Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

Başlatan orko_8, Oca 27, 2016, 09:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ocay

savunma sanayi icra komitesi 5 haziran 2017'de toplanmış. Alınan kararları toplamaya çalışıyorum:

1. 2 adet Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu Projesi: DESAN'a
2. 2 adet Yeni Sualtı Taarruz Timleri Harekatı İçin İntikal Botu (Yeni SAT Botu) Projesi: Yonca-ONUK Tersanesine
3. 8 adet Süratli Devriye Botu Tedariki Projesi: Yonca-Onuk Tersanesine
4. T-Loramids? S-400 Hazır Alım + Eurosam ile milli sistem geliştirme Mesajı Paylaş

Alkyone

SSİK 11 Eylülde toplanacak deniliyor doğru mudur arkadaşlar Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ocay

Toplantı oldu mu? Mesajı Paylaş

HDS

Oluyor mu ki artık? Dosyayı elden dolaştırmıyorlar mı? Kurul kaldı mı ki? Yahut; kurulun adı "İstişare" kurulu, istişare kaldı mı? Şura kaldı mı?  :) Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

SSİK'in yapısı değişti. SSİK artık, Başbakan, İçişleri ve Milli Savunma Bakanları ile Genel Kurmay Başkanından oluşuyor. Yani 4 kişiden. Bu nedenle bu 4 kişi değişik vesileler ile çok sık görüştüklerinden formal ve özel bir toplantıya gerek duyulmuyor... Mesajı Paylaş

orko_8

SSİK'in fiziksel olarak toplanması, öncelikli olarak Cumhurbaşkanı'nın programına bağlı. Mesajı Paylaş

warrior

TRT'ye göre SSİK toplantısı 15 Eylül Cuma günü toplanacak ve S-400 ile ilgili alım kararını resmileştirecek.Diğer projelerle ilgili kararlar da alınacakmış... Mesajı Paylaş

Dolphin

Bugün Sayın Cumhurbaşkanı hem Başbakan ile hem Genelkurmay Başkanı ile görüştü. Basından bunları takip edebildim. Mesajı Paylaş

sunguroğlu

SSİK perşembe günü başbakanlıkta toplanacakmış .

http://www.c4defence.com/Gundem/ssik-persembe-gunu-toplaniyor/5047/1 Mesajı Paylaş

ocay

Herhalde artık ÖZTTZA Projesi açıklanacak. Mesajı Paylaş

nokta

Erkenden SSİK

SSİK toplanma tarihi, resmi olarak açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin modernizasyonu ve savunma sanayii altyapısının geliştirilmesine yönelik olarak, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın yürüttüğü proje ve faaliyetlere ilişkin en yüksek karar organı olan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), 02 Kasım 2017 Perşembe günü saat 09:00'da Başbakan Binali YILDIRIM başkanlığında toplanacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/erkenden-ssik/5054/1 Mesajı Paylaş

Revolver

Yarın önemli bir gün. Hem SSİK var hem de yerli arabayı üretecek babayiğitler açıklanacak. Mesajı Paylaş

ocay

MSB Bütçe artışı ile oluşan beklentilerim:

DzKK-SGK

1. Türk Tipi Hücumbot
2. 600t Sahil Güvenlik
3. DİMDEG

projelerinde firma seçimi

4. TF-2000 resmi olarak start verilmesi.

Süpriz: DzKK-SGK Genel Maksat Helikopteri

KKK-JGK

1-Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Muharebe Aracı (20 araç)
2-Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Projesi (472 araç)
3-Altay Seri Üretim (250 tank + destek araçları)

firma seçimi.

HvKK

1. HürSIM
2. SoJ
3. ANKA-2 ve Hürjet geliştirme
4. Barış Kartalı Modernizasyon Projesi
5. TF-X Motor Seçim

ilave olarak pek çok yeni proje açıklanabilir. Mesajı Paylaş

Atılgan

Başbakan yarın İstanbul'da Transist Fuarına katılacakmış. O yüzden toplantı 9 da yapılıyor demek ki? Mesajı Paylaş

Energy

SSİK sabah 9 da SSM'de, yerli otomobil tanıtım toplantısı saat 13 de Külliye'de. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter