Irak İç Savaşı

Başlatan korat, Mar 09, 2016, 11:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

kimlikci

Irak'ın güneyindeki Vasıt (Kut) vilayetinde MI35 modeli Rus helikopterinin düştüğü bildirildi. Vasıt vilayetindeki güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Rus helikopteri, kentin güneyindeki Camia semtinde askeri bölge yakınında düştü.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/360060/irakta-rus-helikopteri-dustu Mesajı Paylaş

kimlikci

Amerika Musul operasyonuna topçu desteği vermek için üs kurmayı hedefliyor

http://www.dunyabulteni.net/dunya/360340/abd-irakta-yeni-askeri-us-planliyor Mesajı Paylaş

dalamper

Rusya, CENTCOM'daki ajanından aldığı istihbarati/askeri işgal planlarını, Büyükelçisi aracılığıyla Saddam'a, Irak harekatının hemen öncesinde iletmiş.

Mesajı Paylaş

ocay

http://amaqvideos.pw/v/bq19042016-720.mp4

ISID M60T Tankını Kornet ile vurmuş Mesajı Paylaş

korat

Nis 19, 2016, 01:57 ÖS Last Edit: Nis 19, 2016, 02:02 ÖS by korat
Görüntü bugüne mi ait yoksa önceden çekilip bugün mü servis ettiler merak ettim. 26 mart ta 1 şehit vermiştik. Şuan için ölü ve yaralı yok diye bilgi geliyor. Galiba reaktif zırh işini iyi yaptı. Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Kabardey

Görüntü yeni. Ölü yada yaralımız yok. Mesajı Paylaş

ocay

Eğer Kornet'den sağ çıkabildiyse M60; ki Abrams, Merkava Mk4 ve Challanger-2 delinmiştir, IMI bunu iyi bir reklam malzemesi olarak kullanacaktır. Mesajı Paylaş

saladin

Dun radyoda kisa bir cumle olarak gecti. Ama detayi bulamadim. Irakli bir yetkili Turkiye ve pesmergelerle birlikte daes'e saldiriyoruz demisti.

O yuzden acik acik belirtilmeyen bir seyler oluyor olabilir.  Kilis saldirilari da bu yuzden hizlanmis olabilir.

Ama niye hala kilisin orada guvenligi bolge olusturulmadigini anlamiyorum. Eninde sonunda girilecek, acaba bir rakam mi koydular dur bakalim hele 50 vatandas olsun o zaman girecegiz diye?

Bu arada modern zirhli tankin onemi de bir kez daha ortaya cikti. Murettebata gecmis olsun. Mesajı Paylaş

mechanicus

Vurduğu yerde önemli. Görüntüde sanki taretin önü ve namlu videonun çekildiği yöne doğru bakıyor. Füze aşağıdan ateşlendiği için teret zırhının eğimine (Allahtan) denk gelmiş zırhı ilk delen metal eriği havaya saçılmış gibime geldi. Mesajı Paylaş

mechanicus

Demeye kalmadı adamın biri resmini yayımlamış  :)

Mesajı Paylaş

T.M.U

Vurulan tankımız karşı saldırıyla canlarına okumuş ;D

Sadece reaktif zırhlar patlama etkisiyle havaya fırlamıştır. Periskopta hasar meydana gelmiştir. Görüntüde havaya fırlayan parçalar reaktif zırh parçalarıdır. Müteakiben aynı tank mevzi değişitirerek füzenin geldiği teras bölgesindeki teröristlerin bulunduğu binayı görerek atılan 8 mermi ile havaya uçurmuş ve 10 DAEŞ teröristi burada etkisiz hale getirilmiştir.

Bina ve civarındaki teröristlerden kurtulanlar orada bulunan araçlar (7 araç ve 4 motosiklet)) ile kaçmaya çalışmışlardır. Yapılan atışlarla 5 araç ve 3 motosiklet hareket halindeyken imha edilmişlerdir. Buradakilerle birlikte toplam 32 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Müteakiben bölgede tespit edilen DAEŞ hedefleri vurulmaya devam etmektedir.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1227341-genelkurmaydan-tank-aciklamasi Mesajı Paylaş

ocay

Vay be.. derhal kalan M60'ları modernize edelim  :) Mesajı Paylaş

saladin

Yalniz o kadar Adam nasil kampin dibine geldi? Bana sanki yine karismayalim takdigi uygulandi gibi geliyor. Yanda yerlesim merkezi olmasi savunma degil. Eger sivillerdir varsa onlarin tanir/ konusur ve istihbarat saglarsiniz. Yoksa etrafa yasak bolge ceker gireni vurursunuz. Yok pesmergeyke savasiyirlardi da bize geldi demezsiniz. Mesajı Paylaş

warrior

Açıkçası,karşı saldırının bu vurulan tankla yapıldığına pek emin olamıyorum.Diğer unsurlar müdahil olmuştur.Ama M-60T görevini yapmış.Reaktif zırh işe yarıyormuş.Hiç olmazsa onu öğrendik.Artık TSK Batı'da bulunan tüm M-60T tanklarını bölgeye getirir M-60 ve M-48'in yerine... Mesajı Paylaş

murattekin

Benim trm de yazdığım sıkıntı da bu işte. Envanter modern tank miktarı çok kritik sayılarda. Bunu kuvvetin öngörememesi büyük hata. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter