Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

Başlatan orko_8, Oca 27, 2016, 09:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

orko_8

Toplantının Şubat sonuna ertelendiği konuşuluyor bu arada. Mesajı Paylaş

ÜNAL

Benimde ne zamandır aklımda bu konu hatta yazdım Korkut başlığına .
Rus o kadar gövde gösterisi (ne kadar etkiliyse.. ) yaptı artık Başta Aic sonra Korkut hızlıca seri üretime girmeli ..
En azında G.doğu ve D.Anadoludaki üslerin savunması için hızlanmak şart oldu .. Mesajı Paylaş

HDS

Amerikalılar'ın F-15C'lerin bir kısmına AESA modernizasyonu yapmasının ana sebebi okyanus üzerinden sinsice gelebilecek seyir füzelerini tesbit edebilmekti.
Sanıyorum Barış Kartalı bu konuda bize çok ciddi bir çarpan oldu. Bunu yer konuşlu kinetik sistemler ile kuvvetler-ötesi bir kapsayıcılıkla entegre edebilmek gerek.

..ha bir de mümkünse, havadaki orbit sayımızı ikiye çıkartabilecek kadar ilave tayyare almak da hoş olurdu.

Sonra zaten F-35'ler yetişir. Artık onları da dehleriz her yere. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Şub 09, 2016, 09:17 ÖS Last Edit: Şub 09, 2016, 09:20 ÖS by HARZEMŞAH
Birde Akbaba sistemimiz var ilaveten... Mesajı Paylaş

ocay

Gemisavar Atmaca'dan bahsetmiyorsunuz galiba? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Alışkanlık işte... :)
Akbaba yerine Atmaca yazmışım. Fark edince düzelttim... Mesajı Paylaş

warrior

"Akbaba" sistemi ne? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bir çeşit alçak irtifa erken uyarı sistemi... Mesajı Paylaş

wolvarin

Destiny

Zaten el kadar füzeye balyozla vurcak halimiz yok tabi balyozlada o irtifadaki füzeye nasıl vurulur şaibeli ama sonuçta hem fikirim alçak irtifa sistemler bu iş için ideal ve maliyeti etkin. Bence sadece hard savunma değil soft kill eksikliğide mevcut hava üslerinin perdelenmesi elektronik karıştırma aldatma vs.. Ve yoğun seyir saldırısında çok fazla füzeye karşı namlulu sistemlerle savunma yapamayız bu noktada hisar-a ve daha yakın mesafede KMS-AIC ortaklığı mükemmel bir kalkan olur hava üslerimize. Hava üslerimizin fiziki durumlarıda belli noktada belirleyici unsur ama işte her şeyide...

Bizim Hisar-A'nın sorunu ne neden 2021e uzadı bu sistemler.? Menzil uzatımı istenildiğindenmi yoksa teknik sorunmu teknik değilde en azından alt sürümünü hava üslerini koruyacak kadar uretseydik iyi olurdu. Mesajı Paylaş

Destiny

Hisar-O'nun sorunu ne o zaman diyeyim malum yakın dönemde bir kaç problemden ve isterden ötürü ertelendiği bilgisi vardı şimdi telefondan yaziyorum bakamadim ama :-\ Hisar-A istenilen tarihde seri üretime girecek yani.? Mesajı Paylaş

ÜNAL

Peki Hisar-A da kabiliyet artışı var mı ?
Beklediğimizden iyi lafları dolanıyordu. Mesajı Paylaş

süper çavuş

@HARZEMŞAH "Fazla ayrıntıya girmeden: Hisar-O ile Göktuğ temelli radar güdümlü orta irtifa hava savunma projesi birleştirildi "

Hocam HİSAR-O 'nun Radar , C3I , araç ve lançerlerinin Göktuğ'un yerden havaya versiyonuyla birleşmesi gibi mi ??
Mesajı Paylaş

orko_8

Üstadım,

Hisar ASELSAN+ROKETSAN'ın, Göktuğ ise SAGE'nin projesi. Bunlar nasıl birleştirildi? Mesajı Paylaş

JustThief

Yanlış anlamıyorsam, Göktuğ temelli radar güdümlü orta irtifa hava savunma projemiz varmış. Yani Göktuğ'un hava savunma versiyonu değil de sadece çalışma prensibi olarak benzeyen bir sistem? İsrail'in Python-5 - Spyder ilişkisi gibi olsa, bu sistemin Hisar-O ile ne işi var? Kafam çok karıştı. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter