Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

Başlatan orko_8, Oca 27, 2016, 09:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HARZEMŞAH

Hem konunun yeri burası olmadığı için hem de gereğinden fazla ayrıntıya girerek kafaları karıştırdığım için mesajlarımı sildim. Tüm üyelerden özür dilerim.. Mesajı Paylaş

ocay

Aşağıdaki linkte biraz bilgi var

http://www.poseidon.com.tr/askeri_projeler_akbaba.html

-------------

İlginç ürünleri olan bir firmaymış..

Bu tip bir sistemde sadece yazılım değil sensörlerinde de oldukça iyi olması gerekir; Geniş FoV multispektral kameralar; alçak hava savunma sistemlerine yönelik radarlar vs olması lazım ki uzun menzilli yüksek doğruluklu bir çözüm olsun. Bu firma galiba FLIR ve TV kameralar ile çözmeye çalışmış. TSK'nın elinmdeki ASELSAN HSR ve PSTAR radarları ile kombine edilirse iyi bir çözüm olabilir Mesajı Paylaş

orko_8

Yeni hedefimiz: Mart'ın ikinci haftası... Mesajı Paylaş

saladin

Önemli bir şey yok herhalde. Ben kafamdan acil ihtiyaçlar olabilir diye dusunuyordum. Bu durumda Mart-Nisan gibi toplanırsa  ne gibi kararlar çıkabilir? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Acil ihtiyaçlar için komitenin toplanması zorunlu değil. Karar imzaya açılır ve komite üyeleri tarafından imzalanıp yürürlüğe girer. Ayrıca komitede her alınan karar da kamuoyuna açıklanmaz... Mesajı Paylaş

geophysics

Hocam düşman başkente gelene kadar acil ihtiyaç yoktur diyeceğim ama adamlar kuvvetin merkez karargahlarını basabiliyorlar..

Acil mi kaldı?.. Hasta can çekişiyor hala acil mi yoksa sabahı bekleyip polikinliğe mi gitsek tartışmaları yapıyoruz... Mesajı Paylaş

7Skies

SSİK 9 Mart'ta toplanıyor

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK)'nın 9 Mart 2016 tarihinde Başbakan Ahmet Davuoğlu Başkanlığı altında toplanması planlanıyor. Genelkurmay Başkanlığı makamına Ağustos 2016'da atanan Orgeneral Hulusi Akar SSİK'ya ilk defa katılacak. 2016 yılının ilk SSİK'sında ele alınması beklenen muhtemel konular arasında ek JSF savaş uçağı siparişi ve bölgesel uçak TRJET yer alıyor. 2015 yılında SSİK üç defa toplanmıştı. Birinci toplantı 7 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşmişti ve Başbakan Davutoğlu o toplantı sonrasında Milli Muharip uçağın çift motorlu olacağını açıklamıştı. İkinci SSİK 27 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşmişti. O toplantı sonrasında SSİK tarihinde ilk defa açıklama yapılmamıştı. O toplantıda Ulaştırma Bakanlığı da temsil edilmişti ve kulislere sızan bilgilere göre bölgesel uçak konusu ele alınmıştı. Üçüncü SSİK kararları toplanılmadan kağıt dolaştırılması yöntemiyle 30 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşmişti. Bu SSİK'nın en önemli konusu da Altay Ana Muharebe Tankına mühimmatlara karşı "hard kill" yöntemiyle koruma sağlayan AKKOR projesi idi. Mesajı Paylaş
.

warrior

9 Mart tarihi kesinleşti mi? Mesajı Paylaş

orko_8

Yarın 1000'da toplantı. Mesajı Paylaş

Nutuk

Sayin savunma sanayi mustesarimiz, sayin basbakan ve sayin pasalarimiz, dugun hazirliklarindan oturu SSIK'yi bir ay ertelemeyi oneriyorum (duyar gibi oldum simdiden :)) Mesajı Paylaş

byemre

Birde Altay'ı tank palet fabrikası üretiyormuş :) Diğer firmalar alt yüklenici olarak görev alırsa şaşırmam. Hava savunma işi müsteşarın son açıklamalarına göre bir 10 yıl daha devam eder. Mesajı Paylaş

warrior

Beklentileri alalım..... Mesajı Paylaş

HDS

Tahmin: "Yav hele bir silahlanak.." Mesajı Paylaş

warrior

Fırsattan istifade,Kuvvetin yüklü bir liste masaya koyacağı kesin de....Öncelik alalım? :) Mesajı Paylaş

anafor2016

Şu tank işi ve hava savunma konusu netlesse büyük aşama kaydetmiş oluruz. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter