Pakistan Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Mar 23, 2016, 11:47 ÖÖ

« önceki - sonraki »

kimlikci

Mar 23, 2016, 11:47 ÖÖ Last Edit: Ağu 05, 2017, 12:29 ÖS by Yönetim


23 Mart Pakistan Milli Günü nedeniyle başkent İslamabad'daki Şekarparyan bölgesinde bulunan tören alanında askeri geçit töreni düzenlendi Mesajı Paylaş

kimlikci

Pakistan Çindeki sniper yarışmasında 1. olmuş

Mesajı Paylaş

Atılgan

Pakistan ilk kez 450 km. menzilli ve nükleer başlık taşıma kapasiteli Babür-3 füzesini bir denizaltıdan atmış. Denizaltı Hint Okyanusundaymış ve atış denemesi başarıyla sonuçlanmış.

http://www.trthaber.com/haber/dunya/pakistan-ilk-kez-denizaltidan-fuze-denemesi-yapti-292888.html
Mesajı Paylaş

murattekin

Bu tür atış yarışmalarında 1. olmayı bırakın dereceye bile girmemek lazım. Çünkü o zaman düşmanlar ona göre önlem alacaktır. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

kimlikci

Sizin dediğinize bakılırsa o zaman bizim özel kuvvetlerin turnuvasına katılmamızda gereksiz
Mesajı Paylaş

HDS

Aslında gereksiz. Ama çeşitli yan faydaları var onun için katılıyoruz. Mesajı Paylaş

petibor

Hani Pakistanın keskin nişancı tüfeği elemelerinde bizim MKE silahı her yarışmada rakiplerini fena tokatladıydı ne oldu da yarışmaya katılan adamlarda başka silahlar var.
Mitomani MKE bize palavra anlatıyor demek ki yine
Mesajı Paylaş

Merkator

Pakistan Sea King'lerini Teslim Aldı

Pakistan Deniz Kuvvetleri, 24 Mayıs'ta Birleşik Krallık'tan yedi adet yenilenmiş Westland Sea King helikopteri teslim aldı. Resmi teslim törenine Pakistan'ın Birleşik Krallık Temsilcisi Syed Ibne Abbas, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı temsilcisi Christopher Bob Richardson ve Pakistan Deniz Kuvvetleri yetkilileri katıldı.

İlgili sözleşme geçen yıl imzalandı. Sea King helikopterleri arama-kurtarma, asker nakliye, denizaltı ve su üstü savunma harbi gibi görevlerde kullanılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ada-dan-sea-king-teslimati/4434/1 Mesajı Paylaş

nokta

Uçuşlar Eylül'de Başlayacak

Pakistan Donanması, yakın zamanda Birleşik Krallık'tan tedarik ettiği ve önceden Kraliyet Donanması'na ait olan Sea King helikopterinin uçuşlarına bu yılın eylül ayında başlamaya hazırlanıyor.

Pakistan, Birleşik Krallık'tan toplam sekiz adet tedarik ettiği Sea King'lerin, biri Sea King HAR3A ve diğer ikisi HC4 'Junglies' olmak üzere üç adedinin uçuşlarına eylülde başlamayı planlıyor. Platformlar, şu anda Birleşik Krallık merkezli Vector Aerospace Corporation tesislerinde yenileme çalışmalarından geçiyor.
http://www.c4defence.com/Gundem/ucuslar-eylul-de-baslayacak/4623/1
Mesajı Paylaş

Merkator

Pakistan Sri Lanka'dan sonra Nijerya'ya da uçak sattı


Nijerya'nın, Pakistan-Çin ortaklığı ile üretilen ve lisansına Pakistan'ın sahip olduğu JF-17 savaş uçağından 3 adet, eğitim uçağı Super Mushak'dan ise 10 adet satın alacağı açıklandı.

Nijerya'nın 10 adet Super Mushak uçağı için 10.2 milyon dolar, 3 adet JF-17 içinde 28 milyon dolar bütçe ayırdığı kaydedildi. Nijerya hükümetinin 2014 yılından bu yana JF-17 savaş uçaklarıyla ilgilendiği ve nihai anlaşmanın nihayet imzalandığı öğrenildi.

Nijerya Hava Kuvvetleri'nde 7 adet Mi-24 saldırı helikopteri, 11 adet F-7 savaş uçağı, 21 adet L-39ZA Albatros, 12 adet MB-339 ve 12 adet eğitim ve hafif saldırı uçağı Alpha Jet bulunuyor. Nijerya Hava Kuvvetleri çin 2016 yılı için 425 milyon dolar bütçe ayrılmıştı.

JF-17, Çinli Chengdu Aircraft Industries Corporation (CAC) ve Pakistan Hava Kuvvetleri, Pakistan Aeronautical Complex (PAC) şirketleri tarafından ortaklaşa üretiliyor. Bu uçaktan Pakistan Hava Kuvvetleri'nde 50 adet bulunurken, bu sayının 200 uçağa çıkarılması hedefleniyor.

Düşük birim maliyetiyle dikkat çeken JF-17, bu özelliğinden ötürü Sri Lanka tarafından tercih edilirken (8 adet aldı), Azerbaycan, Bulgaristan, Filipinler ve İran gibi ülkeler tarafından da satın alınabileceği konuşuluyor.

Ayrodinamik olarak son derece başarılı bir savaş uçağı olan JF-17'nin, yüksek manevra kabiliyeti hücum açısı bakımından F-16'dan daha iyi olduğu yorumları yapılıyor. Zaman zaman Türk meydasında da JF-17'nin Türk Silahlı Kuvvetler içinde çok faydalı bir alternatif olabileceği yönünde sıkça haberler çıkmıştı.

Pakistan'ın mevcut teknolojisiyle uçağı aviyonik olarak yeterince geliştirememesi en önemli eksikliği olarak görülürken, bu durumun, uçağın radarının yetersizliğinde ve hassas güdüm kitleri için gerekli olan lazerleme podlarının ve kızılötesi görüşün eksikliğinde görüldüğü kaydediliyor.

Uçağın kısmen bir diğer eksik olduğu noktanında motorları olduğu, (MİG-29'lar için üretilmiş olan Klimov RD-93 motorlarına sahip) bu motorların sık bakım gereksinimi, sık arızalanma sorunları gösterdiği ve batı menşei motorlar kadar yüksek performansa sahip olmadığı belirtiliyor.

http://www.kokpit.aero/pakistan-nijerya-savas-ucagi-satis
Mesajı Paylaş

dmc

Quwa.org'daki habere göre Pakistan, Amerikalı Swiftships firmasına 2 adet korvet sipariş etmiş.
http://quwa.org/2017/10/31/pakistan-orders-two-corvettes-us-based-swiftships/


Mesajı Paylaş

Merkator

Yukarıdaki haberin şu bölümü önemli. Hadi hayırlısı.

"The final tier would be that of frigates, such as the four serving Zulfiqar-class (F-22P) and forthcoming new frigates from China. Pakistan's Prime Minister Shahid Khaqan Abbasi also told the Daily Sabah that Ankara and Islamabad were still in talks for the sale of four MILGEM Ada corvettes. In May, Pakistan had signed a letter-of-intent for four MILGEM Ada corvettes, but it has not yet inked the order."

İnşallah görüşmeler olumlu sonuçlanır. Mayıstan bu yana neyi konuşuyorsak? Mesajı Paylaş

dmc

Pakistanlılar, en azından vatandaşları Defence.pk forumunda konuştukları kadarıyla ADA sınıfı korvetleri VLS donanımıyla istiyorlar. İ sınıfı henüz ortada olmadığı ve fırkateyn ihtiyaçlarını Çin üzerinden karşıladıkları için o konuda biraz soğuklar gibi duruyor. Keşke hem bu satış hem de ilerideki pazarlama faaliyetleri için ADA sınıfında VLS opsiyonu sunabilseydik. Mesajı Paylaş

nokta

Pakistan'dan Babur Füzesi Testi

Pakistan Donanması, Babur seyir füzesinin denizaltından fırlatılan varyantını başarıyla test ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, 450 kilometre menzile sahip denizaltından fırlatılan Babur seyir füzesinin (submarine launched crusie missile/SLCM) "su altında hareketli bir platformdan fırlatıldığı, yüksek hassasiyetle belirlenen hedefini vurduğu ve beklenen tüm parametreleri karşıladığı" bilgisi yer aldı. Şu anda, Pakistan'ın denizaltıları böyle bir test atışı için yeterli donanıma sahip değil.

Pakistan, 2017 Ocak ayında da Babur-3 SLCM ile benzer bir testin gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

http://www.c4defence.com/Gundem/pakistan-dan-babur-fuzesi-testi/5986/1 Mesajı Paylaş

farabi

Babur-3 SLCM Agosta 90B denizaltıların 533mm torpido kovanlarından fırlatılmak üzere tasarlandı. STM'nin yürüttüğü yarı ömür modernizasyon programda belirtilmemiş olsa da, farklı sistemlerin entegrasyonlarıyla -örneğin komple değişecek sonar suiti- ilgili olarak mukavvim tekne üzerinde modifikasyon yapılacağı bilgisi yer alıyor. Ayrıca SMCS modernizasyonun da yer aldığını düşünürsek , bu ihalenin neden DCNS'ye değil de STM'ye verildiği ile ilgili çıkarımlar da yapılabilir. Bu denizaltılar Pakistan donanmasına teslim edildiğinde , Halen Hindistan'ın çok gerisinde olsa da sanırım resmi olarak bu ülkenin ikinci vuruş yeteneğinden söz edilebilecek. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter