Türkiye'nin Milli İnsansız Hava Araç Programları

Başlatan HARZEMŞAH, Eki 01, 2015, 12:59 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

UCAV

Haz 01, 2018, 11:00 ÖS Last Edit: Haz 01, 2018, 11:04 ÖS by UCAV

Alkyone

Hibrit kargo iha meselesinde vatandaşlara özel ihale ilanına çıkılmış
https://www.ssm.gov.tr/Images/Uploads/MyContents/V_20180601102921162756.pdf Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

TUŞAŞ ın geliştirdiği "AKINCI SİHA" Anka II olarak projelendirilmiş
Baykar Makineye ise AKINCI SİHA projesi havale edilmiş

Hatırlanacağı üzere Baykar makinenin bu forumdan yayılan ilk proje çizimlerinde ki "MİUS" şimdi ki Akıncı nın tasarımından çok farklı bir yapıya sahipti. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

murattekin

Bence TAİ'nin Anka II'yi pas geçerek direk advanced İHA'ya yönelmesi lazım. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

≾10TΩ≿

Haz 20, 2018, 06:33 ÖÖ Last Edit: Haz 20, 2018, 12:09 ÖS by ≾10TΩ≿
Benim hatırladığım ne ANKA-II ne de MİUS Akıncı projesi için değildi, zaten Akıncı belli olmasına rağmen hem Anka II hem de Mius projeleri şirketleri tarafından sürdürülüyor görülüyor.

Baykar'ın ilk yayınladığı akıncı görseli ile ortaya çıkan iha da çok farklı. Tai'nin Akıncı projesi doğal olarak iptal olmuştur. Tai'nin önceki senelerde "YİHA" olarak sunum yaptığı iha ADVANCED UAV şeklinde devam ediyor olsa gerek. TAI'nin de bir mius planı vardı ayrıca.

Mesajı Paylaş

farabi

Bir ara SSM sitesinde yer alan İHA yol haritası raporunda muhtemel TAI'ye ait , delta kanatlı turbofan bir taaruzi iha konsepti yer alıyordu. PDF olarak saklayan varsa, kesip paylaşabilir. Yani sayın ≾10TΩ≿'a katılıyorum , TAI'nin de yol haritasında mius olması lazım.

@murattekin üstadım, bana kalırsa Tai'nin eğilmesi gereken ve onun dışında bir şirketin altından kalkması pek mümkün olmayan, gelişmiş bir SAR sistemi Pseudo-Satellite türünde +70bin ft irtifada 7-10 gün kesintisiz görevde tutacak bir insansız hava aracı olmalı. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter