Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

Başlatan orko_8, Oca 27, 2016, 09:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ocay

LWR Suriye'de pek işimize yaramayabilir hatta.. Mesajı Paylaş

HDS

Mk 1 Eyeball. ;) Mesajı Paylaş

hergeleci

Demek ki bazi seyleri yazarken kelimeleri iyi secmek gerekiyormus. LWR orada tank modernizasyon projelerine atif; gidipte iki sensor takip tanki sur demek degil tabii ki.

Mesajı Paylaş

HDS

Zamanla başka şeyler de takılacaktır tanklara. Bu şimdilik.

M-60T bir çok füzeye direnebilir ama şu lazerle güdülenlerde sorun olabilir.

Yine de Mk-1 Eyeball, her derde deva... Mesajı Paylaş

orko_8

15 Temmuz'dan sonra MSB ArGe dairesi kapatılmış, projeleri SSM'ye aktarılmış, tüm kadrosu da SSM'ye geçmişti. MSB ArGe'nin yeniden kurulduğu bir süredir konuşuluyordu. Bu en son SSİK'le birlikte resmiyet kazandı galiba. SSM'e gitmiş personel gerisin geri MSB'ye geçecek sanırım. Göktuğ vb gibi MSB projeleri de geri dönecek mi? Eğer öyleyse bu, projelerde gecikmelere ve aksamalara neden olacaktır, zaten 15 Temmuz sonrası düzenlemelerden sonra büyük kaos oluşmuştu.

SSM'ye 15 milyona kadar acil alım yetkisi verilmesi de sektör açısından önemli. TSK + güvenlik birimlerinin her türlü acil ihtiyaçları şimdiye kadar STM üzerinden tedarik ediliyordu. Bu yetki STM'den SSM'ye geçmiş görünüyor. Tabi gözden kaçan önemli bir ayrıntı da, SSİK'e maaş belirleme yetkisinin verilmesi (KHK696 ile). STM'nin, SSM bünyesinde çalışan çok sayıda uzman danışmanı bulunuyor.

RMK, askeri denizcilik sektöründen en azından Türkiye pazarında çekilmiş gibi görünüyor. İ sınıfı için ADİK+İstanbul+Sedef ile Dearsan'ın teklif vermesi ilginç. Dearsan'a bir de römorkör ihalesi verildiyse, AİS konsorsiyumu muharip gemide ana yüklenici olacak sanırım.

ÖMTTZA projesinde sanırım bir "deus ex machina" durumu hasıl oldu :) Mesajı Paylaş

ocay

"Zamanla başka şeyler de takılacaktır tanklara. Bu şimdilik."

@HDS

M60T'deki gözetleme mastı 2.5m yükseğe çıkabiliyormuş. Çok fazla örneği yok bu tip şeylerin ana muharebe tankları arasında. Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ocay

http://m.c4defence.com/Arsiv/ssik-toplaniyor/5968/1

SSİK toplantısı perşembe günü toplanıyormuş.

Altay ve motorunun kararı çıkar herhalde Mesajı Paylaş

radar

SSİK toplanıyor

Savunma Sanayii İcra Komitesi'nin (SSİK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 29 Mart 2018 tarihinde toplanması bekleniyor. C4Defence'in edindiği bilgiye göre Altay Ana Muharebe tankına ilişkin seri üretim ihalesi gündemin en üst sırasında yer alıyor ancak bu madde hakkında karar alınıp alınmayacağı henüz belli değil.  31 Ocak 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında ilk defa toplanan SSİK'te de Altay Tankı hakkında son gelişmeler ele alınmıştı. 31 Ocak'taki SSİK'ten bu yana tank için OTOKAR, FNSS ve BMC firmaları subat ve mart aylarında toplam iki defa son ve en iyi (Best and Last Offer /BAFO) verdiler. Son BAFO 9 Mart tarihinde verildi.

Ocak ayında gerçekleşen SSİK'te bu görüşmelerin rutin olarak her iki ayda bir gerçekleşmesi de karara bağlanmıştı. Bu SSİK o kararın uygulandığı ilk toplantı olacak.

Edinilen bilgiye göre SSİK'in 27 Mart 2018 Salı günü toplanması da planlanmıştı ancak 23 Mart Cuma günü alınan erteleme kararı ile toplantı Perşembe gününe alınmış oldu.

http://www.c4defence.com/Gundem/ssik-toplaniyor/5968/1 Mesajı Paylaş

Terra

Toplantı bugün saat 16 da imiş. Mesajı Paylaş

Defence

SAVUNMA SANAYİİ İCRA KOMİTESİ TOPLANTISINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştır.

Toplantıda, sınırlarımız içinde ve ülke sınırlarımızın güvencesi için sınır dışında harekatlarını başarıyla sürdüren ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin gücüne güç katan yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alınmıştır.

Toplam 4.8 milyar USD (yaklaşık 19 milyar TL) bedeli olan 29 projenin değerlendirildiği toplantıda, savunma sanayiini geliştirme, güçlendirme ve destekleme amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri de gözden geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.ssm.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=1141&LangID=1 Mesajı Paylaş

Merkator

4.8 milyar dolar demek Altay gündeme geldi demek. Büyük ihtimalle karar verildi ve ilgili şirketten son bir taviz alınacak. Mesajı Paylaş

ocay

Ben aksini düşünüyorum, belli ki karar çıkmamış Mesajı Paylaş

Merkator

Savunma Sanayii İcra Komitesi'nde yerli projeler masaya yatırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ikinci kez toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi, yerli savunma projelerinin geldiği aşamayı görüştü.

Rusya'dan alınacak S-400 füzelerinin yanı sıra ABD'nin yeni teklif sunmaya hazırlandığı Patriot füzelerinin görüşüldüğü toplantıda, dışa bağımlılığı bitirecek yerli füze çalışmaları da ele alındı. Erdoğan, Külliye'de yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na başkanlık etti. Toplantıda savunma sanayini geliştirme, güçlendirme ve desteklemek için yapılan yatırımlar ile iyileştirme çalışmaları gözden geçirildi.

Rusya ile S-400 füze anlaşmasının ardından, ABD ile Patriot hava savunma füzeleri konusunda da görüşmeler yürütülüyor. Bir taraftan bu çalışmalar yapılırken diğer taraftan Milli Hava Savunma Füze Sistemleri üzerindeki çalışmalar devam ediyor. TUSAŞ/TAI, İngiltere ile imzalanan işbirliği anlaşmasının ardından, milli savaş uçağı TFX'i geliştirme projesi de devam ediyor.  Şubat ayında yapılan toplantıda 9.4 milyar dolar tutarındaki 55 proje üzerinde durulmuştu.

http://www.kokpit.aero/milli-fuze-sistemi Mesajı Paylaş

Defence

SSİK bugün saat 14 de toplanıyor. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter