Seçme Saçmalar

Başlatan murattekin, Ara 30, 2015, 08:00 ÖÖ

« önceki - sonraki »

HARZEMŞAH

Gece, 155 mm.'lik top mermileri fotoğraflarda çizgi olarak göründüğü için füze sanmışlar... Mesajı Paylaş

ayibarishi

Bakınız bu bir palavra haber olabilir amma içinden farklı bir şey de çıkabilir. Neden mi?

Hawk dahil konuşlanan lokasyon lar sır değil. Bölge halkı ve haberciler ise klasik mühimmat atışlarını aşina.  Tanımlayamadıkları yada görmedikleri bir silah sistemi kullanılmış olabilir. Misalen kasırga.

Yada bir hava ihlali olmuş ve gerçekten hak bataryaları ateşlenmişde olabilir. Böyle bir durumda vuramamış olmak vurmuş olmaktan daha büyük kabahat sayılır.  Yani kısaca benim palavra diyip geçesim pek gelmiyor. Ardında başka bir şey olabilir düşüncesi ile... Saygılarımla... Mesajı Paylaş

HDS

Biraz fotoğraf deklenşör süresi azizliği de olabilir mi?
Uzun bir iz görünmemiş, ama fotoğrafta böyle bir iz çıkmış olabilir. Mesajı Paylaş

R.A.K

Şub 19, 2016, 11:04 ÖÖ Last Edit: Şub 19, 2016, 11:18 ÖÖ by R.A.K
http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/kirikhandan-atilan-fuzelerle-pyd-vuruldu-1098215/

http://www.mynet.com/haber/guncel/azezdeki-pyd-mevzilerine-top-atisi-2320757-1

Yukarıdaki videolardan obüs/top mermisi olduğu çıkarımı yapılabilir gibi.

Düzeltme: videolar Kilis'ten yapılan atışlara aitmiş. Mesajı Paylaş

Destiny

Pek sanmıyorum obüs sesiyle roket sesi ayırt edilirdi bölgede bu işlere aşina elemanlar var eğer öyle bir durum olsaydı hemen twitterda bu durumu geçerlerdi mesela bu resmin olduğu bölgede periscope yayını yapan haberciler var illaki duyulurdu bende girip baktım salvolar halinde 2'şer 3'er dakika aralıklarla 2 şer mermi gönderiliyor devamlı surette merminin patlama sesi bile duyuluyor bir kaç saniye sonra. Mesajı Paylaş

HDS

Bunlar obüs mermisi.
TR-122'nin roket motorları yaklaşık 2 saniye yanar.

Işıldama demek roket/füze demek değil. Mesajı Paylaş

putty

Şub 19, 2016, 04:04 ÖS Last Edit: Şub 19, 2016, 04:07 ÖS by putty
İha lara sessiz sedasız stinger atışı olabilir ara sıra. Mutlaka bölgede iha trafiği vardır bizim tarafı görecek uzaklıktan. Rusya, Suriye, İran ve Kürt iha ları olabilir.

Stinger bizim mini ihalarımız gibi pille çalışan iha ları vurabilirmi ne dersiniz. Belki zor olabilir termal izi çok az bu iha ların çünkü. Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

İlk B17 resmini bu haberde kullanacak internet sitesine benden muz hediye :)

Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

Search and rescue

Microsoft'un yapay zekası   ;D

Microsoft deletes 'teen girl' AI after it became a Hitler-loving sex robot within 24 hours

A day after Microsoft introduced an innocent Artificial Intelligence chat robot to Twitter it has had to delete it after it transformed into an evil Hitler-loving, incestual sex-promoting, 'Bush did 9/11'-proclaiming robot.

Developers at Microsoft created 'Tay', an AI modelled to speak 'like a teen girl', in order to improve the customer service on their voice recognition software. They marketed her as 'The AI with zero chill' - and that she certainly is.

http://www.telegraph.co.uk/technology/2016/03/24/microsofts-teen-girl-ai-turns-into-a-hitler-loving-sex-robot-wit/

Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Ben habere inanmıyorum :) Zaytung gibi bir uydurma siteden haber yapılmış kadar saçma duruyor.

Lakin eğitimini İnternetten ve Twitter dan alan bir yapay zekadan da ancak bu kadarı beklenirdi. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

BETONBEY

Apple tabletlerinde kişisel asistanlık kapsamında Siri adlı İos işletim sistemine bağlı bir yazılım kullanıyor. Bu yazılım bir dünya soruya cevap veriyor. Haliyle herkeste kafa bulmakta dahil her türlü soruyu sormaya devam ediyor. Yani gönüllü bir yapay zeka altyapısı milyonlarca insan tarafından oluşturuluyor.

Bu alanda ciddi yatırımlar var. Geleceğin İHA'larının yazılım altyapısının belkide en önemli kısmı bu taraf olacak diye düşünüyorum. Mesajı Paylaş

murattekin

Hürriyet ve Milliyet'teki haberlere göre Tunceli'de F-15'lerle hava bombardımanı yapılmış. Yoksa... Mesajı Paylaş
Murat Tekin

HDS

Ya doğruysa..  :o Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter