İŞİD

Başlatan dalamper, Eyl 30, 2015, 09:42 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

murattekin

#255
Ağu 08, 2016, 02:10 ÖS Last Edit: Ağu 08, 2016, 06:08 ÖS by murattekin
6 ayda bir dirhem yer kaybetmişler. Müttefikler "çok" çalışmış  :( Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Kabardey

İşin kötü yanı, Irak'taki o küçücük yeri almak için, Irak hükumeti varını yoğunu ortaya koynu, İran desteği aldı vs. Şimdi oraya bakılınca şu soru akla geliyor, bu adamlar Musul'u nasıl alacak? Mesajı Paylaş

dalamper

Musul'un kuzeyindeki o 'kırmızı alanları'  Irak Hükümeti ve Şii Milisler değil Peşmerge Birlikleri o bölgeleri aldılar.

Mesajı Paylaş

Kabardey

@dalamper yok hocam ben o merkezdeki Ramadi bölgesi için demiştim. Mesajı Paylaş

petibor

Kürtlerin biricik vatanı buralar olacak ileride. Bağrımıza taş basıp, peygamber sabrı gösterip, pragmatikliğin en dibine vurup kabullenmeye çalışmakta büyük fayda var. Ne kadar büyük kürdistan olursa o kadar bizim için iyi. Mesajı Paylaş

dalamper

Kabardey üstadım, ben onu size değil ortaya yazmıştım.

Bu sabah Peşmerge güçleri, Mesud Barzani komutasında Musul'un güneydoğusunda Musul Harekatı'nı başlattı. Mesajı Paylaş

kimlikci

İŞİD Gaziantep Karkamışa roket atmış roket boş araziye düşmüş
http://www.yenisafak.com/gundem/karkamisa-roket-dustu-2514687 Mesajı Paylaş

HAZERFEN

PKK'nın şehir içi bombalama eylemleri ve sonrasında Kürt tabanı içerisinde ortaya çıkan eleştirel reaksiyona IŞİDden hemen cevap geldi: "PKK sempatizanı Kürtlerin düğününü bombala, Kürtleri yine PKK'ya sahip çıkmaya sevk et". Aynen seçim öncesi yapılan Ulus tren garı saldırısı gibi.

Hani Cehennemi okuyunca bu ne azabtır ya Rabbi dersin ya, işte şu yapılanları görünce cehennem ne güzel adaletmiş diyorsun. Mesajı Paylaş

Bukhara

HIMARS Türkiye-Suriye sınırına gelmiş. Bizde olmayıpta HIMARS'ın bize sağlayacağı ne olabilir? Mesajı Paylaş

kimlikci

Alman ordusu İncirlik'e 58 milyon euroluk yatırıma hazırlanıyor

Almanya Savunma Bakanlığı, IŞİD'e karşı koalisyon güçleri arasında yer alan birlikler için dev bütçeyi serbest bıraktı. 26 milyon euro keşif uçakları Tornadolar için yapılacak özel pist için kullanılacak.
http://www.milliyet.com.tr/alman-ordusu-incirlik-e-58-milyon-dunya-2306941/

Biz vatandaşların çekip gitmelerini beklerken adamlar daha çok para harcamanın derdine düşmüş...  ??? Mesajı Paylaş

matmat26

Türkiye büyük hatalar içerisinde, almanyayi buraya yerlestirmek akil alir gibi degil. Adamlar nato adi altinda Altimizi oyuyor.

Suriye isid meselesinde nato yok.kurusumsal nato yok.sadece ulkeler katki sunmak isteyenler gelip koalisyon adi altında destek veriyorlar.

İncirlik nato ussude degil, türk üssü. .

Aptallign bini bir para Mesajı Paylaş

şirpençe

Arkadaşlar İSİD Rumiyah adında bir dergi yayınlıyormus 8 dilde bu dillerin neler olduğunu bilen var mı yayınladığı diller önemli bence Mesajı Paylaş

orko_8

Rumiyah değil ama Konstantiniyye'nin ayrıntılı bir incelemesi yayınlanmıştı: http://orsam.org.tr/index.php/Content/Report/228?s=orsam|turkish Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Haber "Amerikanın Sesinden:

"Almanya'da 'Güvenlik Skandalı' Tartışmaları

Berlin'de 19 Aralık 2016'da Noel pazarına TIR'la girerek 12 kişiyi öldüren ve en az 50 kişiyi yaralayan Tunus asıllı Anis Amri'nin Alman istihbarat servisleri ile bağlantısı olduğunun ortaya çıkması 'güvenlik skandalı' olarak tanımlanıyor.

Alman basınında çıkan haberlere göre, 2015'de İtalya üzerinden Almanya'ya sığınmacı olarak giriş yapan Amri, Selefi gruplarla bağlantıya girmesi üzerine güvenlik kurumları tarafından 'radikal islamcı' olarak sınıflandırıldı. İstihbarat tarafından yakın takibe alınan Amri, Mart 2016'da Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İstihbarat Dairesi tarafından 'silahlı eylem yapabilecek tehlikeliler' listesine alındı.

Konuyla ilgili haberlerde, 2016 Nisan ayında sığınmacı başvurusu reddedilen Amri'nin çıkan karara rağmen sınırdışı edilmediği, istihbarat yetkililerinin Amri'yi muhtemelen muhbir olarak kazanmaya çalıştığı öne sürülüyor.

Saldırganın 14 değişik kimlik kullandığının bilindiği, ayrıca Fas istihbarat teşkilatının da Amri'nin bir saldırı planladığına ilişkin bilgiyi Alman makamlarıyla paylaştığı yönünde yeni bulgular bulunuyor.

Yeni ortaya çıkan belgeler Amri'nin istihbarat kurumlarından bir başka muhbirle birlikte en az bir kez Berlin'e gittiğini, ardından Berlin'e yerleştiğini, hakkındaki davanın ise Kuzey Ren Vesfalya Emniyeti'nden Berlin'e devredildiğini ortaya koyuyor.

Berlin'deki güvenlik güçleri Amri'yi önce aylarca takibe alırken, sonra Berlin'deki Noel pazarı saldırısına kadar izini kaybetmiş. Alman medyasında 'tehlikeli ve terör eylemi yapabilecek' olarak tanımlanan birinin sınırdışı edilmemesi, tam tersine istihbaratla bağlantısının bulunması tepkili yorumlara yol açtı.

Federal Adalet Bakanı Heiko Maas, TIR'lı saldırı öncesi ve sonrasında Alman güvenlik birimlerinin hata yapmış olabileceklerini ve hatanın nereden kaynaklandığı ve hangi dairenin hangi hatayı yaptığı konusunda rapor hazırladıklarını açıkladı. Anis Amri'nin saldırısından bir kaç gün sonra, Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, saldırının engellenememesinin güvenlik birimlerinin hatası olmadığını savunmuştu.

Noel pazarı saldırısı sonrasında Almanya'da tüm partilerin gündemlerinin ilk sırasında 'sığınmacılar ve iç güvenlik' konuları var. 'Olası saldırganların sınır dışı edilmeleri', 'gözaltı sürelerinin uzatılması', 'aşırı İslamcı dernek ve cemiyetlerle camilerin daha sıkı kontrol edilmesi, gerekirse kapatılması' ve 'tehlikeli olarak sınıflandırılanların ayaklarına elektronik kelepçe' takılması gibi bir dizi öneriler gündeme geliyor.

Başbakan Angela Merkel'in 'sığınmacı politikası yüzünden ülkeye teröristlerin geldiğini' iddia eden Hristiyan Demokrat Partisi'nin en tanınan siyasetçilerinden Erika Steinbach (73), Merkel'i protesto etmek amacıyla CDU'dan istifa etti.

Merkel'i 'Alman hukukunu tanımamakla' itham eden Erika Steinbach, Almanya'ya gelen sığınmacıların çoğunun Cenevre Sözleşmesi'ne göre sığınmacı sayılmadıklarını ve Merkel'in de bunu bildiğini savundu.

Merkel'in enerji politikaları değişikliği ve Euro'nun kurtarılması sürecinde de hukuka aykırı davrandığını öne süren Steinbach, sağ popülist ve İslam karşıtı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin Eylül'deki seçimde Federal Meclis'e girmesini arzuladığını söyledi.

Federal Parlamento'da 1990 yılından bu yana milletvekili olan ve partisinin muhafazakar kanadının en etkili ismi olarak tanınan Steinbach, Birlik partileri CDU/CSU'nun 2005 yılından bu tarafa insan hakları ve insani yardımlar konusundaki çalışma grubunun başkanlığını yürütüyordu."

http://www.amerikaninsesi.com/a/almanyada-guvenlik-skandali-tartismalar/3677089.html Mesajı Paylaş

Sihirbaz

İŞİD İran'ı Tehdit Etti

Terör örgütü IŞİD, pazartesi günü yayımladığı bir video mesajı ile İran'ı Suriye'den Yemen'e bölgede yaşanan çatışmalardaki rolü ve dini tutumu nedeniyle tehdit etti.

İlk kez Fars dilinde verilen ve yarım saati aşkın süren video mesajında, üç kişi İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'i dikkatli olması konusunda uyarıyor.

Irak'ın Diyala kentinde olduklarını öne süren yüzü maskeli kişiler, Hamaney'e gönderdikleri mesajda İran'ın da tıpkı Irak gibi tahrip edilebileceğini söylüyor.

Bağımsız kaynaklarca doğrulanamayan görüntülerde yüzü kapalı kişiler ayrıca İran'ı, Yahudilerin İran'da yaşamasına hoşgörülü olmakla suçladı.

http://www.euronews.com/2017/03/28/isil-threatens-iran-in-new-video Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter