Forumun Yedekleme Sistemi

Başlatan Yönetim, Eyl 30, 2015, 07:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Yönetim

Daha önce üyeleri olduğumuz SSF'nin ve TRM'nin bir kaç kez tüm verilerinin kaybedilmesi üzerine SADFOR'un yedeklemesi konusunda gelen sorulara binaen bazı bilgiler vermek istiyoruz.

SADFOR'un tüm kodlarına hakimiz. Forum çok kademeli bir yedekleme sistemi ile barınmaktadır. Bunlar:

1. Forumun her 24 saatte bir aldığı düzenli back-up
2. Forum yöneticilerinin periyodik olarak aldıkları back-up
3. Forumun hosting işlemlerinin aynı anda iki farklı ülkedeki iki farklı hosting şirketinde barındırılması. Bu yeteneğimiz nedeni ile, forumdaki her paylaşımımız, aynı anda iki farklı ülkedeki iki farklı hosting firmasına ait sunuculardaki SADFOR Veri Tabanına yazılmaktadır. Ülkenin birindeki bir felaket, yangın, deprem, arıza sonucunda, tüm veri tabanımız, diğer ülkedeki "Mirror" veri tabanımızdan aksaksız olarak sürdürülebilecektir.

SADFOR'un güvenlik tasarımı, bir daha herhangi bir veri ve bilgi kaybı yaşanmaması üzerine tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Tüm üyelerimiz huzur içinde paylaşımlarda bulunabilirler.

Saygılarımızla tüm üyelerimize duyururuz. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz.

Bugün (18 Ocak 2017) saat 02:00 ile 02:30 arasında forum yazılımımızın yeni versiyonu yüklenmiştir. Forum yaklaşık 20 dk. hizmet verememiştir. Arayüzü eskisi ile tamamen aynı, sadece güvenlik ve yedekleme konularında bazı yeniliklere sahip yazılımın yüklenmesi sırasında bir hata, farklılık ya da etkilendiğinizi düşünüyorsanız lütfen yönetimimiz ile temasa geçiniz.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter