Araştırma Gemisi Projesi

Başlatan ocay, Mar 16, 2016, 10:14 ÖÖ

« önceki - sonraki »

ocay

ocay

30 Mart 2016 tarihi saat 17.00' ye kadar Araştırma Gemisi Tedariki Projesi Teklife Çağrı Dosyası (TÇD)'nı Müsteşarlığımızdan teslim alan firmalar alfabetik sırayla aşağıda belirtilmektedir:
1. Anadolu Deniz İnşaat Kızakları Sanayi ve Ticaret A.Ş.
2. DEARSAN Gemi İnşaat Sanayi A.Ş.
3. DESAN Deniz İnşaat Sanayi A.Ş.
4. İstanbul Denizcilik Gemi İnşa Sanayi ve Ticaret A.Ş.
5. SELAH Makine ve Gemicilik Endüstri Ticaret A.Ş.

Sismik ya da MOSHIP ile ortak bir platformu paylaşsa güzel olurdu.

Hatta seçilen plarform üzerinden ELINT/SGINT ve KORAL taşıyan gemi dizayn edilebilir Mesajı Paylaş

ocay

SEFT'in SWATH Tasarımı var bu tip projeler için ama anladığım kadarıyla ihalede yok. Mesajı Paylaş

ocay

Anladığım kadarıyla bu projede seçim yapılmış, . İstanbul Denizcilik Gemi İnşa Sanayi (İstanbul Shipyard) tarafından RATSHIP/KURYED ile aynı platformu paylaşacak bir Araştırma Gemisi inşaa edilecek.

Mevcut benzer 2 geminin varlığı düşünüldüğünde oldukça mantıklı bir seçim olduğunu düşünüyorum

http://www.istanbulshipyard.com/askeri_gemiler-ozel_projeler-hidrografik-osinografik.html Mesajı Paylaş

ocay

farabi

http://www.istanbulshipyard.com/askeri_gemiler-ozel_projeler-hidrografik-osinografik.html

TCG Alemdar Denizaltı Kurtarma Ana Gemisi
TCG Işın ve TCG Akın Kurtarma ve Yedekleme Gemileri
MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi
Hidrografik ve Oşinogragrafik Araştırma Gemisi

Belki de buradan sonraki adım, artık Mayın Avlama Gemisi olabilir. Mesajı Paylaş

farabi

Sabri üstadım , 2020'li yılların ortasına doğru Milden projesi hayatımıza girecek. Namanyetik çelik konusu bir şekilde Erdemir'in çalışma alanı içerisine girmek zorunda.

Hafızam yanıltmıyorsa biz kullandığımız HY-80 sınıfı bir kısım ferromanyetik sac plakaları Avusturya'dan ithal etmiştik. Şimdilerde ise YTDA kapsamında , halihazırda bu alanda bir ilerleme kaydetmiş olmamız lazım. Sonraki adım da belli zaten. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter