Havadan Atılan Güdümlü Topçu Roketleri

Başlatan orko_8, Mar 28, 2016, 12:12 ÖÖ

« önceki - sonraki »

HDS

Sivil gemi kullanılması elzem, zira bizim bahriyeliler o "yeşil" pis şeyleri gemilerine almaz.

Griye boyanırsa belki..  ::) Mesajı Paylaş

BETONBEY

Aşağıya ABD'nin 122'lik ÇNRA'sının bir görüntüsünü koydum ;D

Şimdi bu sistemin bir kara aracında değilde ortalama 100 metre boyunda bir gemide 6 lançerli şekilde mevcut olduğunu ve bu gemiden 2 adet bulundurduğumuzu düşünün. Uyarlanacak bir doldurma sistemi ile belirli bir zaman aralığı sonrası yedek taşıdığı mühimmatla tekrar atışa hazır hale geldiğini tahayyül edin.

Çıkartma bölgesi ve ardıl kuvvetler böyle yumuşatılır ;)

https://youtu.be/D2kv7qsWi_I Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Mar 29, 2016, 08:01 ÖS Last Edit: Mar 29, 2016, 08:32 ÖS by HARZEMŞAH
Betonbey üstadım?

Bu ürün ABD'nin değil. Bizim Roketsan'ın BAE'nin Tawazun şirketi için tasarlayıp ürettiği Jobaria.

Yabancı değil yani... :) Mesajı Paylaş

geophysics

Bunun bir de Kasırgalı versiyonu var... Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Gemilere monte edilmiş roket sistemleri 2. dünya savaşı sırasında çıkarma gemilerinde kullanılmamış mıydı ben mi yanlış hatırlıyorum ? Mesajı Paylaş

BETONBEY

Mar 29, 2016, 08:38 ÖS Last Edit: Mar 29, 2016, 08:47 ÖS by BETONBEY
Cephe savaşları için tasarlanmış bir silah üstadım ;)

Ama yeni yapılan LST'lere 2'şer lançer koysaydık iyi iş görürdü.

You tube'da görüntüsünü geçmişte izlediğimde taşıyıcı aracı ABD çekicileriyle özdeşleştirdiğimden olsa gerek açıklamasına bakmamışım. Haklısınız 2013 Abu Dabi İdex fuarında tanıtılmış ve araç çok ilgi görmüş. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter