THY'den Haberler

Başlatan Sihirbaz, Mar 28, 2016, 06:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

matmat26

Thy işten cikartma yerine bu yil çalışanlara zam vermeyecekmis. Bunu sendika aracılığı ile personel teklif etmiş.  Mesajı Paylaş

anafor2016

THY kabul etmiş mi? Mesajı Paylaş

matmat26

#17
Oca 21, 2017, 12:47 ÖS Last Edit: Oca 21, 2017, 12:52 ÖS by matmat26
Pardon, ifadem yanlış.

Thy tarafından teklif edilmiş.  20, 25 uçak hangara çekilmiş ve personeli ile birlikte yatiyormuş. Takribi 500 kabin personeli ve pilot.


Thy 2017 yili maaş zammi yapamam, yaptigim takdirde bu personelleri isten cikartmak durumundayim demiş. Sendika araciligi ile çalışanlara iletmiş. Sendika ise işten cikartmadan yola devam edilmesi yönünde kendi görüşünü açıklamış. Çalışanlara anket yapılacakmış. Sonra karar verilecek.

Mesajı Paylaş

canıtez

Sayın matmat 26, THY ile Hava-İş sendikası arasında anlaşma sağlandı,imzalar atıldı.

Yerde yatan uçaklar,kiralık olan Airbus 330 lar..Onlar iade ediliyor.Aynı anda da iade edilen uçakların yerine yeni Airbus A330 lar alınıyor. Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Hava Yolları Tanzanya Havayolları Şirketi ile işbirliği mutabakatı imzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika turunun ilk durağı olan Tanzanya ile Türkiye arasında 9 anlaşma, işbirliği protokolü ve mutabakat zaptı imzalandı.Bunlardan biri de Tanzanya Havayolları Şirketi (ATCL) ile Türk Hava Yolları (THY) arasındaki "işbirliği" mutabakatı.Mutabakata Türkiye adına THY Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi, Tanzanya adına ATCL Üst Düzey Yöneticisi Ladislaus Matindi imza attı. Mesajı Paylaş

canıtez

THY ve PIA ortak uçuş için anlaştı

Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, 1 Şubat 2017 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde, aralarındaki mevcut işbirliğini genişleterek, iki ülke taşıyıcısının yeni pazarlara girmesine olanak sağlayacak ve yolcularına yeni seyahat imkânları sunacak birçok noktayı kod paylaşımı anlaşmasına eklediler.

stan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, 1 Şubat 2017 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde, aralarındaki mevcut işbirliğini genişleterek, iki ülke taşıyıcısının yeni pazarlara girmesine olanak sağlayacak ve yolcularına yeni seyahat imkânları sunacak birçok noktayı kod paylaşımı anlaşmasına eklediler.

Pakistan Hava Yolları söz konusu seferlerde kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile mevcut anlaşmada yer alan İstanbul-Karaçi /İslamabad/ Lahor vv. (karşılıklı) güzergahlarına ilâve olarak İstanbul ötesi Atlanta, Johannesburg, Atina, Amsterdam, Taşkent, Moskova, Miami, Boston, Houston, Washington, Los Angeles, San Francisco ve Chicago noktalarında satış yapabilecekken; Türk Hava Yolları ise, Pakistan Hava Yolları'nın Karaçi ve İslamabad noktalarından Dubai, Abu Dhabi, Maskat ve Lahor noktasından da Dubai ve Abu Dhabi seferlerinde kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile yolcu taşıyabilecek.

Türk Hava Yolları, hâlihazırda İslamabad, Karaçi ve Lahor'a haftalık 7'şer frekans olmak üzere sefer sağlamakta. Genişletilen kod paylaşımı sayesinde, iki havayolu arasındaki işbirliğiyle, yolculara Türkiye ve Pakistan arası ve ötesinde daha iyi bağlantılar sunulabilecek ve esnek seyahat olanakları sağlanabilecek.

Pakistan Uluslararası Hava Yolları'nın Cidde ve Medine seferleri ile Karaçi, İslamabad ve Lahor noktalarından icra edilen 8 iç hat noktasının, 1 Ocak 2017'de yürürlüğe giren yeni Özel Prorasyon Anlaşması (SPA)'na eklenmesiyle Türk Hava Yolları'nın Pakistan iç hatlarına erişimi kolaylaşmıştır. Bununla birlikte ilgili anlaşma kapsamına Türk Hava Yolları'nın uçuş düzenlediği birçok Avrupa noktası ve ayrıca tüm Amerika seferleri de eklenmiştir.

Yine bu anlaşma çerçevesinde Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, Türkiye ve Pakistan arasındaki turizm potansiyelini ve kültürel paylaşımları artırmaya yönelik işbirliği yapacak, iki bölge arasındaki iş amaçlı seyahatleri de teşvik edeceklerdir.

İki havayolu arasındaki işbirliğinin genişletilmesi neticesinde yolcuların daha makul bağlantılardan ve daha esnek seyahat olanaklarından istifade edebileceklerini belirten Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Bilal Ekşi; "İlerleyen süreçte, frekans haklarının daha da artırılması durumunda, mevcut işbirliğimizi tekrar geliştirebilecek ve bu sayede de yolcularımıza çok daha kısa süreli bağlantılarla hizmet verebileceğiz." dedi.

Pakistan Uluslararası Hava Yolları Genel Müdürü Bernd Hildenbrand; "Kardeş ülkeler Türkiye ve Pakistan, havacılık dâhil pek çok alanda kültürel ve ekonomik olarak yakın bir işbirliği içerisinde. Türk Hava Yolları ile aramızdaki ticari ilişkiler, Pakistan Uluslararası Hava Yolları için büyük bir önem arz etmekte. Genişletilmiş bu kod paylaşımı anlaşması ticari bağlarımıza değer katmakla birlikte, yolcularımıza daha fazla uçuş kolaylığı sağlayacaktır. Bu çerçevede işbirliğimizin daha da gelişmesi için farklı opsiyonlar da, önümüzdeki dönemde taraflarca değerlendirilebilecektir." dedi.

Dünyanın iki kıta üzerinde kurulmuş tek şehri olan ve Doğu ile Batı arasında köprü vazifesi gören İstanbul'u transfer merkezi olarak kullanan Türk Hava Yolları, 100'den fazlası Avrupa'da olmak üzere 246 yurt dışı noktasına sefer icra etmektedir. İstanbul'un coğrafi konumunun getirmiş olduğu avantaj sayesinde bu işbirliğinin, yolculara daha önce görülmemiş kolaylıkta seyahat imkânı sağlaması hedeflenmektedir.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-ve-pia-ortak-ucus-icin-anlasti.html Mesajı Paylaş

canıtez

Anadolu Üniversitesi'nden "yanmaz uçak koltuğu" çalışması

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gündoğan, "Şuanda yanmaz uçak koltuğu yapılmasına ilişkin ciddi çalışmalar yapılıyor." dedi.
Rektör: ''THY ile yaptığımız anlaşma ile daha önce Boeing'e yaptırılan yanma testlerini Anadolu Üniversitesi Havacılık Mükemmeliyet Merkezi'nde yapacağız. Şuanda yanmaz uçak koltuğu yapılmasına ilişkin ciddi çalışmalar yapılıyor." dedi.

Rektör Prof. Dr. Gündoğan, üniversitenin Yunus Emre Yerleşkesi'nde yer alan Personel Lokali'nde düzenlediği basın toplantısında, üniversitenin çalışmalarını anlattı. Üniversitenin 2016 yılında güzel işlere imza attığını vurgulayan Gündoğan, 2017 yılında hayata geçecek projelerle ülkeye ciddi hizmetler yapılacağını belirtti.

Gündoğan, üniversite bünyesindeki Havacılık Mükemmeliyet Merkezi laboratuvarının faaliyete geçtiğini anımsatarak, şöyle konuştu:"Hava araçlarında son yıllarda hafif malzemeler kullanılmaya başlandı. Havacılık sektöründeki firmalar hafif malzemelerle uçak üretme çabasında. Bu noktada biz de kurduğumuz laboratuvarda polimerik ve kompozit malzemelerin testlerini, analizlerini gerçekleştiriyoruz. THY ile yaptığımız anlaşma ile daha önce Boeing'e yaptırılan yanma testlerini Anadolu Üniversitesi Havacılık Mükemmeliyet Merkezi'nde yapacağız. Şu anda yanmaz uçak koltuğu yapılmasına ilişkin ciddi çalışmalar yapılıyor. Bu yıldan itibaren THY'nin alt yüklenicisi olarak bu malzemelerin testini yapacağız. Ayrıca Türkiye'de üretim yapan firmaların maliyetlerini düşürmüş olacağız. Çünkü firmalar testleri yurt dışında yaptırıyordu."

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/anadolu-universitesinden-yanmaz-ucak-koltugu-calismasi.html Mesajı Paylaş

delidumrul

Yanmaz koltuk...Hemde uçakta... tabi yersen. Mesajı Paylaş

minigitav

Havacılıktaki tek tehlike uçağın düşmesi değil hocam.yere inişinin ardından pistte yanan ve çok sayıda ölümle sonuçlanan pek çok kaza var.yanmaz koltuk hiç değilse yanmayı geciktirip,şiddetini azaltıp ölümleri azaltır Mesajı Paylaş

canıtez

THY Antalya-Cezayir seferlerine başlıyor

Türk Hava Yolları yaz sezonu için uçuş ağına yeni bir hat daha ekledi.

Antalya-Cezayir arasında karşılıklı seferlere başlayacağını açıklayan Türk Hava Yolları, uçuşları haftada 3 gün olarak gerçekleştirecek.

TK659 sefer sayısı ile saat 23.50'de Antalya Havalimanı'ndan kalkış yapacak uçak, yerel saat ile 02.00'da Cezayir'e inecek. Dönüş seferini yapacak uçak 03.00'da Cezayir'den havalanacak ve TSİ 08.55'de Antalya'ya inecek. Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Hava Yolları Paraguay ile 'ortak uçuş' antlaşması imzaladı. THY antlaşma kapsamında Latin Amerika'da uçuş ve destinasyon sayısını artıracak

THY ile Paraguay Havayolları arasında imzalanan antlaşma Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Paraguaylı meslektaşı Eladio Loizaga'nun ikili ve heyetler arası görüşmesi sırasında imzalandı. İki mevkidaş, "Dostluk ve İşbirliği Anlaşması" ile "Hava Ulaştırma Anlaşması"nı imzaladı. Bakan Çavuşoğlu, anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: "THY ile Paraguay havayolları arasında code share (ortak uçuş) anlaşması müzakereleri devam ediyordu. Bugün bizim ziyaretimiz sırasında dışişleri bakanı imzaladı ve mektubu da bize verdi. Türk Hava Yolları'na da hayırlı olsun. Biliyorsunuz THY Latin Amerika coğrafyasında uçuş ve destinasyon sayısını artırmak istiyor. Biz de dışişleri bakanlığı olarak elimizden gelen her türlü desteği Türk Hava Yollarımıza veriyoruz."
Mesajı Paylaş

canıtez

THY MEXICO CITY'YE DOĞRUDAN UÇMAK İSTİYOR

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, THY'nin Mexico City'ye direkt uçuş başlatmak istediğini ve bunun üzerinde çalıştıklarını söyledi. Çavuşoğlu, "Türkiye olarak zor bir bölgede yaşıyoruz. Bu krizlerin çözümü ve diplomatik çözüm bulunması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Yaşanan insani krize asla gözümüzü kapamıyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Hava Yolları'nın (THY) Mexico City'ye doğrudan uçuş gerçekleştirmek istediğini belirterek, bunun için müzakerelerinin sürdüğünü söyledi.

Çavuşoğlu, Meksika temasları kapsamında Meksika Dışişleri Bakanı Luis Videgaray ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, Videgaray ile iki ülke arasındaki ikili ilişkileri geliştirmek için yapılabilecek çalışmaları ele aldıklarını ifade etti. "Ekonomik işbirliği bizim için çok önemli" diye konuşan Çavuşoğlu, ikili ticaret hacmini artırma ve serbest ticaret anlaşması müzakerelerini hızlandırma konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Videgaray'a Suriye, Irak, Yemen ve Libya başta olmak üzere bölgede yaşananlar konusunda bilgiler verdiğini anlatan Çavuşoğlu, "Türkiye olarak zor bir bölgede yaşıyoruz. Bu krizlerin çözümü ve diplomatik çözüm bulunması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Yaşanan insani krize asla gözümü kapamıyoruz. Meksika da bize bu konuda destek oluyor." dedi.

Çavuşoğlu, iki ülkenin G20 ve MIKTA (Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya) grubu kapsamında da işbirliğini sürdüreceğini ifade etti. İki ülke arasındaki erişimin önemini de vurgulayan Çavuşoğlu, "Türk Hava Yolları Mexico City'ye direkt uçuş başlatmak istiyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz, birlikte bir çözüm bulacağız." dedi.

Mesajı Paylaş

Atılgan

THY AİR NAMİBİA İLE KOD PAYLAŞIMI ANLAŞMASI İMZALADI

Namibya'nın bayrak taşıyıcı havayolu Air Namibia (SW) ve Türk Hava Yolları (TK), Namibya ve Türkiye arasındaki güzergâhlarda, iki havayolunun yolcularına daha fazla seyahat imkânı sağlayacağı kod paylaşımı anlaşmasına imza attı.

1 Mart 2017 tarihinden itibaren resmen yürürlüğe girecek anlaşmanın imzaları dün akşam, Türk Hava Yolları'nın İstanbul'daki Genel Yönetim Merkezi'nde gerçekleştirilen ve taraflardan üst düzey yetkililerin de katıldığı törende, Namibya Ulaştırma Bakan Yardımcısı James Sankwasa ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Bilal Ekşi tarafından atıldı. Türk Hava Yolları ve Air Namibia arasındaki ticari işbirliğinin genişletilmesi hedeflenen kod paylaşımı anlaşması çerçevesinde, her iki havayolunun yolcularına Namibya ve Türkiye arasında daha fazla seyahat seçeneği sunması amaçlanıyor.

Anlaşmaya göre iki havayolu şirketi arasında, Air Namibia'nın uçuş gerçekleştirdiği Windhoek - Johannesburg v.v. (karşılıklı olarak) ve Windhoek - Frankfurt v.v. hatları ile Türk Hava Yolları'nın uçuş sağladığı İstanbul - Johannesburg v.v. ve İstanbul - Frankfurt v.v. parkurlarında kod paylaşımı yapılabilecek. İlerleyen süreçte, Air Namibia'nın Windhoek - İstanbul v.v. uçuşlarına başlaması hâlinde, ilgili parkur ve İstanbul ötesinde gerçekleştirilen seferlerde de kod paylaşımı yapılarak, anlaşmanın genişletilmesi planlanıyor.

İşbirliğiyle ilgili görüş bildiren Namibya Ulaştırma Bakan Yardımcısı James Sankwasa, Türk Hava Yolları gibi hızla büyüyen ve yaygın uçuş ağına sahip bir havayolu şirketiyle kurdukları ticari ortaklıktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Sankwasa ayrıca, Türk Hava Yolları ile kod paylaşım anlaşması akdetmiş olmanın kendileri için önemli bir tecrübe olacağının altını çizdi. Söz konusu anlaşmanın iki havayolu için de verimli olacağından ve yakın gelecekte de genişletileceğinden emin olduğunu belirten Sankwasa; "Air Namibia'nın küçük bir havayolu şirketi olması sebebiyle, rekabet gücü yüksek olan havacılık sektöründe, gücünü artırmak için Türk Hava Yolları gibi alanında etkin bir havayoluyla stratejik ortaklık kurması önemli bir adımdı. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde bu anlaşma, Türk Hava Yolları ve Air Namibia arasındaki birçok işbirliğinden sadece birini teşkil edecektir." dedi.

İmzalanan anlaşma sayesinde iki ülke bayrak taşıyıcısının, yolcularına esnek seyahat olanaklarından yararlanma imkânını sunduklarını belirten Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanvekili, Bilâl Ekşi; "Air Namibia büyümesini başarıyla sürdüren bir havayolu ve inanıyorum ki bu işbirliğimiz sayesinde, iş ve gezi amaçlı seyahatlerin teşvik edilmesiyle birlikte taraflar, hem ticari anlamda, hem de kültürel anlamda oldukça önemli kazanımlar elde edecektir" dedi.

http://www.airkule.com/haber/THY-AIR-NAMIBIA-ILE-KOD-PAYLASIMI-ANLASMASI-IMZALADI/26124 Mesajı Paylaş

canıtez

THY'nin Katmandu'da pistten çıkan uçağı müze olacak

2015'te Nepal'de iniş yaparken pistten çıkan THY uçağı, uzun süredir süren çalışmalar sonucunda, onarım masraflarının çok yüksek olacağı hesaplanarak servis dışına çıkarıldı.

Bu esnada uçağın müzeye dönüştürülmesi için bir Nepalli iş adamı devreye girdi. Halen dünyada ortalama 250- 300 arasında yolcu taşıma kapasitesine sahip uçaklar lokanta ve eğlence yeri haline getiriliyor. Uçakları dönüştüren en önemli şirketlerden biri de bir Türk şirketi. Bu amaçla uçağı satın alan Türk şirketine ait ekip Nepal'e gitti. Firmanın sahibi Mehmet Emin Ertemel, "İki senedir uçak dönüştürme işi yapıyoruz. Otel yapmak isteyen de denizin altında kullanmak isteyen de var. Kesim ve montaj ortalama 4-4.5 ay sürüyor. Montaj yapıldıktan sonra tasarıma göre hazırlanması başlıyor. Kuşadası'nda denizin altına bir tane batırdık. 2015'te Nepal'de pistten çıkan THY uçağını bir Nepalli müze yapmak istedi. Biz de satın alarak Türkiye'den ekiplerimizi gönderdik. Şu anda çalışmaları devam ediyor" dedi Mesajı Paylaş

canıtez

THY en büyükler arasına girdi

Türk Hava Yolları'nın dünyanın en büyük 100 turizm şirketi arasında 23. sırada yer aldığı açıklandı. THY, havayolu şirketleri arasında 18. Sırada yer alırken Türkiye'nin de turizm alanında yapılan reklam harcamalarında 6. en çok reklam yapan ülke olduğu belirtildi.

16-18 Şubat'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek "World Tourism Forum Global Meeting"  öncesinde yapılan basın toplantısı ile Türkiye'de bir ilke imza atarak Tourism 100' ünü açıklandı. World Tourism Forum Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, World Tourism Forum Global Meeting hakkında bilgiler verdi. Bulut Bağcı aynı zamanda 16-18 Şubat İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek Global Metting' de 20' den fazla ülkenin kültür bakanını ağırlayacaklarını da belirtti.

Forumun kendi hesaplarıyla 75 milyon dolarlık bir bütçesi olduğunu, belirten Bağcı, buna kendi gelenler de eklendiğinde rakamın ikiye katlanacağını söyledi. Bağcı, forumda aralarında 17 milyon kişilik takipçi sayısıyla sosyal medya fenomeni olan Zach King, 200'e yakın blogger ve 15 milyon takipçisi olan discover planet grubunun da bulunduğu turizm liderlerinin katılacağını vurguladı.
Bulut Bağcı, "Turizmin öncü firmalarını böylesine ciddi bir analizle açıklamak 2017 vizyonumuz için gerçekten belirleyici bir etken olacaktır. Her sene büyüyen ve gelişen World Tourism Forum Global Meeting'in bu anlamda sektöre yapacağı katkının farkındayız. Özellikle THY gibi Türkiye'nin gururu bir markanın ilk 23'de yer alması da hepimiz için memnuniyet vericidir." dedi.

Toplantıda konuşan Nielsen Media Research Genel Müdürü Erdem Tolon, ciro bazında 'Tourism 100' raporunu basın mensuplarıyla paylaştı. Tolon, ciro bazında dünyanın en büyük 100 turizm şirketi raporunda; havayolu şirketleri, online ve offline seyahat acenteleri gibi global otel ve otel zincirlerini açıkladı.

Tolon'un açıklamasına göre THY havayolları firmaları arasında 18. sırada bulunuyor. THY, global Turizm turizm firmaları arasında da 23. sırada tek Türk firması olarak yer alıyor.

Tolon araştırma ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Nielsen Grubu olarak World Tourism Forum için gerçekleştirdiğimiz araştırma neticesinde turizm sektörün en büyük firmalarını hem cirosal hem de reklam yatırımları bazında tespit ettik. Türkiye, turizm reklamları araştırmasında 6. sırada yer alıyor. İlk sırada Amerika yer alıyor. Halka açık şirketler dahilinde konaklama, acente ve havayolu şirketlerine ait ciro bazında analizler ile global rekabetin oldukça yüksek olduğu Turizm sektörünü mercek altına aldık ve kategoriler bazında cirosal bazda en büyük firmaların kimler olduğunu belirledik. Ciro bazında gerçekleştirdiğimiz araştırma neticesinde T 100 olarak adlandırdığımız Turizm sektöründe Dünya'nın en yüksek ciroya sahip 100 şirketini belirleyerek en büyüklerin kimler olduğunu saptadık. Avrupa ve Amerika dahil olmak üzere 10 farklı ülkede Turizm reklam harcamalarını inceleyerek Türkiye dahil 10 ülke için turizm sektöründe en fazla reklam harcaması yapılan ülkeler, zamanlar ve mecralar konusunda detaylı bilgilere ulaştık. Hem ülkeler arasında, hem de uluslararası firmalar bazında rekabetin oldukça yoğun olduğu sektörlerin başında gelen Turizm Sektörü ile ilgili Global Araştırmamız ile World Tourism Forum'da yer alan firma ve kuruluşlara katma değer sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 10 farklı ülkede konaklama sektörü bazında 9.125 firma ve havayolu taşıma sektörü ile ilgili 1.367 farklı reklam veren markanın, reklam yatırımlarını harmonize ederek ilk defa World Tourism Forum'da paylaşacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız."

Turizimin Davosu  "World Tourism Forum Global Meeting"

16-18 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak Global Meeting'in ağırlayacağı Dünyaca ünlü isimler arasında; Facebook Spokeperson'ı ve Silikon Vadisi'nin en güçlü kadını, Zuckerberg Media'nın kurucusu Randi Zuckerberg, İngiltere Dışişleri Eski Bakanı, International Rescue Committee (IRC)'nin hem Başkanı hem de Yönetim Kurulu Başkanı David Miliband, Tony Blair Başbakanlığı süresinde İçişleri ve Dışişleri Bakanı olan Jack Straw,  İsveç'in en büyük turizm tanıtım ofisi Visit Stockholm'un Ceo'su Thomas Anderson ve "UNWTO Özel Büyükelçisi ve eski World Travel & Tourism Council Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Michael Frenzel ve dünyada yarattığı illüzyonlarla konuşulan ve geliştirdiği muhteşem içeriklerle büyük ilgi toplayan  Zach King yer alıyor.

T20 kapsamında 20 ülkeden, 20 Turizm Bakanı bir araya geliyor

World Tourism Forum Global Meeting, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 20 turizm bakanını Tourism20 toplantısında bir araya getirecek. Yuvarlak masa düzeninde gerçekleştirilecek olan Tourism20 toplantısında sektörün önde gelen liderleri ve karar vericileri, dünya turizminin gelişimiyle ilgili fikirlerini paylaşacaklar. Azerbaycan, Somali, Mozambik, Pakistan, Tayvan, Kazakistan, Kamboçya, Filipinler, Gana, Makedonya, Benin, Özbekistan, Zimbabve, Ukrayna katılan ülkeler arasında yer alıyor.
World Tourism Awards ile sektörün en iyileri belirleniyor

3 gün süreyle devam edecek forumda; online turizm, siyasetin turizm sektörüne etkisi, sektördeki yeni trendler, uluslararası spor organizasyonların turizme katkısı, kongre, sağlık, alışveriş turizmi gibi başlıklar ele alınacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek World Tourism Forum Global Meeting dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda sektör yöneticisini, yatırımcısını ve siyasi otoriteyi bir araya getirecek. Forum kapsamında sektörün en iyileri de Çırağan  Palace Kempinski'de düzenlenecek olan "World Tourism Awards" töreninde ödüllendirilecek. (Hürriyet)

Turizm alanında hizmet kalitesi yüksek şirketlerin sürdürülebilir projelerle turizm endüstrisine olan katkılarının ödüllendirileceği organizasyon ile sektörün en iyileri 35 kategoride ödüllendirilecek.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-en-buyukler-arasina-girdi.html Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter