Türkiye - Endonezya Savunma Sanayi İlişkileri

Başlatan 7Skies, Mar 11, 2016, 06:37 ÖS

« önceki - sonraki »

ayibarishi

Savtera IndoUpdate -  033:Endonezya malumunuz doğu yönü Pasifik okyanusuna batı yönü ise Hint okyanusuna bakan devasa bir adalar ülkesi. Bu nedenle savunmasını denizlerden başlatmak zorunda. Teknoloji açısından fakir ama insan gücü açısından oldukça zengin olan bu ülke, denizlerini korumak adına ciddi bir atılım içinde. Bu nedenle çok ayaklı bir strateji oluşturdular. Pahalı ve teknolojik deniz platformu yatırımlarında ise önceliği denizaltı filosuna verdiler. Bu kapsamda:

Alman denizaltı ve havadan bağımsız itki sistemine teknolojisini temel alarak geliştirilen, Güney Kore'de üretilen modern denizaltılardan sipariş verdiler. Bunlardan biri "KRI Nagapasa-403" yakın zamanda Kore'den denize açıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=0NzszCWKUMQ

Ayrıca daha önce haberini yapmıştık, yine Alman teknolojisi temelli 6 adet denizaltı ortak üretim siparişini ülkemiz yakın zamanda aldı. Bu savunma sanayimiz adına çok güzel bir gelişme. umarım zaman içinde MilDen içinde imkanlar doğacaktır.Savtera IndoUpdate -  034:

Güney Kore'den satın alınan denizaltılar Sun Harpoon füzeleri atma kabiliyetine sahip. Bu hususta Endonezya'nın ABD'den talebi var. Fakat nedense Amerikalılar biraz ayak sürüyorlar. Dolayısıyla sessizce EXOCET SM 39 füze sistemiyle ilgili Fransa ile görüşmelere de başladılar.

http://www.mbda-systems.com/product/exocet-sm-39/

Atmaca füzemiz ve tüm versiyonları için muhteşem bir pazar açılıyor aslında. Umarım bu yerli silah sistemini önce kendi envanterimize başarıyla ve hızla sokarız. Ardından da sıkı bir dış satış şansı yakalarız. Saygılarımla... Mesajı Paylaş

ayibarishi

Savtera IndoUpdate -  035:

Endonezya Damen'den sipariş edilen Sigma sınıfı fırkateynleri için Alma Rheinmetall 35mm. Millenium Gun yakın hava savunma CIWS sistemini sipariş verdi. Namlulu hava savunma sistemlerinde Alman teknolojisini oldukça seviyorar. Zira yine 35 mm havada paralanan mühimmat kullanan, kara konuşlu Alman Mantis sisteminin de (Rheinmetall) müşterisi olmuştu.https://lancercell.com/2017/08/15/order-ciws-35mm-untuk-fregat-indonesia/Mekanize Tatbikattan güzel görüntüler için:

http://defense-studies.blogspot.com.tr/2017/08/kasad-saksikan-latihantempur-tingkat.html

https://tniad.mil.id/2017/08/kasad-saksikan-latihantempur-tingkat-brigade-di-baturaja/Endonezya Bağımsızlık gününde sergilenen yeni silahlar ve tankın üzerine çıkan farklı sivil görselleri için:

https://www.merdeka.com/peristiwa/kemhan-gelar-pameran-alutsista-tampilkan-drone-karya-anak-bangsa.html

https://news.detik.com/berita/d-3597467/hut-ke-72-ri-kemenhan-gelar-pameran-alutsista-karya-anak-bangsa

https://photo.sindonews.com/view/23885/kirab-merah-putih-gelorakan-semangat-nasionalisme

https://news.detik.com/berita/d-3597586/anoa-dan-komodo-jadi-sasaran-selfie-di-pameran-alutsista-kemenhan?_ga=2.202796113.1924066469.1502600878-993834669.1423103846

http://www.siagaindonesia.com/159129/pengunjung-serbu-pameran-alutsista-korem-052wkr.html

https://news.detik.com/foto-news/d-3597504/foto-komodo-anoa-hingga-hiu-merah-dipamerkan-kemenhan/2#

http://news.liputan6.com/read/3056394/warga-berebut-naik-anoa-di-pameran-alutsista-tni

http://news.metrotvnews.com/peristiwa/GKdgaMdk-warga-antusias-hadiri-pameran-alutsista-dalam-negeri-di-kemhan

Mesajı Paylaş

ayibarishi

Savtera IndoUpdate -  036:Endonezya kendi roket teknolojisini kazanmak adına çalışmalar yapıyor. Nedense bu haber bende oldukça nostaljik hisler uyandırdı. Birden Toros serisini hatırladım. Ya siz...

https://lancercell.com/2017/08/14/rhan-450-roket-balistik-indonesia/Savtera IndoUpdate -  037:Bu arada Endonezya Rus denizaltılarıyla da ciddi biçimde ilgileniyor. Her ne kadar uluslararası basında Project 636 sınıfı öne çıkmış olsa da ilginin çok daha derin ve çeşitli olduğunu söyleyebilirim. Alma kökenli batı standardı denizaltıların yanına Rus kökenli olanları da koyma yönünde ciddi bir hevesleri var.

https://navyrecognition.com/index.php/news/defence-news/2017/august-2017-navy-naval-forces-defense-industry-technology-maritime-security-global-news/5463-russia-indonesia-still-discussing-delivery-terms-for-project-636-submarines.html

Mesajı Paylaş

ayibarishi

Savtera IndoUpdate -  038:Birleşik Arap Emirlikleri bu ülkeye toplamda 100m USD tutarında hafif silah mühimmatı siparişi verdi. Ne kadar sevindiklerini anlatamam.

https://nasional.sindonews.com/read/1230659/14/uni-emirat-arab-borong-100-juta-amunisi-buatan-pindad-1502794713

http://wartakota.tribunnews.com/2017/08/15/sembilan-pesawat-tempur-tni-au-akan-melakukan-fly-pass-pada-hut-ke-72-riSavtera IndoUpdate -  039:Endonezya Deniz Piyadeleri için, Rusya'dan BT-3F amfibik paletli araç alımıyla ilgileniyor.

http://www.janes.com/article/73078/indonesia-shortlists-bt-3f-amphibious-tracked-vehicle-from-russia-for-marines-corpsSavtera IndoUpdate -  040:

Endonezya yerel silah üreticisi Pindad, yerli bir MANPADS füze üzerinde çalışıyor. Beklentileri çok yüksek değil. 1 ila 5 km. mesafe arasında ve 2,5-3 km irtifade etkin olmasını istedikleri, fırsat hedeflerine karşı etkili, ucuz ve mütevazi bir ürün. Zaten Fransız ve Güney Kore üretimi MANPADS sistemleri kullanan bu ülke için, çok da elzem değil. Fakat yerli malı trendi ve teknoloji kazanımı için güzel bir proje...

http://www.indomiliter.com/ini-dia-spesifikasi-lengkap-rudal-manpads-pindad/ Mesajı Paylaş

ayibarishi

NOT: Endonezya savunma sanayi ile ilgili tüm haberleri girmiyorum. Bizi de ilgilendiren gelişmeleri, bilgimiz olmasının yararlı olacağını düşündüğüm haberleri ve güzel resim ve linkleri aktarıyorum. Umarım faydalı oluyorumdur. Saygılarımla...

Soru: Bu ülkeyle ilgili son günlerin en baba savunma sanayi haberini henüz girmedim. Bizi de bir şekilde ilgilendiriyor. Bakalım kim bilecek?.. Mesajı Paylaş

murattekin

Bölgesel uçak mı? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

matmat26

Deniz Altı projesinde ortaklık mı ? Mesajı Paylaş

turkdefence

Türkiye Endonezya üretimi M219 uçağının Afrika'ya pazarlanmasıyla ilgileniyor

http://defense-studies.blogspot.com.mt/2017/08/turki-tertarik-kerja-sama-garap-n219.html (haber malayca) Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

TAI'den İHA'da 'Yüksek' İş Birliği

Endonezya'nın The Jakarta Post gazetesinde yer alan habere göre, yerel havacılık firması PT Dirgantara Indonesia (PTDI), 40 bin feet irtifada görev yapabilecek insansız hava aracı (İHA) üretimi için Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ/TAI) ile iş birliği yapacak.

TAI bugüne kadar orta irtifa uzun havada kalışlı (30 bin feet/yaklaşık 24 saat) MALE sınıfı ANKA İHA üzerinde çalışıyordu. İHA terminolojisinde 30 bin feet irtifanın üstünde uçan platformalar yüksek irtifa, uzun havada kalışlı İHA (HALE sınıfı) kapsamına giriyor. PTDI, Jane's'e bugün yaptığı açıklamada, yeni İHA tasarımında ANKA'nın temel alınacağını belirtti.

Söz konusu İHA projesinin bir ila üç yıl arasında tamamlanması beklenirken firmalar, PTDI'nın CN-235 ve N219 uçaklarının geliştirilmesi konusunda da güç birliği yapacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/tai-den-iha-da--yuksek--is-birligi/5544/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter