ROKETSAN

Başlatan 7Skies, Mar 11, 2016, 07:11 ÖS

« önceki - sonraki »

meraklı

ROKETSAN, Ukrayna ile Uzaya Açılmaya Hazırlanıyor

ROKETSAN, 10-13 Ekim tarihleri arasında, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Arms & Security fuarından, önemli gelişmelerle döndü.

ROKETSAN'ın ilk kez katıldığı ve özellikle uzay alanında, Ukrayna ile iş birliğinin öne çıktığı etkinlikte, Ukrayna tarafıyla yapılan ve Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir'in de katılım sağladığı ikili toplantıların da gündem maddesi uzay alanında iş birliği oldu.

Uzay teması, ROKETSAN'ın görüşmelerinin yanı sıra standının tasarımına ve fuar için hazırlanan tanıtım videolarında da ön planda yer aldı.

ROKETSAN, fuarda ayrıca, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Demir'in şahitliğinde, zırh çözümlerini konu alan bir anlaşmaya da imza attı. Ukraynalı Ukroboronprom firması çatısı altında faaliyet gösteren SpetsTechnoExport firması ile imzalanan anlaşma kapsamında, firmalar, ortak zırh çözümleri geliştirmek üzere iş birliği yapacak.

http://www.milscint.com/tr/roketsan-ukrayna-ile-uzaya-acilmaya-hazirlaniyor/ Mesajı Paylaş

Yakın

Roketsan, 17-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Seul-Güney Kore'de gerçekleştirilen ADEX Fuarı'na katıldı. İkinci kez ADEX Fuarı'nda yerini alan Roketsan, çözüm odaklı ve ileri teknoloji ürün ve sistemlerini sergiledi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği fuarda çeşitli ülkelerin delegasyonları teknolojik gelişmeleri takip etmek üzere standımızı ziyaret etti.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-guney-korede/ Mesajı Paylaş

Terra

Roketsan Defence and Security 2017 Fuarı'nda

Asya pazarının savunma sanayii alanındaki önde gelen fuarlarından Defence and Security Fuarı, bu yıl Bangkok, Tayland'da 6-9 Kasım 2017 tarihleri arasında kapılarını açtı. Roketsan'ın son teknoloji kara ve hava sistemleriyle yerini aldığı fuarda, Tayland, Filipinler ve Kamboçya gibi çeşitli ülkelerden delegasyonlar Roketsan standını ziyaret etti.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-defence-and-security-2017-fuarinda/ Mesajı Paylaş

nokta

Airbus, ROKETSAN ürünlerine yer verdi

Dubai'de düzenlenen havacılık fuarına C295 nakliye uçağı ile katılan Airbus Defence ve Uzay (Airbus Defence and Space) firması beraberinde ROKETSAN ürünlerini sergiledi. Airbus fuarda C295'in silahlı İstihbarat, Keşif ve Gözetleme( C295 Armed ISR /Intelligence Surveillance & Reconnaissance) uçağı ile yerini aldı. Uçakta farklı tipte hedefler için çok geniş yelpazede ürün kullanımını öne çıkaran firma bu çerçevede ROKETSAN'ın üç ürününe yer verdi. C-295'le beraber L-UMTAS anti-tank füzesi, Lazer güdümlü 2,75 inç Cirit ve Mk82 serbest düşüşlü mühimmatı akıllandıran Teber-82 lazer güdüm kiti yer aldı. Firma, ROKETSAN ile imzaladığı işbirliği çerçeve anlaşmasının benzerlerini İspanya'dan Expal, Escribano ve Equipaer, Almanya'dan of Rheinmetall, ABD'den Nobles Worldwide ve US Ordnance ile imzaladığını vurguladı.

Airbus'un sergilediği uçak adı açıklanmayan bir ülkenin envanterinde yer alıyor. Uçakta Nobles Worldwide ile US Ordnance'dan tedarik edilen paraşütçü yan kapılarına monte edilmiş iki adet 12.7mm makinalı tüfek bulunuyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/airbus-roketsan-urunlerine-yer-verdi/5118/1 Mesajı Paylaş

saladin

urdun olmasin o adi aciklanmayan ulke? Mesajı Paylaş

Yakın

Roketsan Ürünleri Dubai Air Show 2017'de Göz Doldurdu

Roketsan 12-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Dubai Air Show 2017'de son teknoloji ürün ve sistemlerini ziyaretçilere sundu. Roketsan standında sergilenen geniş yelpazeli ürünlere ilave olarak; CİRİT 2.75" Lazer Güdümlü Füze, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füze ve TEBER Lazer Güdüm Kitinin, Airbus Defence and Space şirketinin C295 Uçağı beraberinde sergilenmesi ile Roketsan ürünleri Dubai Airshow Fuarı'nda göz doldurdu. 60 farklı ülkeden 1200 üzerinde katılımcının yer aldığı fuarda Roketsan, başta Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden olmak üzere Kazakistan, Azerbaycan, Bahreyn, Pakistan, Moritanya, Sudan, Güney Kore ve Endonezya gibi çok sayıda ülkenin ziyaretçilerini standında ağırladı.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-urunleri-dubai-air-show-2017de-goz-doldurdu/ Mesajı Paylaş

ocay

Roketsan 4 adet teknoloji platformu için yatırım teşvik belgesi aldı.

Toplam teşvik 868 milyon TL'lik yatırımı kapsıyor.

Teşvik belgesinin ithalat makina teçhizat tutarı 171,8 milyon dolar olarak belirlendi.

http://www.businessht.com.tr/guncel/haber/1891200-roketsan-a-dev-tesvik Mesajı Paylaş

warrior

#37
Mar 27, 2018, 12:49 ÖS Last Edit: Mar 27, 2018, 12:59 ÖS by Yönetim

murattekin

Railgun ve ramjet gibi projeler için olabilir mi? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

AlkyoneKazakistan ve Roketsan arasında ortak roket ve füze geliştirilmesi için mutabakat muhtırası imzalandı. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

meraklı

Galiba Roketsanın Şubat ayında yayınlanan dergisi unutulmuş. Aşağıda Roketsan Dergisi Şubat/2018 sayısı:

http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2018/03/Roketsan-5-%C4%B0ssue-February-2018.pdf Mesajı Paylaş

Terra

16-22 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen dünyanın en prestijli uluslararası havacılık fuarlarından biri Farnborough 2018 Air Show Fuarı'nda ROKETSAN, sergilediği son teknoloji ürünleri ile ziyaretçilerin ve heyetlerin büyük ilgisini topladı. Fuar boyunca ROKETSAN standına; Tayvan, Ukrayna, İngiltere ve Birleşik Devletler başta olmak üzere uluslararası birçok delegasyon ziyarette bulunup ürün ve yetenekler hakkında bilgi aldı. 

Fuarın ikinci gününde Roketsan ile güdümlü silah sistemleri için yüksek teknolojik tapa ve sensörlerin araştırma, tasarım ve üretiminde dünya lideri firmalardan biri olan Thales arasında enerjik sistemler için yeni çözümlerin geliştirilmesine yönelik ortaklık kurmak amacıyla bir Mutabakat Muhtırası imzalandı. Son yıllarda sıkı ilişkiler içinde olan iki firma, yeni iş birlikleriyle ortak bir vizyon doğrultusunda uluslararası pazarları hedef alacak.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-farnborough-air-show-2018de-2/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter