Milli Savunma Bakanlığı

Başlatan ocay, Şub 16, 2016, 02:19 ÖS

« önceki - sonraki »

HAKAN KILIÇ

Yeni bakan eğitim fakültesi mezunu ve daha önce öğretmenlik yapmış. Milli savunma bakanlığı gibi uzmanlık gerektiren bir yer için  sektörden biri olsa ne bileyim mühendis, pilot, emekli asker , vali vs. daha mantıklı olmaz mıydı?

Makina mühendisinden sağlık bakanı gibi olmamış mı? Mesajı Paylaş

turkdefence

Faruk Özlü ile ilgili bir yerlerde -3 notum bulunuyor. 6 Aylık Bakanlığı süresince de (açık şekilde 65. hükümetin tek görevi başkanlık sistemini referanduma taşımaktan ibarettir ve şahsi kanaatim ömrünün 6 aydan uzun olmayacağı yönündedir) yaptığı her işi hem merakla, hem biraz şüpheyle karşılıyorum.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1178035-ak-partili-vekil-ssm-mustesarina-cikisti Mesajı Paylaş

Kabardey

Harzemşah üstat bu konu ile ilgili forumda birşeyler karalamıştı. Faruk Özlü'nün sanırım biraz kişisel bir hırs sebebi ile bu bakanlığı istediğinin düşünüyorum. O yüzden almaması iyi olmuş. Zira böyle bir durumda bakan, müsteşar kavgası derken yavaşlayan projeler temelli duracaktı. Mesajı Paylaş

saladin

Faruk Ozlu'nun olaylara hakimiyeti hakkinda yeni nesil denizalti ve ATAK aciklamalarina bakmak yeterli. Hatta biraz Murad Bayar'in gitmesinde acaba Faruk Ozlu'nun etkisi var mi diye merak ediyorum. Mesajı Paylaş

wolvarin

Bu saatten sonra bakanlardan yönetime kişisel etki beklememek lazım. Eski Başbakan'ın görevden alınmasından sonra herkes cumhurbaşkanına bakacaktır. Onunda olaya bakışı zaten yıllardır belli Mesajı Paylaş

Defence

Tem 19, 2017, 11:36 ÖÖ Last Edit: Tem 19, 2017, 11:39 ÖÖ by Yönetim
Bugün yapılan kabine revizyonu ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Başbakan Yardımcısı olmuş. Milli Savunma Bakanlığına Nurettin Canikli gelmiş. Mesajı Paylaş

Defence

ocay

MSB 2018 yılı bütçesi 28.7 Milyar TL'den 40.4 Milyar  TL'ye çıkartılmış.

Mal ve Hizmet alım kalemleri 10.5 milyar TL'den 20.3 Milyar TL'ye fırlamış. Neredeyse 2 katına yani. Mesajı Paylaş

putty

11 milyar dolar yani yaklaşık olarak. Vasatın az üstü bir rakam bu. 20 milyar dolar olması gerek en az bizim gibi bir ülke için ama dilim varmıyor önermeye benim refahımdan kesilip orduya harcanması da doğrusu işime gelmez Mesajı Paylaş

meraklı

Savunma Bütçesinde 18 Milyar TL'lik Artış

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: "Önümüzdeki sene sadece savunma harcamalarımız Milli Savunma Bakanlığı'na aktarılacak terörle mücadele için muhtemelen 17-18 milyar liralık ilave bir harcama yapılacak" dedi.  2017 yılında savunmaya 28 milyar 702 milyon 119 bin'lik bütçe ayrılmıştı. Bozdağ'ın bu açıklamasına göre 2018 yılında savunmaya ayrılan bütçe yüzde 62 oranında büyüyerek 45 milyar TL'yi aşacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/savunma-butcesinde-18-milyar-tllik-artis/4945/1 Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

MSB'ye Yüzde 40 Bütçe Artışı

TBMM'ye sunulan 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, Milli Savunma Bakanlığı'nın 2018 yılı bütçesi 40,4 milyar TL olarak belirlendi.

Yeni tasarıya göre, 2017 yılında savunmaya ayrılan 28 milyar 702 milyon 119 bin TL'lik bütçe, 2018'de yaklaşık yüzde 40 civarında bir artışla 40 milyar 402 milyon 239 bin TL'ye yükseldi.

http://www.c4defence.com/Gundem/msb-ye-yuzde-40-butce-artisi/4994/1 Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

sadalone

Halen olması gerektiği kadar değil bu zam sadece son yıllardaki doların artışını düzeltir aslında dolara vurduğumuzda hiçbir artış yok.2013'de 20 milyar liraydı bu yıl 40 milyar lira oldu iki kat arttı ama dolar'da iki kat arttı.

Olması gereken artış halen olmadı bekliyoruz. Mesajı Paylaş

Revolver

Milli Savunma Bakanımız dün İspanya Savunma Bakanı ile bir işbirliği anlaşması imzalamış. Bakan kadın.
Milli Savunma Bakanımız dün Fransa Savunma Bakanı ile bir işbirliği anlaşması imzalamış. Bakan kadın.
Milli Savunma Bakanımız dün İtalya Savunma Bakanı ile bir işbirliği anlaşması imzalamış. Bakan kadın.
Milli Savunma Bakanımız dün Almanya Savunma Bakanı ile görüşmüş. Bakan kadın.

Milli Savunma Bakanımız dün İngiltere Savunma Bakanı ile görüşmüş. Bakan erkek.

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter