Haberler

Başlatan korat, Oca 28, 2016, 09:33 ÖÖ

« önceki - sonraki »

korat

Yunanistan Mısır'a elindeki 100 adet BMP 1 zırhlı muharebe aracını modifikasyondan geçirerek satıyormuş. Fakat ilginç bir durum var Mısır  1972 envanterine 200 civarında BMP 1 almış fakat sonra 90 ların ortasında envanter dışına çıkarıp stoklamış. Akla soru geliyor kullanmadığın bir aracı niye alırsın? Benim aklıma ilk gelen Libya oldu araçlar mısır üzerinden Libya'ya devredilecek muhtemelen parasınıda libya ödüyor. Mısır Libya'da ki iç savaşta aktif bir taraf ve Libyalı müttefiklerine sürekli silah yardımı yapıyor.

Bu araçlar Doğu almanya ordusundan Almanya ya sonra yunanistan'a alman askeri yardımı olarak verildi. Avrupa'da Libya iç savaşında taraflara silah satmama kararı var biliyorum bakalım araçlar sonunda nereye gidecek. Bir 100 araçlık ek paket opsiyonu da varmış iki ülke arasında ki anlaşmada.    Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Kabardey

SSM MüsteşarıIsmail Demir'in paylaştığı twit. Acep ne görüşüldü?


"Sayın Başbakanımızın Birleşik Krallık Avam Kamarası Dış İlişkiler Komitesi heyetini kabul ettiği görüşmeye katıldık."https://twitter.com/IsmailDemirSSM/status/821422100699348992 Mesajı Paylaş

HDS

Adam pek nüktedandı, Twitter fenomeniydi derken SSM'den çıkmaz oldu yahu!  :o Mesajı Paylaş


ÜNAL

@HDS
Hocam adam iki gün önce Ömer Turanla atıştı, bugün Başbakan'la aynı masada oturuyor :)
Anlatılana göre çokta iyi adammış... Mesajı Paylaş

kimlikci


kimlikci

SSM 25 adet proje mühendisi, 5 adet proje asistanı, 5 adet te proje yöneticisini sözleşmeli personel olarak alacak

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/kurumsalDuyurular/Sayfalar/01272017_SP.aspx Mesajı Paylaş

nokta

ABD Bahreyn'e Uyguladığı Silah Yasağını Kaldırmış

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın bölgesel nüfuzuna karşı koyma politikasının bir parçası olarak Obama yönetiminin Bahreyn'e yapılacak bazı silah satışlarını durdurma kararını kaldırdı ve 19 adet F-16'nın satışına yeşil ışık yaktı. Obama yönetimi, Suudi Arabistan ile birlikte insan hakları konusundaki endişeler nedeniyle Bahreyn'e silah satışını engellemişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/trump-bahreyn-yasagini-kaldirdi/4106/1 Mesajı Paylaş

Trilogy

ABD'li analist, Rusya'nın en etkili silahlarını listeledi

National Interest yazarı Nicholas Myers, Rusya ordusunun kullandığı en etkili silahları listeledi. Myers, Türkiye'nin satın almak için Rusya ile anlaşma imzaladığı S-400 füze savunma sistemlerine listesinde ön plana çıkardı.

Myers'in analizine göre ABD ve müttefikleri için en büyük tehdidi S-400 füze savunma sistemleri, İskender-M füze kompleksleri, kıyı füze kompleksi Bal, Kalibr tipi kruz füzeleri, Strelets radar sistemleri ile insansız hava uçakları oluşturuyor.
Yukarıda belirtilen silahların, Kalibr tipi kruz füzeleri hariç olmak üzere Rusya ve Belarus'un 14-20 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Zapad-2017 tatbikatında teste tabi tutulduğunu kaydeden Myers, Kalibr'lerin ise 14 Eylül'de Velikiy Novgorod ve Kolpino denizaltılarından Suriye'deki IŞİD hedeflerine ateşlendiğinin altını çizdi.

Myers, bu teknolojilerin en azından önümüzdeki birkaç yıl içinde Rus askeri planlamasının ana unsurları olacağını vurguladı.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201710021030394355-abdli-analist-rusyanin-en-etkili-silahlarini-listeledi/

Mesajı Paylaş

nokta

Trelleborg'dan Yangına Karşı Yeni Nesil Materyal

Trelleborg, yangın durumunda yayılımı en aza indirerek personel ve ekipmanı korumak için firmanın Norveç laboratuvarlarında geliştirilen, piyasada mevcut pasif yangın koruma malzemelerinden daha hafif ve ince yeni nesil Firestop materyalini tanıttı.

Yeni formüle edilen materyal, tüm şekil ve profile kolayca girerek hem maliyeti hem de müşterilere teslim süresini azaltıyor. Sertifikalı kauçuk bazlı malzeme, yapıları kritik sıcaklık limitlerini aşmaya karşı koruyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/trelleborg-dan-yangina-karsi-yeni-nesil-materyal/5861/1 Mesajı Paylaş

nokta

Japonya'dan Yunanistan Adımı

Japonya ve Yunanistan, savunma ve ticaret alanlarında işbirliği sağlamak için görüşmelere başladı. Japonya Savunma Bakanlığı'na bağlı ATLA'dan (Acquisition, Technology & Logistics Agency / Edinme, Teknoloji ve Lojistik Ajansı) bir yetkilinin açıklamasında, iki ülkenin savunma ekipmanı ve teknolojik işbirliği hususunda görüş alış-verişi sağlandığı belirtildi.

Japonya basınında çıkan haberlerde Yunanistan'ın ShinMaywa Industries üretimi US-2 amfibik arama kurtarma (Search and Rescue / SAR) uçaklarından etkilendiği ve bu uçaklara ilgi gösterdiği konusu ele alındı. Potansiyel satış için iki ülke arasında, bu uçakların su tanklarıyla donatılmış yangın söndürme versiyonlarının tedariki için pazarlıkların devam ettiği söylentilerinin yanı sıra teknolojik ve ticari iş birliği konularında spesifik bir planın henüz geliştirilmediği de konuşulanlar arasında.

Hindistan, Japonya ile daha önce 12 adet US-2 alımına yönelik bir anlaşma imzalamıştı. 1,6 milyar Amerikan Doları tutarındaki bu anlaşma kapsamında bu uçaklardan ilk iki adeti Japonya'da, diğer 10 adet uçak ise Hindistan'da üretilecek. Japonya için Yunanistan'a gerçekleştirilecek bu tür bir satışın en büyük avantajı ise Hindistan örneğinde olduğu gibi Japonya'ya tek seferde ciddi miktarda kazanç sağlaması olarak görülüyor.

Yunanistan envanterinde Canadair üretimi CL-215 ve CL-415 amfibik uçakları da bulunuyor. Yunanistan, bu uçakları genellikle yangın söndürme görevlerinde kullanıyor olsa da amfibik uçaklar, Yunanistan'ın, pist bulunmayan küçük adalarına irtibat ve malzeme nakil görevlerinde de rol oynuyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/japonya-dan-komsu-adimi/6840/1 Mesajı Paylaş

murattekin

Coğrafyamızda Shinmaywa görmek güzel olacak. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

putty

Yunanistan için size demiştim Yunanlılar bu krizi aşınca her alanda uçuşa geçecekler diye. O günler geliyor haberiniz olsun hatta ufak ufak başladı. İhracatları 50 milyar dolara gidiyor yani bizim Kemal Derviş dönemini yaşıyorlar bizde 50 milyar dolara çıkartmaya  çalışıyorduk o sıralar. AB yi kullanacaklarını düşünürsek onlar krizi aşınca nasıl bir aydınlığa çıkarlar bir düşünün. Sıfır iç mesele sıfır demografik mesele sıfır laiklik çağdaşlık dindarlık meselesi sıfır birbirine öfkeli insanlar meselesi. Kendi güdümlü füzelerini mühimmatlarını radarlarını filan yapmaya başladıklarında bunu daha iyi fark edeceğiz Mesajı Paylaş

matmat26

Ne endüstrisi varda çıkacaklar?

Son dort yıldır nüfusu eriyor. Var olan canlı nufus ise Kuzey Avrupa, Avustralya, Amerikaya gidiyor.

Elinde endustri kuracak sermaye olmadığı gibi borç var.


Uçuşa geçecekmis. Kredi ile fonlanirken 1990 ile 2005 arası da ucuyorlardi. Mesajı Paylaş

putty

Uçmak için vadiler dolusu fabrika ya gerek yok. İsrail in dağ taş fabrikamı ama kalkınıyorlar. Yunanistan da kalkınacak bundan sonra. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter