Belçika'da Havaalanı ve Metro'da Patlama

Başlatan BETONBEY, Mar 22, 2016, 09:26 ÖÖ

« önceki - sonraki »

kimlikci

Mar 22, 2016, 01:39 ÖS Last Edit: Mar 22, 2016, 02:38 ÖS by kimlikci
Bu saldırılar devam ettikçe Merkelin bir sonra ki seçimi çıkaramayacağı da aşikar zaten...
Daha şimdiden oyları düşmeye başladı. Bu yabancı karşıtlığı eninde sonunda AB yi parçalayacak ve Ruslar da istediklerini alacaklar gibi...

Belçika'da bir nükleer santral önlem sebebiyle boşaltıldı. Brüksel'de saldırıya uğrayan Zaventem Uluslararası Havalimanı'nda patlamamış intihar yeleği bulundu. Ayrıca saldırıda bir Türkün de ağır yaralı olduğu söyleniyor

http://www.dunyabulteni.net/dunya/358818/belcikada-nukleer-santral-bosaltildi

Brüksel'deki bombalı saldırılar sonrasında çok sayıda Türk vatandaşının ikamet ettiği ve Türk Mahallesi olarak adlandırılan Schaerbeek semtinde polisin baskın düzenlediği ve bazı kişileri gözaltına aldığı belirtiliyor.
http://www.dunyabulteni.net/dunya/358829/brukselde-turk-mahallesine-baskin-gozaltilar-var Mesajı Paylaş

derkrieger

Mar 22, 2016, 01:55 ÖS Last Edit: Mar 22, 2016, 02:34 ÖS by derkrieger
Fehriye Erdal'dan aldıkları 1250 avroyu da imar için kullanırlar artık.
Karma is a bitch.

Elbette terörü desteklemiyoruz, artık herkesin teröre ortak tavır alması gerektiğini yazıyoruz. Orada ölenlerin ne kusuru vardı?

ekle: bir gün Belçika'dayım. Yanımda sapsarışın bir arkadaş ile Anvers'e doğru yola çıktık, trendeyiz. İkimiz de kravatlı falanız,Türkçe konuşuyoruz. Karşımıza devrimci bir abimiz oturdu. E biz de devlet görevlisiyiz, her halimizden belli. Adam bizi muhtemelen MİT falan zannetti. Her neyse bakıştık, gülüştük, az da sohbet ettik ama adam rahatsız, belli.
Bir anda kondüktör geldi, Türkçe "sizi daha rahat bir yere alayım" dedi ve beyefendiyi aldı götürdü.
Vay anasını dedim, bu nasıl organizasyondur!
Mesajı Paylaş

Kavramsal

Bu yaşanan olaylar; aynen 11 EYLÜL Sendromunu yaşatmak isteyen malum çevreleri işaret ediyor düşüncesindeyim.
Küresel bir Terör Kampanyası ile ''Dünya' nın Çivisini Yerinden Çıkartmaya Çalışanlar'' var.
Ve bizler kim olduklarını gayet iyi biliriz!

Ancak bu kadar aceleleri olabileceğini de düşünmemiştim doğrusu;
Yeni bir değerlendirme yapma vakti geldi. Mesajı Paylaş
KUDRETİ SENDE İSE; KUVVETİ KULLANIRSIN
KUDRETİ SENDE DEĞİL İSE; KUVVET İLE KULLANILIRSIN!

Kavramsal

Değerlendirme yazalım dedim ama konu burası mı olmalıydı, bilemiyorum! Madem ki bahsettim devam edeyim diyorum...
Dünya' nın acelesi mi var? Sorusunu soralım. Bu ne hengamedir, sebepleri nelerdir?  Anlamaya çalışmak lazım.

Bugün bir çok ilginç olay peşi sıra gelince; ister istemez olaylar arasında bir ilişki kurmak ihtiyacı hissediyoruz. hayatın anlamsız bütünler halinde tezahür etmediğini biliyoruz ve her sebebin de bir sonucu olduğunun da farkındayız.

Mesajalar ve algılar, görsel ve şok edecek düzeylerde verilir oldu. Politize olmak, terörize etmek/olmak, panik havası yaratmak; kitleleri yönlendirmek, bir alana kanalize etmek veya amiyane tabirle gütmek veya güdülemek desek daha mı iyi olur! bilemedim şimdi ancak; yapılmak istenen şeylerin aşağı yukarı bunları olduğu anlaşılıyor. Toplumlara yön vermek ve istenilen kıvama getirmek diyelim...

Küresel Çıldırmışlık Hali! çılgınların dünyası ve akıl ve antığın yerlerde süründüğü bir dünya da yaşar hale geldik açıkçası.

Bu tip büyük törör olayları 11 EYLÜL ü çağrıştırıyor. Ve oyun küresel olunca oyuncunun da küresel olması icap eder.
Dünya' da kaç küresel oyuncu vardır diye sormak lazım!

Bir ilginç nokta daha dikkati mi çekti-
''Rıza Zarraf'' Amerika' da tutuklandı! ( Bu da ilginç bir bağlantı olsa gerek!)
Mesaj kime?!

PKK,IŞİD derken; BELÇİKA da ki patlamalar- Yine IŞİD!
Bu da ilginç bir hadise değil midir?

Mesajı Paylaş

HDS

Rıza Zarraf'ın Amerika'da ne işi var bir kere? Mesajı Paylaş

Kavramsal

Mar 22, 2016, 08:19 ÖS Last Edit: Mar 22, 2016, 08:23 ÖS by Kavramsal
''Rıza Zarraf'ın Amerika'da ne işi var bir kere?''

@HDS,

Onu bilemiyoruz ancak; bilseydi kesin gitmezdi! Akıl böyle söylüyor.
Sırf bu gelişme bile bir çok şeylere gebedir. Bana kalırsa CB için şantaj aracı olarak kullanılacaktır.
Benim de aklıma gelen ve merak ettiğim bir konu var. Bu aralar CB, Amerika' ya gidecek miydi acaba!?

Öyle anlıyorum ki; TSK açılım sürecini baltaladı diyerek büyük bir HINÇ duygusu ile hareket ediyorlar.
Oysa ki, SEROK OBAMA sürecinde ilişkiler ne kadar da tıkırında gidiyordu.
7 Haziran Seçimlerinde işin rengi değişince Türkiye' de ki dengeler de değişiverdi.
Ardından vaziyeti çok iyi okuyan TSK; harekete geçerek sürpriz üstüne sürpriz darbeler indirince; işin rengi bir anda değişmek zorun da kalmıştır.
Kartlar yeniden karıldı, karılıyor; oyun yeniden kurgulandı/ kurgulanıyor.
Ancak kartların yeniden karıldığını bir türlü algılayamayan büyük bir kitle de vardır.
Halen eski Saikler üzerinde yorumlar yapıyorlar ki; gerçeği yansıtmamaktadır bana göre.

Peki, BELÇİKA bunun neresinde?!
Bu da ilginç bir durum- Alaka var mı? amiyane, kel alaka mı yoksa?!
Mesajı Paylaş

HDS

Hocam bence o soru zaten cevabı da saklıyor. Bilmemesi mümkün değil. Dünyada ayak basmaması gereken bir ülke var ise o da Amerika. Hangi haltları yediğini kendisi bilmiyor mu?
Mesajı Paylaş

dalamper

Rus istihbaratı, saldırıyı gerçekleştirenlerin künyelerini paylaştı ama bu iddia reddedilmiş.

31 kişi hayatını kaybetti, 250 kişi de yaralandı. 20 kişi metroda, 11 kişi de havaalanında.

Rosenheim yakınlarında 3 Kosovalı, Belçika plakalı araçta olası terör şüphesiyle tutuklandı.

Paris saldırı grubuyla bağlantılı olabilecekleri söyleniyor.

Polisin akşam üstü Türklerin yoğunlukta yaşadığı mahalleye yapılan baskında bomba & IŞİD bayrağı bulunmuştu. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Reza Serrab kısa sürede serbest bırakılır...

@dalamper
Brüksel'in Türk Mahallesinde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamış... Mesajı Paylaş

dalamper

@HARZEMŞAH,

İlk baskın Türk mahallesine yapılınca, o bölgede bulundu sandım.

Obama, 26 Mart'a kadar Brüksel saldırısı sebebiyle bayrakların yarıya inmesini emretti. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Batı, İŞİD ve El Kaide gibi örgütler niçin doğuyor diye boşuna düşünmesin?
Türkiye'de onca bombaya rağmen Eyfel Kulesinin ışıkları sönmüyorsa, ABD bayraklarını yarıya indirmiyorsa, Fransa'da dergi saldırısı olduğunda tüm liderler toplu halde yürüyüş yapıp, Türkiye'de onca saldırı varken çıt çıkmıyorsa, bu iki yüzlülük ve çifte standart, öyle öfkeler doğurur ki, daha nice nice örgütler yeşerir İslam dünyasında? Mesajı Paylaş

Kavramsal

Mar 22, 2016, 09:15 ÖS Last Edit: Mar 22, 2016, 09:17 ÖS by Kavramsal
'' Batı, İŞİD ve El Kaide gibi örgütler niçin doğuyor diye boşuna düşünmesin?
Türkiye'de onca bombaya rağmen Eyfel Kulesinin ışıkları sönmüyorsa, ABD bayraklarını yarıya indirmiyorsa, Fransa'da dergi saldırısı olduğunda tüm liderler toplu halde yürüyüş yapıp, Türkiye'de onca saldırı varken çıt çıkmıyorsa, bu iki yüzlülük ve çifte standart, öyle öfkeler doğurur ki, daha nice nice örgütler yeşerir İslam dünyasında?
''

@HARZEMŞAH

Amaç da o değil midir zaten! İslâm anlayışını çirkinleştirmek ve kendi yararına kullanmak.
Bir taşla yüzlerce kuş vurmanın en kestirme yolu.

Batı anlayışın da, kendine havaya uçurabilecek bir kültür var olabilir mi- yada öyle bir kültüre sahipleri mi!
Ancak şöylede bir gerçeklik var. Ne Türk kültüründe var olan; nede başka kültürler de var olduğunu dı-uymadığımız Ortadoğu' ya mahsus olan  Ayakkabı Fırlatma kültürü ile tanışmıştık. BUSH Hadisesi.. Ne kadar da yaygınlaşmıştı bir aralar!

Terörizm, kişileri en beklenmedik saikler üzerinden yaralamaya- şok etmeye çalışır.
Bir Müslümanın, suçsuz günahsız her hangi bir adamı; durduk yerde makinalı ile tarayacağı, kimin aklına gelirdi ki! Mesajı Paylaş

süper çavuş

Milyonlarca insan yerinden yurdundan oldu , sayısız insan öldü , sayısız insan en yakınlarının acısını gördü ,, bu kadar büyük alanda milyonların içinden birkaç binin katil olması normal değil mi ?
Orta doğu huzura kavuşamıyorsa _
Mümkün mertebe ,, Avrupanın orta doğulaşması normal olan değil mi ? Mesajı Paylaş

BETONBEY

Uygun şartlar oluştuğunda herkes katil olabilir, insanın doğası çok acımasızdır.

Bildiğim kadarıyla doğada hiçbir sebebi olmaksızın öldüren tek varlık insandır... Mesajı Paylaş

BETONBEY

Kediler doğada yaşamıyor artık Sayın Postulat ;D

Bizimle birlikte yaşıyorlar...

Kör ile yatan şaşı kalkar ;) Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter