan adımların Türk Sivil Havacılığının gelişimi açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

Bayrak taşıyıcı havayolu olarak yolcu memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımızdan hareketle yolcularımızın seyahatlerini daha keyifli hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uçak içi eğlence sistemini filomuzda bulunan uçakların %95'ine uygulayarak yolcumuzun kullanımına sunmuş olmaktan mutluyuz" dedi.

Yolcular kişisel cihazlarından uçak içi Wi-Fi ağına bağlanarak bu sistem için özel olarak hazırlanan medya içeriğini görüntüleyebilecekler.

Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sisteminin kişisel cihazlar (tablet, akıllı telefon ve notebook) aracılığı ile kullanılabilmesi için "Wi-fi Entertainment" isimli uygulamanın uçuş öncesinde akıllı telefonlara yüklenmiş olması gerekiyor. Mobil cihazların yanı sıra yolcuların dizüstü bilgisayarlarından da Google Chrome© tarayıcısı kullanarak Kablosuz Eğlence Sistemini kullanabilecekler.

Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sistemi aracılığıyla yolcular 250'den fazla film, 700'den fazla TV programı içeriği ve 2.000'i aşkın müzik albümüne ve 19.000'den fazla şarkı ve daha fazla içeriğe erişim sağlayabiliyor.

http://www.kokpit.aero/thy-yerli-kablosuz-eglence-sistemi Mesajı Paylaş

canıtez

THY'nin kredi notu yükseldi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul Yeni Havalimanı'na taşınma sürecinde yaklaşık 1 milyar Dolarlık kredi kullanacağı iddialarının ardından, THY A.O. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada, "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standart & Poor's (S&P) 27.06.2018 tarihinde Türk Hava Yolları'nı negatif izlemeden çıkartarak, Ortaklığın ülkeden bağımsız kredi notunu B+'dan BB-'ye yükseltmiş,  uzun vadeli kredi notunu da BB- olarak teyit etmiştir. S&P, Ortaklığın negatif olan not görünümünü durağan olarak değiştirmiş ve USD cinsi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları'nın notunu da BBB- olarak teyit etmiştir" ifadeleri kullanıldı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thynin-kredi-notu-yukseldi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY, Amex GBT ile ortaklık anlaşması imzaladı

Türk Hava Yolları, American Express Global Business Travel (Amex GBT) ile küresel düzeyde önemli bir anlaşmaya imza attı.

Türk Hava Yolları, kurumsal seyahat alanında dünyanın önde gelen acentelerinden biri olarak kabul gören American Express Global Business Travel (GBT) ile oldukça önemli bir anlaşma imzaladı.

Bugün, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Amex GBT Yönetim Kurulu Başkanı Greg O'Hara tarafından atılan imzalarla, Amex GBT ile 2014-2017 yıllarında Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya/Pasifik bölgelerinde "bölgesel düzeyde" iş birliği bulunan Türk Hava Yolları, bu kez global seviyede bir ortaklığı hayata geçirmiş oldu. Bu anlaşma ile küresel taşıyıcı, Amex GBT'nin en üst seviyede destek vereceği havayollarından biri olmakla birlikte ayrıca, kapsamı genişletilen anlaşma çerçevesinde "Güney Amerika" bölgesini de, Amex GBT ile ortak hizmet alanına dâhil etti.

Bölgeselden globale genişletilen iş birliği ile ortak stratejinin global seviyede belirlenmesi ve yönetimler arasında tüm seviyelerde iş birliklerinin artırılması hedefleniyor. "Marine & Offshore", "TLS (Travel and Lifestyle Services)" ve "Meeting & Events" gibi segmentlerde de ürün geliştirme ve satış konusunda iş birliğinin artırılması bir diğer hedef olarak ön plana çıkıyor. Amex GBT organizasyonu içerisinde Türk Hava Yolları'nın marka bilinirlik ve algısının yükseltilmesi ve keza Amex GBT'nin düzenlediği tüm global etkinliklerde öncelikli ve üst seviyede katılım sağlanması, Amex GBT'nin iletişim kanallarında Türk Hava Yolları görünürlüğünün artırılması, ortak veri analiz çalışmaları ile yeni kurumsal müşteri kazanımı sağlanması ve satış artırma çalışmalarının yapılması da bu yeni iş birliği ile geliştirilmesi hedeflenen diğer konu başlıkları.

Anlaşmayı değerlendiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; "Amex GBT ve Türk Hava Yolları arasında bu ölçüde önemli bir iş birliği imzalamış olmaktan son derece memnunuz. Kapsamını genişlettiğimiz bu yeni anlaşma ile kurumsal seyahat segmentinde pazar payımızı artırmayı ve dünya genelindeki tüm iş seyahatlerinde en çok tercih edilen havayolu olmayı hedefliyoruz." dedi.

Sektörün global anlamda en büyük acentelerinden biri olarak addedilen Amex GBT, kurumsal seyahat alanında 100 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. İş seyahatlerini çok daha kolay, verimli ve daha az stresli bir hale getirmeyi, hem tedarikçiler hem de seyahat eden kişiler açısından amaçlayan global acente ağı, dünyada yaklaşık olarak 140 ülkede, 12.000 çalışanı ile faaliyetlerini gerçekleştirirken, 8.000 müşteriye de hizmet sağlamakta.

http://www.kokpit.aero/thy-amex-gbt-ortaklik Mesajı Paylaş

canıtez

THY'den SAFA başarısı

THY'nin EASA denetimlerinde Avrupa ortalamasının üzerinde güvenli olduğu bildirildi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin Twitter üzerinden verdiği bilgilere göre; THY uçaklarına EASA (Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı) tarafından yurt dışı denetimi olarak bilinen 123 SAFA denetlemesi yapıldı.

THY bu denetlemelerde 0.17 puanla Avrupa ortalamasının 3 kat üzerine çıktı.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thyden-safa-basari.html Mesajı Paylaş

canıtez

#267
Tem 11, 2018, 10:09 ÖÖ Last Edit: Tem 11, 2018, 10:12 ÖÖ by canıtez
THY'den ilk yarı rekoru

İşte THY'den KAP'a yapılan o açıklama:

Ortaklığımızın Haziran 2018 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

• Haziran 2017 döneminde 5,7 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2018 yılının aynı döneminde %10,6 artışla 6,3 milyon olarak gerçekleşmiştir. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda %14,5, dış hatlarda %7,8 oranındadır.
• Yolcu doluluk oranı Haziran 2018 döneminde 2,6 puanlık artış ile %79 olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde dış hat seferlerde doluluk oranı 2,7 puanlık artış göstermiştir.
• Ücretli Yolcu Km (ÜYK), Haziran 2017 döneminde 11,5 milyar iken, 2018 yılının aynı döneminde %8,2 artarak 12,4 milyar olarak gerçekleşmiştir. ÜYK artışı iç hat uçuşlarda %14,6 dış hat uçuşlarda ise %7,2 oranındadır.
• Dıştan Dışa Transfer Yolcu sayısında Haziran 2017 dönemine kıyasla %0,7 oranında bir artış gerçekleşmiştir.
• Dıştan Dışa Transfer Hariç Dış Hat Yolcu sayısında Haziran 2017 dönemine kıyasla %16,9 artış gerçekleşmiştir.
• Taşınan Kargo-Posta, Haziran 2017 döneminde 97.828 ton iken, 2018 yılının aynı döneminde %18,6 artışla 115.989 tona yükselmiştir.
• Haziran 2018 döneminde bölgesel sonuçlara bakıldığında;
o Ücretli Yolcu Km (ÜYK) Avrupa'da %15,1, Afrika'da %14,3, İç Hatlar'da %13,8 ve Orta Doğu'da %11,4,
o Yolcu doluluk oranı Afrika'da 7 puan, K. Amerika'da 4,6 puan, Uzak Doğu'da 4,2 puan ve Avrupa'da 3,1 puan,
o Yolcu Sayısı ise, Afrika'da %15,7, Avrupa'da %15, İç Hatlar'da %13,8 ve Orta Doğu'da %10,2 artış göstermiştir.


Ortaklığımızın Ocak- Haziran 2018 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

• Ocak- Haziran 2017 döneminde 30,3 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2018 yılının aynı döneminde %17,8 artışla 35,6 milyon olarak gerçekleşmiştir. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda %20,3, dış hatlarda %15,8 oranındadır.
• Dıştan Dışa Transfer Yolcu sayısında Ocak- Haziran 2017 dönemine kıyasla %11 artış gerçekleşmiştir.
• Dıştan Dışa Transfer Hariç Dış Hat Yolcu sayısında Ocak-Haziran 2017 dönemine kıyasla %22,3 artış gerçekleşmiştir.
• Yolcu doluluk oranı 4,3 puanlık artış ile %80,4 olarak gerçekleşmiştir.
• Toplam Arz Edilen Koltuk Km (AKK), Ocak- Haziran 2017 döneminde 80,6 milyar iken, 2018 yılının aynı döneminde %9,2 artarak 88,1 milyar olarak gerçekleşmiştir. AKK iç hat uçuşlarda %16,6 artmış, dış hat uçuşlarda %8,2 artmıştır.
• Ücretli Yolcu Km (ÜYK), Ocak- Haziran 2017 döneminde 61,3 milyar iken, 2018 yılının aynı döneminde %15,5 artarak 70,8 milyar olarak gerçekleşmiştir. ÜYK artışı iç hat uçuşlarda %19,6, dış hat uçuşlarda ise %14,8 oranındadır.
• Yolcu uçakları Konma Sayısı, Ocak- Haziran 2017 döneminde 216.780 iken, 2018 yılının aynı döneminde %10,3 artışla 239.053 olarak gerçekleşmiştir.
• Taşınan Kargo-Posta, Ocak- Haziran 2017 döneminde 517.884 ton iken, 2018 yılının aynı döneminde %27,7 artışla 661.234 tona yükselmiştir.
• 2017 Haziran ayı sonunda uçak sayısı 336 iken 2018 Haziran ayı sonunda 326 olmuştur. Geniş gövde yolcu uçak sayısı 93'ten 92'ye, dar gövde yolcu uçak sayısı ise 228'den 216'ya gerilerken, kargo uçak sayısı 15'ten 18'e yükselmiştir.
 
http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thyden-ilk-yari-rekoru.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY Caracas'tan Güney Amerika'ya uçmak istiyor

Airwaysmag.com sitesinin haberine göre, Türk Hava Yolları (THY) Latin Amerika ve Karayip pazarına bağlantı sağlamak için Venezüella'nın başkenti Caracas'tan uçmak için düğmeye bastı. Konuyla ilgili açıklama, Venezüella Başkanı Nicolas Maduro'nun Türkiye ziyaretinde gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Maduro'nun bu fikre sıcak baktığı belirtildi.

UÇUŞLAR 2016'DA BAŞLADI

THY, Caracas'a 2016'dan bu yana uçuyor. Seferler, Küba'nın başkenti Havana üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Eğer havacılkta 'base' olarak adlandırılan bu girişimin gerçekleşmesi durumunda THY Latin Amerika ve Karayip Bölgelerinde uçuş ağını genişletecek.

Halen THY bölgede Panama, Bogota, Havana, Sao Paulo ve Buenos Aires'e uçuşlar gerçekleştiriyor.

http://www.kokpit.aero/thy-caracas-base-guney-amerika Mesajı Paylaş

matmat26

#269
Tem 12, 2018, 03:08 ÖS Last Edit: Tem 12, 2018, 03:19 ÖS by matmat26
Bu arada son iki yıldır Venezuela ile olan yakin temas ithalat ve ihracat rakamlarına yansımış. Venezuela dan bu yilin ilk yarısında 834 milyon ithalat, ihracat ise yilin yarisi 64 milyona çıkmış.

2018 yarisi 834 milyon
2017 ithalat 116 milyon
2016 65 milyon

Muhtemelen Venezuela dan alinan petrolü akdenizde satıyoruz.

Maduro , İrandan beklediğini bulamayıp direksiyonu bize kırınca sonuc almaya başladı. Bedavadan gelmiyor yani buralara Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter