Anti İHA Sistemleri ve Türkiye

Başlatan ocay, Mar 13, 2016, 06:13 ÖS

« önceki - sonraki »

AlkyoneJandarma Aselsanın geliştirdiği tek er çözümü Anti-İHA sistemlerinden kullanmaya başlamış Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ocay

http://www.cass.com.tr/products/kesif-ve-gozetleme-cozumleri/view/cass-fanuss

Hacaettepe teknokentte üretilen FANUSS Drone karıştırıcıdan 2016'dan beri 30dan fazlası satılmış

Mesajı Paylaş

Alkyone

#17
Mar 09, 2018, 07:28 ÖS Last Edit: Mar 09, 2018, 07:36 ÖS by Alkyone
Mayıs ayı içerisinde düzenlenen IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarında; Erken İkaz, Sürü İHA konseptinde Konum Belirleme, Kapalı Mekânda Konum Belirleme, Spektrum İzleme amaçları ile kullanılabilecek olan MİRKET Cep Almacı ve bina içi, duvar arkası, bariyer arkası gibi fiziksel ve elektromanyetik müdahalenin mümkün ya da güvenli olmadığı durumlarda, düşman unsurların bulunduğu bölgedeki elektronik devrelerin ve cihazların etkisiz hale getirilmesine yönelik olarak geliştirilmiş
olan EJDERHA Lançer İle Atılabilir Sarfedilebilir Yüksek Gerilim Sisteminin tanıtım lansmanı diğer kara elektronik harp ürünlerimiz ile birlikte gerçekleştirilmiştir.

Mini/Mikro İHA'ların uzak mesafelerden tespit edilmesi, yön ve konumlarının belirlenmesi amacıyla ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan MİRKET Cep Almacı ve Puhu Dinleme/ Kestirme Sistemlerine ilişkin saha denemeleri ihtiyaç makamlarının katılımıyla başarı ile gerçekleştirilmiştir. Drone Karşı Tedbir Sistemi olarak geliştirilmiş olan İHASAVAR sistemleri ile birlikte MİRKET almaçları da kullanılarak, erken ikaz yeteneği sistem kullanıcılarına kazandırılmış olacaktır.
http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/yatirimci-iliskileri/Documents/Yillik%20Faaliyet%20Raporlari/ASELSAN_2017FR_TR_Web.pdf Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Atasagun

#19
Oca 04, 2019, 11:28 ÖS Last Edit: Oca 04, 2019, 11:33 ÖS by Atasagun Reason: Linkb
ABD geçtiğimiz aylarda acil alım olarak KuRFS u bünyesine katmıştı. Sistem başta insansız hava aracı olmak üzere  roket, top ve havan mermisini tespit ve takip edebiliyor.

Ayrıca tespit etmekle kalmayıp tehditleri 12.7 mm makineli tüfek, phalanx cıws, 30 mm otomatik top (muhtemelen programlanabilir mühimmat entegreli)  ve yüksek enerjili lazer gibi silahlarla etkisiz hale getirebiliyor. Paylaşılan fotoğrafta da sanırsam stinger podları yerleştirilmiş bir araç var.

Doğu ve güneydoğu anadoluda her geçen gün kritik tesislere iha saldırısının olduğu şu günlerde bu seviyede bir proje tehditlerin bertaraf edilmesi adına elimizi güçlendirir kanısındayım.


https://www.armyrecognition.com/november_2018_global_defense_security_army_news_industry/us_army_awards_raytheon_$191_million_contract_for_multi-mission_radar.html Mesajı Paylaş

petibor

Dron vuran dron üretmemiz gerek. Mesajı Paylaş

ozbey

işlevsel imhaya dönük  12.7mm yeterli  olur sanırım.  sanırım  bu  alanda en  yeterli ürün  meteksan  ürünü.  onlar retinarı  bir  hava radarı  gibi  çalıştırarak  kısa  mesafede  bu  dronların  tesbitini  en güvenilir  hale getirmek  için  uğraşıyorlar.  olması gereken de  bu bence.
burada  işin yarısı  tesbit ve takip zaten.

öyle  kamerayla  verimli  olacağına  inanmıyorum.  yağmur  yağar,  kar yağar,  optiğe toz yapışır,  sinek konar...

mutlaka  küçük  ve ucuz  bir radarla tesbit  ve takip  yapılmalı.

meteksanın  ürününde bir de lazer var.  yanina  bir de  makinalı  koyarlarsa yeter de artar bile.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter