Almanya

Başlatan minigitav, Oca 20, 2016, 11:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

minigitav

Soğuk savaş gerçekten başlamış.Eskiye hızla dönülüyor.Terör bir kez dış politika aracı olarak kullanılıp desteklenmeye başladı mı hiç bir ülke bundan kurtulamaz.Almanyanın baş belası RAF yani Kızıl Ordu Fraksiyonu yeniden dirilmiş.

Haber Euronewsten

Bremen'deki terk edilmiş araçta 'RAF'tan izler

Almanya'da terkedilmiş iki araçta yapılan incelemede polisin Alman Kızıl Ordu Fraksiyonu'nun (RAF) üç eski üyesinin parmak izine rastladığı ortaya çıktı. Araçlar geçtiğimiz yılın Haziran ayında Bremen'deki bir soygun girişiminde kullanılmıştı. 1998'de dağılan radikal sol örgütün üç üyesi (Daniela Klette, Volker Staub ve Burkhard Garweg) yıllardır arananlar listesinde yer alıyor.

http://tr.euronews.com/2016/01/20/bremen-deki-terkedilmis-aracta-raf-tan-izler/
Mesajı Paylaş

Baltica

#1
Haz 26, 2016, 06:26 ÖS Last Edit: Tem 24, 2017, 02:23 ÖS by Yönetim
http://www.hurriyet.com.tr/almanyada-turkler-parti-kuruyor-40122593

Aciklamalar, cok manidar ! :)

"Almanya'da meclislerdeki Türk kökenli milletvekillerinin yeni partinin kurulmasıyla kendi oylarının azalacağının bilincinde olduklarını ifade eden Aru, "Onları korku sardı. İlginç buluyorum. Türkiye'ye gidip  parti bürosu açan Almanlar, Türkiye'ye gidip, HDP'yi körükleyen, destekleyen, onun için propaganda yapan, o partinin güçlenmesini isteyen aynı insanlar, 'sen Almanya'da parti kurmakla Almanya'yı bölüyorsun. Bu iyi olmaz. Buradaki azınlıklar için yararlı, faydalı olmaz' diye tavırlar alıyorlar" şeklinde konuştu.               

Parti olarak aile politikasına önem verdiklerini ifade eden Aru, tarihi dayatmaları durdurmak, sığınmacıları desteklemek ve Alman savunma sanayinin ihracatını azaltmayı hedeflediklerini, bu konularda çeşitli öneriler getirdiklerini belirtti. " Mesajı Paylaş

korat

Geç kalındı ama sadece Türkler dayanarak federal mecliste yer bulmaları zor. Önceden de buna yönelik girişimler vardı ama sonuçsuz kaldı. Fakat federal meclisteki Türk kökenli milletvekillerinin de Türkleri ne kadar temsil ettikleri de ortada. Zaten bütünüyle Türkleri temsil edeceğim diyen bir Türk kökenli milletvekilini de Alman partiler aday göstermez ancak yerel mecliste yer bulabilirler kendilerine.    Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

matmat26

Almanya da 16 milyon ve her geçen gün artan göçmen nufusu var. Bu oyları da kendilerine çekerek başarılı olabilirler. Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Türklerden oluşan yerine Göçmenlerin hepsini kucaklayan bir politika izleyen parti kurmaları başarı şanslarını artıracaktır.

Bir de TC vatandaşı diye PKK sevicileri partilerine doldurmasınlar yeter. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

putty

Çok gereksiz olur. Uygun sol partilerde siyaset yapmaları daha mantıklı. Kendilerini yeni parti ile ifade etmeye çalışaklarına bulundukları siyasi partide etkin olmayı yönlendirici olabilmeyi zorlasınlar. Yapamadıkları şey varsadaolduğu kadar, her şeyi başaramayabilirler azınlıkların kaderi bu. Mesajı Paylaş

korat

Sevgili putty sen hiç bir alman partinin bu ülkedeki Türk toplumunu bütünüyle temsil edecek birini milletvekili yapacağını düşünüyormusun? Bu son federal parlamentoya gelen zırvalığın nasıl geldiğini unutmayalım. Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

HDS

Öte yandan, @putty mesele zaten üzüm yemek değil ki, bağcı dövmek. Türkler'in meselelerini gündeme getirmek bir şey. Ama kurucu kendisi de söylemiş; Türkiye'de beş beş konuşan adamlar kendi memleketlerinde bizi hizipçilikle suçluyorlar, diye.
Oy alırlar mı? Becerikli olurlarsa evet. Bu şekilde Almanya iç siyaseti kısmen de olsa şekillenebilir mi? Evet.
"Daha bunlar iyi günleri" diyeceğim, olmayacak.  ::)
Siyasetle, politika ile uğraşmayı sevmeyen Alman, buna, lakırdıya çok meraklı Türkler'in onların siyasi sisteminde ne ağırlık kazanabileceğini görürler mi? Bakalım.. Mesajı Paylaş

putty

% 5 baraj var sistemin dışında kalırlar meclise tek bir adam bile sokamazlar. Muhafazakar Alman larda bundan hiç rahatsız olmaz. Sol partilere gidecek oylar meclisin dışında kalacak fasa fiso partilere dağılırsa hangi sağcı alman bundan rahatsız olur yada zarar görür.
Alman seçim sistemini bilmiyorum bilen birisi anlatırsa matematiksel olarak mantıklımı öğreniriz. Mesajı Paylaş

byemre

O daha iyi ya en azından kendi ülkelerinin aleyhine yasa teklifi veremezler ! Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Almanyanın Türkiye aleyhindeki faaliyetleri zirve yapmış durumda.Hem iktidar hem de muhalefet konu Türkiye olunca birlikte hareket ediyorlar.Bunu Almanyanın resmi haber ajansı Deutsche Welle'nin bugünkü gündeminde de görmek mümkün.Adeta tüm haber başlıkları Türkiye karşıtı.

http://www.dw.com/tr/g%C3%BCndem/s-10201
Mesajı Paylaş

murattekin

DW zaten sürekli olarak Pkk propagandası yapıyor. Kaldığım otelin lobisindeki dev ekranda tüm gün DW yayını vardı ve çok aleni şekilde videoları izleyebiliyorduk. Adamlar bu itleri karizmatik bir özgürlük savaşçısı gibi sunuyorlar. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

HARZEMŞAH

İlginç...

"Almanya'dan Ortadoğu'ya yola çıkan yük gemisi Glovis Corona, yük kayması sonucu yan yattı. Gemide bulunan tank ve zırhlı araçlarla ilgili Alman hükümeti açıklama yapmadı.

FRANKFURT - Almanya'da görülen şiddetli fırtına nedeniyle yük kayması sonucu yan yatan bir yük gemisi, tartışmalara neden oldu. Seanews.com.tr sitesinin haberinde Glovis Corona adlı gemide bir tank ve zırhlı araçlar olduğu bildirilid. Alman Körfezi'nde fırtınaya yakalanan gemideki tanklarla ilgili federal hükümetten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geminin Bremerhaven Limanı'na bağlanması esnasında geniş bir polis eskortu da gemiye eşlik etti.

Ekonomi Bakanlığı ve Bremerhaven Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, geminin taşıdığı yükle ve diğer detaylarla ilgili ticari sırların gizliliği nedeniyle bilgi verilemeyeceğini belirtti."

http://www.arti49.com/almanyadan-ortadoguya-esrarengiz-tank-sevkiyati-654564h.htm Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Alman Hükümeti sosyal medyadaki yalan haberlere karşı savaş açtı.Haber Almanyanın resmi haber kurumu Deutsche Welleden:

"Berlin'de yalan habere savaş

Basında yer alan haberlere göre Alman hükümeti internette nefret içerikli yorumlara ve sosyal medyada yayılan yalan haberlere karşı sert önlemler alınması konusunda anlaştı.

Rheinische Post gazetesinin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) oluşan koalisyon ortakları internetteki nefret içerikli yorumlara ve sosyal medya kanalları üzerinden dolaşıma sokulan yalan haberlere karşı sert önlemler almak istiyor.
Koalisyon ortaklarının bu konuda anlaştığını yazan gazeteye göre hükümet Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarının birer şikayet seçeneği oluşturmasını ve 24 saat içinde de bu şikayetlere yanıt verilmesini zorunluluk haline getirmeyi amaçlıyor. Bu uygulamayı hayata geçirmeyen sosyal medya platformlarının da para cezasına çarptırılması planlanıyor.

Yükümlülüklerini yerine getirmiyorlar

Gazeteye yaptığı açıklamada para cezasının etkili olması gerektiğini belirten CDU Meclis Grup Başkanı Volker Kauder, Facebook ve diğer platformların nefret içerikli yorumların, yalan haberlerin ve iftira nitelikli paylaşımların silinmesi gibi bazı yasal yükümlülüklerini çok az yerine getirdiğini ifade etti.
Bu nedenle yeni bir hukuki düzenleme yapılması gerektiğini dile getiren Kauder, bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi için belli bir süre verileceğini kaydetti.
Bu yıl yapılacak genel seçimler için de adil bir ortam oluşturulması gerektiğini dile getiren Kauder, "Amerikan seçimlerinde yaşadığımız olayların Almanya'da tekrarlanmasına izin veremeyiz" dedi.
Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas da Facebook'un silme uygulamasını iyileştirmesini beklediklerini dile getirerek "Hala az sayıda ceza gerektiren içerikler siliniyorsa, bunun yasal sonuçları olmalıdır" şeklinde konuştu.

İletişim biçimleri kabalaşıyor

Alman Meclis Başkanı Norbert Lammbert de "sosyal medyadaki iletişim biçimlerinin kabalaştığı" eleştirisinde bulundu. İftira, küfür ve şiddet içerikli tehditlerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini ifade eden Lammbert, nefret içerikli yorumlara karşı etkili önlemler alınmasını dilediğini söyledi. Lammbert, bu tür suçların cezalandırılması gerektiğine dikkat çekti."

http://www.dw.com/tr/berlinde-yalan-habere-sava%C5%9F/a-37132568

Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Almanya'da SPD'nin başbakan adayı Schulz

AP eski başkanı Martin Schulz, Sosyal Demokrat Parti'nin yeni lideri ve başbakan adayı olacak. Gabriel'in bu görevlerden feragat etmesi sonrasında parti yönetimi eylül ayındaki seçimlere Schulz ile girme kararı aldı.

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel'in görevini bırakacağını ve başbakan adayı olmayacağını açıklamasının ardından, partinin Genel İdare Kurulu salı günü Berlin'de bir araya geldi. Genel İdare Kurulu, Avrupa Parlamentosu eski başkanı Martin Schulz'un başbakan adayı olmasına ve partinin genel başkanlığı görevini üstlenmesine oy birliği ile karar verdi. Gabriel, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, Genel İdare Kurulu'nun önerisinin bu pazar günü Parti Federal Yönetim Kurulu tarafından ele alınacağını, Mart ayının başında yapılacak olağanüstü parti kongresinde Schulz'un genel başkanlığının oylanacağını belirtti.

Genel İdare Kurulu'nun kararına göre, halen Ekonomi Bakanlığı görevini yürüten Sigmar Gabriel, Frank-Walter Steinmeier'in yerine Dışişleri Bakanlığı görevini üstlenecek. İktidardaki Sosyal Demokrat Parti ile Hristiyan Birlik partilerinin (CDU/CSU) Cumhurbaşkanı
adayı olan Steinmeier'in 12 Şubat'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Zypries Ekonomi Bakanı olacak

Ekonomi Bakanlığına ise Brigitte Zypries'in getirilmesine karar verildi. 2002-2009 yılları arasında Adalet Bakanlığı yapan Zypries, halen Ekonomi Bakanlığı'nda müsteşar olarak görev yapıyor. Sosyal Demokrat Parti Federal Yönetim Kurulu'nun Pazar günü yapacağı toplantıda Zypries'in bakanlığını onaylaması bekleniyor.

Sigmar Gabriel, Genel İdare Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, görevini bırakma kararının "kolay olmadığını" belirtti. Gabriel, seçimlerde Schulz'un şansının daha yüksek olduğunu düşündüğü için bu kararı verdiğini ifade etti. Almanya'da parlamento seçimleri 24 Eylül 2017 tarihinde yapılacak.

Schulz'un açıklamaları

Avrupa Parlamentosu eski Başkanı Martin Schulz da, başbakan adaylığı ve parti liderliği için kendisinin aday gösterilmesinin kendisi için bir onur olduğunu belirterek, "partisinin bu ülkeyi yönetme görevini alacağı şekilde bir seçim kampanyası yürüteceğini" dile getirdi. "Bu zor dönemde ülkenin yeni bir yönetime ihtiyacı olduğunu" belirten Schulz, Sosyal Demokrat Parti'nin ülkeyi daha iyiye götürme görevini üstlendiğini ifade etti.

1987-1998 yılları arasında Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Würselen kenti Belediye Başkanlığı görevini yürüten Martin Schulz, 1994 yılında Avrupa Parlamentosu'na seçildi. 61 yaşındaki Schulz, 2014-2017 yılları arasında da Avrupa Parlamentosu Başkanı olarak görev yaptı.

http://www.dw.com/de/martin-schulz-fordert-merkel-heraus/a-37260102 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter