Haberler

Başlatan korat, Oca 28, 2016, 09:33 ÖÖ

« önceki - sonraki »

korat

Yunanistan Mısır'a elindeki 100 adet BMP 1 zırhlı muharebe aracını modifikasyondan geçirerek satıyormuş. Fakat ilginç bir durum var Mısır  1972 envanterine 200 civarında BMP 1 almış fakat sonra 90 ların ortasında envanter dışına çıkarıp stoklamış. Akla soru geliyor kullanmadığın bir aracı niye alırsın? Benim aklıma ilk gelen Libya oldu araçlar mısır üzerinden Libya'ya devredilecek muhtemelen parasınıda libya ödüyor. Mısır Libya'da ki iç savaşta aktif bir taraf ve Libyalı müttefiklerine sürekli silah yardımı yapıyor.

Bu araçlar Doğu almanya ordusundan Almanya ya sonra yunanistan'a alman askeri yardımı olarak verildi. Avrupa'da Libya iç savaşında taraflara silah satmama kararı var biliyorum bakalım araçlar sonunda nereye gidecek. Bir 100 araçlık ek paket opsiyonu da varmış iki ülke arasında ki anlaşmada.    Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Kabardey

SSM MüsteşarıIsmail Demir'in paylaştığı twit. Acep ne görüşüldü?


"Sayın Başbakanımızın Birleşik Krallık Avam Kamarası Dış İlişkiler Komitesi heyetini kabul ettiği görüşmeye katıldık."https://twitter.com/IsmailDemirSSM/status/821422100699348992 Mesajı Paylaş

HDS

Adam pek nüktedandı, Twitter fenomeniydi derken SSM'den çıkmaz oldu yahu!  :o Mesajı Paylaş


ÜNAL

@HDS
Hocam adam iki gün önce Ömer Turanla atıştı, bugün Başbakan'la aynı masada oturuyor :)
Anlatılana göre çokta iyi adammış... Mesajı Paylaş

kimlikci


kimlikci

SSM 25 adet proje mühendisi, 5 adet proje asistanı, 5 adet te proje yöneticisini sözleşmeli personel olarak alacak

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/kurumsalDuyurular/Sayfalar/01272017_SP.aspx Mesajı Paylaş

nokta

ABD Bahreyn'e Uyguladığı Silah Yasağını Kaldırmış

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın bölgesel nüfuzuna karşı koyma politikasının bir parçası olarak Obama yönetiminin Bahreyn'e yapılacak bazı silah satışlarını durdurma kararını kaldırdı ve 19 adet F-16'nın satışına yeşil ışık yaktı. Obama yönetimi, Suudi Arabistan ile birlikte insan hakları konusundaki endişeler nedeniyle Bahreyn'e silah satışını engellemişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/trump-bahreyn-yasagini-kaldirdi/4106/1 Mesajı Paylaş

Trilogy

ABD'li analist, Rusya'nın en etkili silahlarını listeledi

National Interest yazarı Nicholas Myers, Rusya ordusunun kullandığı en etkili silahları listeledi. Myers, Türkiye'nin satın almak için Rusya ile anlaşma imzaladığı S-400 füze savunma sistemlerine listesinde ön plana çıkardı.

Myers'in analizine göre ABD ve müttefikleri için en büyük tehdidi S-400 füze savunma sistemleri, İskender-M füze kompleksleri, kıyı füze kompleksi Bal, Kalibr tipi kruz füzeleri, Strelets radar sistemleri ile insansız hava uçakları oluşturuyor.
Yukarıda belirtilen silahların, Kalibr tipi kruz füzeleri hariç olmak üzere Rusya ve Belarus'un 14-20 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Zapad-2017 tatbikatında teste tabi tutulduğunu kaydeden Myers, Kalibr'lerin ise 14 Eylül'de Velikiy Novgorod ve Kolpino denizaltılarından Suriye'deki IŞİD hedeflerine ateşlendiğinin altını çizdi.

Myers, bu teknolojilerin en azından önümüzdeki birkaç yıl içinde Rus askeri planlamasının ana unsurları olacağını vurguladı.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201710021030394355-abdli-analist-rusyanin-en-etkili-silahlarini-listeledi/

Mesajı Paylaş

nokta

Trelleborg'dan Yangına Karşı Yeni Nesil Materyal

Trelleborg, yangın durumunda yayılımı en aza indirerek personel ve ekipmanı korumak için firmanın Norveç laboratuvarlarında geliştirilen, piyasada mevcut pasif yangın koruma malzemelerinden daha hafif ve ince yeni nesil Firestop materyalini tanıttı.

Yeni formüle edilen materyal, tüm şekil ve profile kolayca girerek hem maliyeti hem de müşterilere teslim süresini azaltıyor. Sertifikalı kauçuk bazlı malzeme, yapıları kritik sıcaklık limitlerini aşmaya karşı koruyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/trelleborg-dan-yangina-karsi-yeni-nesil-materyal/5861/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter