Çakma Sezyum 137 kaçakçılığı

Başlatan aktifkarbon, Eyl 30, 2015, 06:25 ÖS

« önceki - sonraki »

putty

HDS Amerikada cankurtaranlık yapmış onunda fikrini alalım Mesajı Paylaş

Teknisyen

Ben ekipmanlarınızı inatla yanlış kullanıyor ve yanlış uygulamalar yapıyorsunuz derken takım elbise muhabbeti yapmadım. Sadece iki örnek verdim yukarıda. Ve bu örneklere youtubeden sayısız örnek gösterebilirim.

Tatbikatlarda üzerinde karbon katmanlı elbise varken duşun altına girmiyormusunuz, veya basınçlı su ile yıkanmıyormusunuz, ya da yıkama ekipleri çoğu zaman/neredeyse kamuflajlı kişiler değil mi? O kamuflajlı elbiseler belki bilmiyorsunuz ama riskli bölgeye müdehale için değil, riskli bölgeden kaçmak içindir.
Bunu gerçek bir risk durumunda yaparsanız ÖLÜRSÜNÜZ! Sizin merkezinize de diğer yöneticilerinize de defalarca yazdım çizdim, ama uygulamada değişiklik yok

Hele üzerinde elbiselerle sırtüstü yatan birinin burnuna basınçlı su ile ilaç sıkmanızın manasını da bi anlıyabilsem gözüm açık gitmeyecek. İçinizde bebek yıkamış bir kadın yok mu? Ya da çaycınıza mutfakçınıza bir sorun baygın biri çocuk gibi korunmasızdır, sırtüstü değil yüzü koyun yatıracaksınız ki, solunum sistemine ilaçlı su kaçmasın. Bu ilaçlı sıvının sulandırılmış çamaşır suyu gibi bir madde olduğunu da düşünürseniz endişelerimi daha iyi anlarsınız.

Ben ahkam kesenlerden değil eleştiri ve çözüm getirenlerdenim. Sizin çabalarınız ulvi olabilir, ama yetersiz ve hatalı ise niyetiniz işe yaramaz. İsterseniz bir tatbikat videosu paylaşın eleştirip tartışalım. Seçimi ben yaparsam seçmece diye bahane bulabilirler.

Belki siz bilmiyorsunuz ama KBRN elbiseleri konusunda tübitAKınızdan da amirlerinizden de daha bilgiliyim, bilgi sahibi olmanın sorumluluğu ile de uyarımı yapıyorum.
Ben niyeti alkışlamam, doğruyu alkışlarım, çünkü cehennemin kapısı iyi niyetle açılır.
Alınganlığa gerek yok. Kurum olarak gelişmeniz lazım, afad veya umke ve benzeti timlerin hepsi için geçerlidir bu uyarılarım.

Evet şimdi forum arkadaşlarımdan objektif bir değerlendirme için video örneği bekliyorum; anahtar kelime "KBRN tatbikat"  Mesajı Paylaş

Konuyu hakaretten "ben eleştiri yapıyorum" zeminine kaydırmışsınız sonrada iyi niyet taşlarından söz ediyorsunuz.Size burada niye eleştiri yapıyorsunuz diyen olmadığı gibi teşkilat olarakta mükemmeliz diyen yok ki.Sizin gördüğünüzün daha fazlasını hatta kuruluş amacı olan Deprem/Enkazda arama kurtarmada bile yetersizlik seviyesini bilmeyen yoktur. Genel olarak birlikler arasında bile bu konuda bir standart yok.

Yalnız benim size yazdığım konu bu değil.Hiç kimse "cicili bicili elbiselerle üşüşüyorlar" kelimesini eleştiri olarak algılamamı beklemesin.Neyiz biz bilmem ne sineği mi?

Eleştiri yapın.Hatta ihtisasınız nedeni ile değerli sayılır bizim için.Normal şartlarda olsa sizden eğitim/tavsiye bile isterim.Lakin bu tarz bir üslupla bir yere varamazsınız.Siz tanımıyorum ama genel insani ilişkiler açısından bile söylemek isterim ki karşıdakini aşağılayarak derdinizi anlatırsanız o dert anlatılmaz.

Bu ülkede böyle bir sorun var.bir konu hakkında belirli bir noktayı geçen çoğu insan ben istediğimi istediğim şekilde söylerim kafasında.Çünkü İnsanlar ona muhtaç nede olsa. Egoistlik için resmen üst basamak.

Umarım anlatabildim.? Mesajı Paylaş

aktifkarbon

"Konuyu hakaretten "ben eleştiri yapıyorum" zeminine kaydırmışsınız" diyorsunuz ama işin içinde ölüm ve yaşam arasında tercih varsa eleştiri de sert olur. Ve ben bu uyarıları resmi ve genel platformlardan defalarca yaptı isem, televizyondan bile defalarca anlattı isem, halen kurum olarak aynı hatalar devam ediyor ise bırakın hakareti elime sopa alıp girişsem hakkım var.

Ben size "öyle tehlikeli hatalar yapıyorsunuz ki, bunları gerçek risk ortamında yaparsanız ölürsünüz" diyorum siz beni zerafete davet ediyorsunuz. Heee! zarif değilim, çünkü duyarsızlıklardan bıktım. Hem afad hem de umkenin nasıl yönetildiğini anlıyamadım, onca uzmanları var iken, bu kadar tatbikatlar yapılırken nasıl böyle lakayt davranılıyor çözemiyorum. Özellikle kimyasal silahlara karşı korunma ekipmanları için ömrünü vakfetmiş ve duyarsız, umarsız kişiler tarafından "bir kenarda otur, biz kumda oynamaya devam edeceğiz" denmesi üzerine kimse benden kibarca köşemde oturmamı beklemesin. Tarzımı da savunma ile karşılamayın, işbirliğine açık olduğumu her zaman söyledim.

Bilen ve gören biri uyarmaz ise hata yapandan daha suçlu olur. Ben haklı çıkmak için sizlerin ölmesini beklemiyorum, hayatınızı kurtarmak istiyorum. Ne yalan söyleyeyim bazı hatalı davranışları orada amir sıfatı ile görseydim, bırakın küfretmeyi bazılarını ortopedi servisine yollardım.

Başka örnekler vereyim isterseniz:
  • Somada 300+ kişi öldü hatırlarsınız. Sebebi neydi? raf ömrü 3.5 yıl olan ve o ortamda kullanılması faydasız olan gaz maskelerinin 25-26 yıllık olmasıydı. Oraya kurtarmaya girilmeseydi ölü sayısı 60-70te kalacaktı belki. Oraya o iki kurumun uzmanları ekipleri gittiğinde bu detayları gördü mü? CNN Kenan ŞENER bu olayı haber yaptı ve Sedat Simavi Ödülü aldı, ama sizin kurumlardan uygulama sonrası böyle bir rapor çıkmadı. Çıksaydı mahkeme ihmal yoktur gibilerinden karar almazdı. Bu benim suçum değil sizin kurumların suçu
  • Bazı elçilik ve kurumlara "sarı toz" yollandığında orada panikle bekleyen insanlar sizin ekipleri beklerken beyaz tulumlarını giymiş iki çapulcu birbirlerine sarılıp selfi çekebiliyorlardı. Bu kameralara yansıdı, dünya gördü, siz görmemiş olabilirsiniz. Ama orada amir ben olaydım küfürü bi kalem geçin, meşe sopası ile önce masaj sonra montaj yapardım. Bu tip kendini bilmezler kurumları da ülkemizi de dünyaya rezil ediyor. Bana değil onlara kızın küsün
  • Gene o sarı toz olayında insanların gereksiz yere 10 gün karantinada tutulmasına ne demeli, elinizde hızlı analiz cihazları mı yok, varlığından haberleri mi yok.
  • Takılmışken sarı toza devam: içerden insanları çıkarırken hem ekipleriniz hem de maruz kalma ihtimali olanlar gazetecilere dokuna dokuna, sürtüne sürtüne çıktılar. Ulusal bir salgına neden olma ihtimalini düşünmediniz mi
  • Kısa kollu ama gaz maskesi ile sarin gazı tatbikat görüntülerine de rastladık
  • Bir tavşan öldürme videosu vardı! Ülkede neredeyse alevi sünni kaosu çıkaracaktı. Bu videonun sahte olup olmadığını afad umke grupları mı muhasebeciler derneği mi açıklayacaktı. Sindirim sistemimin en son halkasını yırtarcasına saatlerce sayısız adama laf yetiştirip risk alarak uyarmak bana kaldı. El nusra'sından ışid'ine oradan rejim güçlerine kadar sürüyle risk ve uyarı aldım. Sizinkiler tabii o sırada Cilvegözü'nde duş tekneli dekontaminasyon tesisi şovu yapıyordu
  • Bu arada her tatbikatta kafaı veya beli açık birilerini sürekli görüyoruz. Tatbikat gerçek durumda nasıl davranacağımızı bilinç altına kazımamız için yapılır. Sezyum 137 gibi radyoaktif elementleri onun bunun eline alıp poz vermesi konusuna girmeye gerek yok

Bu konudaki bazı uyarılarımı yaptığım televizyon programlarının linki aşağıda
https://www.youtube.com/channel/UCrLrWoyo5Uu9COhXNTao75A/videos?sort=dd&shelf_id=0&view=0

Lütfen beni zerafete davet etmeyin, artık hataların hızla giderilme zamanı. Eskiden riskler fantaziydi, şimdi gerçekten korkulması gereken bir noktaya geldi.

Tabii bu arada sadece kimyasal tehlikeler konusunda değil, deprem konusunda da çalışmalarım oldu. Gölcükte efsane olan ekibimle kriz masası bilgi işlem otomasyon sistemini yerinde geliştirdik, ne oldu tutuklandım, korkutulmaya çalışıldım ve gölcükten kovuldum, o gün yaptıklarımızın ve tecrübelerimizin heba olması, her depremde kafası kopmuş horozlar gibi ortalıkta koşturmalarımız seyretmek pek kolay hazmedilemiyor. Ömrünü bu konulara vermiş birini bar köşelerinden ahkam kesan entel dantellerle karıştırmayın. Ben zerafet kurallarını artık kullanmıyorum. Eğer ölmek veya rezil olmak istemiyorsanız kurumlarınıza daha titiz olması konusunda baskı yapın.
bana isteyen istediği zaman ulaşabiliyor. Keşke bana ihtiyaç olmasa ama durum hiç te iç açıcı değil.

Haaa!! bir de beni egoist olarak tanımlamayın. Bir gün bir arkadaşınız veya siz kalıcı hasara maruz kalır veya ölürseniz bunda en büyük sorumluluk ve vicdan azabını yaşayacak kişi ben olurum. Çünkü yeterince uyaramadım diye ben üzülürken, amirleriniz süslü elbiselerle tören yapıp televizyonlara çıkarlar.
Mesajı Paylaş
edogudan@aktifkarbon.com
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Teknisyen

Siz bu şekilde konuyu benden ala bilen yok o yüzden  istediğim gibi hakaret ederim triplerinde dolaştıkça  benim nazarımda uzak durulması gereken kişisiniz.

Hasbelkader eğitim falan almaya gelsek ne haysiyetimiz kalacak ne insanlığımız .Nasıl olsa  hakareti olarak kendinizde görmüşsünüz.

Konuyu hiç bilmiyoruz olabilir yanlış yapıyoruz olabilir elimize yüzümüzede bulaştırıyoruz olabilir demiyorum ki Teşkilatımız sütten çıkmış al kaşık ama bir konuda bir şey anlatılacaksa minimum insani şartları sağlayan diyalogla anlatmasını beklemek hakkımız.En azından bana İnsan gibi davranarak konuyu anlatacak yanlışımı eksiğimi görmemi sağlayacak bir bilen lazım.

Ben burada usluptan bahsederken siz hala o öyle bu böyle diye farklı şeyler anlatınca konu iyice mecrasından çıktı artık.Siz istediğiniz gibi hakaret etmeye ,aşağılamaya devam edin.Meydan sizindir.

Mesajı Paylaş

putty

Televizyonda izlediğimiz kurumu eleştirebiliriz Teknisyen. Bende orada çalışıyorum sen bana hakaret ettin dememelisin bu biraz garip yani. Burada her gün bir şeyleri eleştiriyoruz bu ülkede. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Ben eleştirilmesin demiyorum ki.Her mantıklı insanın söyleyeceği şeydir eleştirinin kurumu daha ileriye taşıyacağı.Eleştiri olmaz ise hatayı aksaklığı eksikliği görmekte mümkün değil.

Sadece eleştiri yapılırken hakaret edilmesin diyorum ama şahın kendisininde kabul ettiği üzere  ben o kadar yırtındım o yüzden hakaret hakkımdır diyor.Kusuruma bakmayında eleştiri maskesi altında hakaret yemeye hiç niyetim yok.Normal bir insanında hakaret yeme meraklısı olduğunu zan etmiyorum.

Eleştiri ile hakaret arasında fark yok deniyorsa bunda da ben yokum.Benim için var çünki. Mesajı Paylaş

aktifkarbon

Ben uyarılarımı sürekli teknik olarak yaparken malesef sizin kurum tüm umursamazlığı ile aynı hataları tekrarlamaya devam ediyor ise benim üslubumu sert veya seviyesiz diye kimse sorgulayamaz.
Bu iki kurum sayfasından insanlara kimyasal saldırıya maruz kalırsanız uygun kimyasallarla temizlenin diye web sayfasından akıl verirken halkı KBRN uzmanı mı sanıyor anlayamadım. Ama neyseki TRT Haber ile yaptığımız söyleşiden sonra yayınlanan/yayınlanmayan o sayfalarındaki uyarıları biraz teknik hale getirdiler.

Sonuçta güzel bir bütçe, görkemli teşkilatlanma, havalı tatbikatlar ve sürüyle uzman desteği ile bu hataları yapan ve yapmaya devam eden kurumu eleştirdiğimde kurumunuzu kayıtsız şartsız savunacağınıza hataları tartışmalıyız Ama ben kurumumu veya adamımı her ne olursa olsun savunurum havasında iseniz, en başta adil değilsiniz demektir. Bir gün ölür veya sakatlanırsanız, veya bir mesai arkadaşınızı kaybederseniz ve dediklerimde haklı isem fazla üzülmeyin, adil bir teknokrat olmadığınız için kendi kaderinizi kendiniz yazdınız.

Siz önce ölümcül hatalar yapmadığınız bir tatbikat yapın, ondan sonra benim üslubumu eleştirin. Hatalarınızı kurum olarak düzeltemiyor iseniz, orayı kapatın yenisini kuralım. Mesajı Paylaş
edogudan@aktifkarbon.com

SosyalMedya:

NoLoven

UMKE ve AFAD'ın bende benzer görüntülerinden rahatsız olmuşumdur. Bakınız konu ikinci sayfada, üye olan bu çok eğitimli kitle bile bu alanlarda ne yapacağını bilmez bir durumda. Bizim AFAD personeli olduğumuzu düşünerek, 
Durumsal farkındalık yaratmak için ayrı bir konu açıp lütfen Kimyasal Ajanlardan başlayarak sırasıyla Biyolojik Radyolojik ve Nükleer ortamlarla karşılaşıldığında halkımızın hareket tarzlarının neler olması konusunda bilgilendirirseniz  çok seviniriz. Saygılarımla.
http://bilheal.bilkent.edu.tr/aykonu/Ay2003/april03/KimyasalSil.htm Mesajı Paylaş

Teknisyen

Eğer İnsani ilişkilerden bir miktar nasibinizi almış olsaydınız bilgi ve birikiminizden faydalanmak kurumsal açıdan veya en azından benim açımdan mükemmel olurdu.En zından sizin ile KBRN ile ilgili karar alıcılar arasında köprü olmaya çalışırdım.

Birde üzerine dediklerimi anlamamanız konuyu hala kurumun eksikliği konusuna çekmeye çalışmanız sizi anlayış bakımından da sorgulamama sebep oluyor.İçerik olarak söylediklerinizde haklı olabilirsiniz hatta az bile söylüyor olabilirsiniz de benim şikayetim yada yanılıyor dediğim yer bu değil ki.Bunu 2. sefer yazıyorum konu kurum eksikliğinin tartışılması değil.

Şunu da  gördüm ki  kurumların yada bürokratların sizi ciddiye almamaları konusunda sonuna kadar haklılar.Bu üslüpta  birini ciddiye almak normal insanlara haksızlık olur.İletişim kurmaktan acizsiniz sonrada uslubumu sorgulayamazsınız diyorsunuz.

Zatınıza sağa sol akıl vermeden önce iletişim dersi almanızı salık veririm.Ancak bu sayede bizler sizin anlattıklarınızı anlayıp doğruyu yanlışı görürüz.Bu kafa ile iletişim kurduğunuz sürece ha böyle konuşmuşsunuz ha Papua Yeni ginece her halukarda anlatmak istediğiniz anlaşılmaz.

Tabi bunları bu işten profesyonel olarak para kazanan ama buna yenik düşmeyip iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışan biri olduğunuzu varsayarak söylüyorum aksini düşünmek bile istemem.

Not:Ne olur ne olmaz malum konuyu hala itiraz ettiğim konudan uzaklaştırıyorsunuz o yüzden 3. defa yazayım konu kurumun eksiklikleri değil.Bakınız: bu postun ilk paragrafı.

Umarım derimi anlattım bu sefer.Dahada anlamadıysanız ona da benim kapasitem yetmez.

Mesajı Paylaş

NoLoven

Biz tam çapraz ateşte kalmışız. Gulp ;D Mesajı Paylaş

aktifkarbon

Neredeyse her kasabada bile bir şube açıp bilmemkaçbin kişilik kadroya ulaşan kurumun temel hatalar yapmasına müsade edilmez, hata yapmaları durumunda da ricalarla kırıtmalarla değil en sert şekilde cezalandırılmaları gerekir.
Siz benim kibarlığımı sorgulamayın, ben defalarca insani bir şekilde yaklaştım ama sizin gibiler zerafeti zaafiyet diye anlarlar. Bu nedenle bana bu tarz duygu sömürüleri ile gelmeyin.

Sanırım anlamadığınız şu; sizin kurumun işi, doğru operasyonlarla ölümün kıyısındaki insanları yaşatmaktır, ama şu anda yaşayanları öldürecek şeyler yapıyorsunuz. Bilmem kaçbin uzmanınız ve danışmanınız hatalarınızı göremiyor ise değil dilim çatal, elimde meşe sopası olsa dinlemelisiniz.
Ayrıca siz benim zerafetimi sorgulayacağınıza teknik uyarılarımın doğru olup olmadığını sorgulayın ve köprü olmaktan falan bahsetmeyin. Ben o köprüleri yaktım

Not: Sayın NoLoven; haklısınız, bu konuda bir madde açmak sanırım daha iyi olacak, çünkü yardım edecek olanlar ALLAH muhafaza yardım ederken öldürebilir, kendimize yardım edelim yeter. Mesajı Paylaş
edogudan@aktifkarbon.com

SosyalMedya:

Teknisyen

Siz AFAD yerine başka bir kurumla iletişim kurmuş olmayasınız? Binlerce danışman  ve her kasabada şube falan. AKT sayısı bile 5000 civarı iken hemde?? Abartı ile palavra arasındaki sınırı geçmişsiniz bence :)

Hem size gelen kim yahu? Kendinizi ne zan ediyorsunuz bilmiyorum ama yazdıklarımı okuyup değerlendirmektende acizsiniz sanki? Diyom ki Sizinle iş yapılmazzzzzzzzz.Tercihim erdemli insanlarla iş yapmak çünkü.Bunu yapmak abes olacağı için kibarlığınızı falan sorgulamıyorum.ortadaki problem kibarlık değil minumum düzeyde iletişim bile kuramamaktan bahsediyorum.Kibarlık için bir kaç level atlamanız gerek.

Bu kadar kin duymanızdan ve köprüleri yakmaktan -ne demekse- bahsettiğinize görede kurumda birileri tarafından doğru yada yanlış baya baya rencide edilmişsiniz.Artık ticari çıkarınızdan mı yoksa karşınızdakinin durumundan mı bilemiyeceğim ama söylediğiniz her şey şimdi daha net anlaşılıyor.Ya para kazanamadınız ya rencide edildiniz.İki ihtimalde de durumunuzu cidden anlıyorum.Ne kadar kin duysanız az.

Yürüyün kim tutar sizi.

Mesajı Paylaş

aktifkarbon

Benimle iş yapılmazmış!!!
Siz bana hatasız bir tatbikat video örneği gösterebildiniz mi?
Bahsettiğim hataların olmadığını iddia edebildiniz mi?
Gerçek bir devlet yönetimi olaydı bu kadar hata yapan bir kurumda tek bir kişi kalmazdı, hepsi işten atılırdı, bana kurumunu savunan KurumSever rolleri oynamayın.
Ama sizin amirleriniz ve belki de en bi danışmanınız olan tubitak dahil o kullandığınızı sandığınız aktif karbon kaplı kamuflaj elbiselerin üretiminde seri üretimde kalite kontrol yapılmama şartını koyabilecek kadar cahil veya hıyanet içinde olduklarından aramızda akıl temelli bir bağlantı kurulamaz.
Ayrıca beni zerafetle değil akıl ile sorgulayın, doğru işler yapıp utandırın, memlekete bir faydanız olsun. Mesajı Paylaş
edogudan@aktifkarbon.com

SosyalMedya:

sailordream

Sayın aktifkarbon felsefik olarak bir bilmeyenle fikir tartışmasında ona bilgi veremezsiniz. Size karşı tezi savunmak için yeterli bilgi olmadığı için tutarlı teknik tek cümle yazılmamış, o yüzden karşılıklı tartışma yapabilemek için gerekler sağlanamamış, zorlamaya gerek yok.

Siz en yi bildiğiniz şekilde işinizi yapınız. Zaten başardığınızda o kişi sağda solda memleketimizde başarılan işlerden dolayı gurur duyar paylaşır.
İstim kesmeden rotadan sapmadan bu tür durumlarda fazla beyin hücresi harcamadan yola devam. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Nis 27, 2016, 07:32 ÖS Last Edit: Nis 27, 2016, 07:59 ÖS by Teknisyen
:)

İyide ben teknik olarak yazdığınız hiç bir şeye itiraz etmedim ki.Yazdığım kelimeler arasında tek bir kelime var mı işi bilmediğinize dair yada her şeyi düzgün yapıyoruz diye? Varsa gösterin özür dileyeyim.Aksine daha ikinci postta hataların olduğunu olabileceğini yazmışım.Yine yazarım.KBRN hususunda hiç bir şeyi düzgün yapamıyoruz olabiliriz,düzgün bir video olamayabilir,Tatbikatlarda elimize yüzümüze bulaştırıyoruzda olabilir itiraz etmedimki.

Okuduğunuzu anlamıyorsunuz derken bunu kast ediyorum.Benim bahsettiğim şeyle sizin yazdıklarınızın alakası yok.Yine iddaa ediyorum sizinle iş yapılmaz.Eğer eğitime falan gelsek doğrusunu gösterin desek bunu yapacak insanın suratımıza küfredecek ,dalga geçecek,her türlü hakareti yapabilirim diyecek kişiler olmamasını yeğlerim.Çünkü bunu yapan insanlarla iletişim kurulamıyor.Ben eğitime gelcem siz bana hakareti hak olarak göreceksiniz sonrada ben düzgün eğitim almış olacam.Ne güzel değil mi :)

sailordream: Konu teknik bir konu olsa benimde itirazım buna olsa dediğiniz doğru olabilir.Hiç bir şey bilmesemde alırdım elime KBRN dökümanlarını buraya yazar dururdum.konuyu dibine kadar bilmeme bile gerek yok.Dökümanlardan aktar dururdum o zaman tutarlı teknik cümleler kurmuş olup bahsettiğim üslup ve hakaret konusunda haklı mı olacaktım? Bu mudur yani?Çok bilen karşındaki insanı yada kurumu her neyse tahkir etme özgürlüğünümü kazanıyor?

Eğer baştan ben itiraz edince maksadın aştığı söylenseydi sizi temin ederim ki bir şeyler öğrenmek için ayağına kadar giderdim.eğitim döküman almak için kapısını aşındırırdım ama ben hertürlü hakareti ederim buna hakkım var diyen birinin kapısına siz gidermisiniz?Konuyu oturup adabı ile konuşamıyacaksak konuşmayı denermiydiniz?Okulda bile Hocanın anlatış ve davranış  şekli yüzünden dersi seviyor veya sevemiyorken bana bu muameleyi layık gören birinden ne öğrenebilirim?

Benim memlekete faydam konusunda kurumu madem iyi bildiğinizi söylüyorsunuz  çalıştığı yer belli adım soyadım belli açıp sorarsınız memlekete faydalımıyım değilmiyim diye.Tanıyanların referansı işe yarayıp yaramadığımı belli eder mutlaka.Sağda solda gurur duyma meselesine gelincede söz meclisten dışarı ben işini çok iyi yapıpta karakteri beş para etmez bir sürü adam gördüm hayatımda.Umarım siz karşılaşmazsınız.

Anlayacağınız istediğim büyük bir şey değil.Hatam eksiğim yapmam gerekenler bana insan yerine koyarak söylensin.En azındanda olsa İnsan yerine koyulup öyle bir şeyler anlatılsın.Bana bunu yapacak adam ben her şeyi biliyorum benden iyisi yok deyip bana böcek muamelesi yapmasın.Hakaret etmesin etme hakkını görmesin bu kadar basit. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter