TUSAŞ/TAİ

Başlatan ocay, Şub 28, 2016, 03:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

TAI Teknopark İstanbul açıldı


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAI) tarafından, ürünlerin rekabet gücünü artıracak nitelikte uygulamalı çalışmalar yapması adına Teknopark İstanbul'un açıldığı bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, TAI'nin, şirket faaliyet alanlarındaki ürünlerin rekabet gücünü artıracak nitelikte uygulamalı çalışmalar yapması adına Teknopark İstanbul'un açıldığı belirtildi.

Şirketin öncelikli projelerinin istenilen zamanda geliştirilmesi ve bitirilmesi hedeflenen merkezde, üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun personelin çalışacağı kaydedilen açıklamada, merkezin Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla projelere katkı sağlayacağı bildirildi.

Büyük çoğunluk tasarım mühendisinden oluşuyor

Açıklamada, 2 bin 600 metrekarelik alanda faaliyete geçen Teknopark İstanbul'un açılışına, TAI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat, TAI Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve Teknopark İstanbul Müdürü Kemal Fidanboylu'nun katıldığı belirtildi.

Teknopark bünyesinde bulunan mühendislerle Ar-Ge ve inovasyon alanında faaliyetlerini artırmak isteyen TAI'nin, gerçekleştirdiği istihdamla Türkiye'nin önemli üniversitelerinden mezun kadrolarını oluşturduğu aktarılan açıklamada, Yıldız Teknik, ODTÜ, Koç, İstanbul Teknik ve Bilkent gibi üniversitelerden kadro oluşturulduğu, büyük çoğunluğunun tasarım mühendisi olduğu bildirildi.
http://aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/tai-teknopark-istanbul-acildi/1017283
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

Sonlu Elemanlar Analizlerine adammı yeter TFX de.
Mesajı Paylaş

Merkator

TAI heyeti Endoneazyalı PTDI-PT Dirgantara Indonesia'yı ziyaret etti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Temel Kotil ve beraberindeki heyet, çok yakın işbirliği içinde olduğumuz  Endonezya havacılık şirketi PTDI-PT Dirgantara Indonesia'yı ziyaret etti. Endonezya havacılık devinin tesislerinde incelemelerde bulunan TAI heyetine PT. Dirgantara Genel Direktörü Elfien Goentoro eşlik etti.

İki şirket, geçen yıl mayıs ayında İstanbul'daki Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında (IDEF 2017) ortk proje geliştirmek için mutabakat muhtırası imzalamıştı.

TUSAŞ ve Dirgantara, N219, N245 tipi uçak ve insansız hava aracının yanı sıra teknik parça sağlanması, uzay sanayisi ve pazarlama gibi bir çok alanda destek ve iş birlikleri yapacak.

http://www.kokpit.aero/tai-heyetinden-endonezya-cikarmasi Mesajı Paylaş

putty

Rüzgar tüneli ile alakalı olabilir Mesajı Paylaş

Alkyone

TAI ve MMT Holding, CTech çatısı altında ortak girişim şirketi kurmaya hazırlanıyor


Şirketlerin konuya ilişkin olarak Rekabet Kurumuna yaptığı başvuru, kurumun internet sitesinde yayımlandı.
 
Buna göre, TUSAŞ'ın, ulusal ve uluslararası pazarlara sunmak üzere havacılık, uzay sanayisi, savunma ve telekomünikasyon alanlarında müşterek çözümler geliştirmek, üretim, modernizasyon, sistem entegrasyonu ve benzeri alanlarda faaliyet göstermek için MMT'ye ait bir kısım C Tech Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ (CTech) hisselerini satın almasıyla CTech çatısı altında ortak girişim şirketi oluşturulacak.

http://www.star.com.tr/teknoloji/tai-ve-mmt-holding-ctech-catisi-altinda-ortak-girisim-sirketi-kurmaya-hazirlaniyor-haber-1298320/?utm_content=buffer57b84&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Sabri Ünal

Hayırlısı olsun, ben başka bir firmayı işaret etmiştim ama bu da önemli. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter