SAKFOR-Savtera Akademik Forum

Başlatan Yönetim, Ara 28, 2015, 05:51 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Emin olunuz ki yıllarını savunma projelerine ve Ar-ge'ye vermiş olan yönetimimiz, neyin gizli neyin sakıncalı olduğunu belirleyebilecek bilgi ve deneyime sahiptir. Bu konuda müsterih olunuz? Muhatapları bilirler, SAKFOR'da bugüne dek çok sayıda mesaj istihbari bilgiler içerdiği ve sakıncalı oldukları için silinmiştir-silinmektedir.

Söz konusu resim ise devlet sırrı niteliğinde olmayıp, terör örgütleri ve art niyetli çevreler tarafından propaganda amaçlı olarak kullanılacağı endişesi ile forum dışına çıkarılmaması özellikle rica edilmiştir. Bahsi geçen "Nutuk" kullanıcı  adlı üyemizin paylaşımı sonucunda da korktuğumuz başımıza gelmiştir.

Sayın Putty,

Bu forumun iyi niyet ve toleransını sık sık zorlayıp esnetme girişimlerinize rağmen, zaman zaman yaptığınız yorumlardaki farklı bakış açınız nedeni ile varlığınızı sürdürebiliyorsunuz. Lütfen forum yönetiminin ve üyelerimizin tolerans düzeyini daha fazla zorlamayınız? 2005 yılından bu yana niçin hiç kimse ile ilişki kurmadığınızı ve VPN üzerinden kimliğinizi saklama çabalarınızın hakkınızda şüpheler doğurduğunu unutmayınız?

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

petibor

Eyl 01, 2016, 04:02 ÖS Last Edit: Eyl 01, 2016, 04:04 ÖS by petibor
Mailing yapıyorum iş ile alakalı o zaman teknik bir sebep ile VPN gerekiyor olay o. Burası ile alakası yok.
Vallahi milletin IP sini bilen sıkı sıkı takip eden sizsiniz asıl sizden korkmak gerek.
IP mi biliyorsun pc mede girmişsindir belkide bellide olmaz. Mesajı Paylaş

southwater

Nutuk demek?
Yahu bu çocuk en az 10 yıldır forumlardadır, Yunan trollerinin de belasıdır ama hata yapmış!
NutTurk de denirdi kendisine. Mesajı Paylaş
Akıllarını güzelce kullanmayanları Allah pislik içinde bırakır!  (Yunus, 100)

Yönetim

SAKFOR-Savtera Akademik Forum'a üyelik başvurusunda bulunan üyelerimizin dikkatine!

Bildiğiniz gibi SAKFOR, SADFOR'un aksine kamuya kapalı bir platformdur. Amacı kamuoyu tarafından bilinmesinde sakınca olabilecek haber ve yorumların paylaşılabilmesidir. Bu nedenle SAKFOR'un birinci önceliği güvenliktir.

Bugün itibari ile 25 üyemizin SAKFOR'a üyelik başvurusu beklemektedir. Üyeliklerin onaylanmamasının temel nedeni, üyelerimiz hakkında Yönetim olarak elimizde yeterince bilgi olmamasıdır. Bu amaçla gerek başvuru yapmış durumdaki 25 üyenin ve gerekse yeni üyelik başvurusunda bulunacak SADFOR üyelerinin, Yönetime kendilerini tanıtan özel mesaj göndermeleri yararlı olacaktır. SAKFOR üyeliklerinde aslolan üyelerin yaşları, meslekleri, savunma konularında olan birikimleri değil, kişisel güvenilirlikleridir.

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Bir önceki duyurumuzda da belirttiğimiz gibi SAKFOR'da aslolan unsur güvenliktir. Kişilerin savunma endüstrisi, strateji veya mesleki bilgileri herhangi bir önem taşımamaktadır. Bu nedenle SAKFOR'a üyelik başvurusunda bulunan (halen sayıları 24'tür) üyelerimizin Yönetime bir özel mesaj ile kendilerini tanıtmaları yararlı olacaktır. Nitekim bir önceki duyurumuzun ardından, söz konusu prosedürü uygulayan;
- Bukhara
- Mehmet
- JustThief
- Destiny

kullanıcı adlı üyelerimizin SAKFOR üyelikleri onaylanmıştır.

Sayın Petibör,

SADFOR ve SAKFOR'un misyonu nicelik değil niteliktir. Amaç mesaj sayısı değil mesajların kalifikasyonudur. Örneğin geçtiğimiz günlerde bir üyemiz tarafından paylaşılan ve Yönetimimiz tarafında silinen:

"Arkadaş, bu ÖSO'cuların sağa sola havaya boşu boşuna ateş etmelerine gıcık oluyorum"

türü bir mesajın SADFOR ve SAKFOR'da yeri yoktur. Zira bu tür içi boş mesajların yüzlercesinin havalarda uçuştuğu çok sayıda forum mevcuttur. Savtera bir platform olarak bu tür paylaşımlara uygun değildir.

Forumumuzda sayıca fazla değil ama niteliği yüksek paylaşımlar okuyabilmek umuduyla.

Saygılarımızla.
Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın Nimitz,

Kendinizi tanıttığınız mesaj elimize ulaşmış ve SAKFOR üyeliğiniz onaylanmıştır.

Paylaşımlardan yararlanacağınızı umuyoruz?

Yönetim

Sayın Kosovalı1989,

Bilgi mesajınız yönetimimize ulaşmış ve SAKFOR üyeliğiniz onaylanmıştır.

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Bugün 27 Aralık. Geçtiğimiz yıl bugün, 27 Aralık 2015 tarihinde SAKFOR-Savtera Akademik Forum faaliyete geçmişti. Geçen 1 yıl boyunca 100'ü aşkın üye, 229 konu ve 4.792 mesaj ile, kamuoyunun bilmesinde sakınca olabilecek hassas konuların tartışıldığı bir savunma ve strateji platformu haline gelen SAKFOR; Fırat Kalkanı Operasyonu ve terör ile mücadele gibi kamu güvenliği ile savunma projelerimizin perde arkalarındaki gelişme ve ayrıntılarının paylaşıldığı bir veri tabanı haline gelmiştir.

SAKFOR'a üye olabilmek için ilk adım, SADFOR Yönetimine, adayların kendilerini tanıtan bir mesaj  göndermeleridir. Söz konusu adaylık başvurusu, SAKFOR Yönetimi tarafından değerlendirilerek, üyelikleri uygun görülen adaylar Savtera Akademik Forum'a kabul edilmektedir.

Yönetim

Sayın Buri, SAKFOR üyelik talebiniz onaylanmıştır. Faydalı olacağını umarız. Hoş geldiniz.

Yönetim

Sayın Topgun ve Bronzemoon, SAKFOR üyelikleriniz onaylanmıştır.

Hoş  geldiniz. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın Strongarm ve sayın Çağrıbey, SAKFOR üyelikleriniz onaylanmıştır.

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

SAKFOR-Savtera Akademik Forum, kamuoyunun öğrenmesinde sakıncalar olan, hassas ve perde arkası bilgi ve haberlerin tartışıldığı, kamuya kapalı bir forumdur. İçeriği üye olmayanlar tarafından görülememektedir. Forumun üyeleri, meslek profesyonelleri, savunma sanayi uzmanları, emekli ya da muvazzaf askerler, Dış İşleri Bakanlığı mensupları, akademisyenler ve savunma/strateji meraklıları ağırlıklıdır. Ama tüm bu meslekler üyelik için zorunlu değildir. SAKFOR için temel unsur, paylaşımların hassaslığı nedeni ile güvenliktir.

Forum Yönetimi olarak güvenlik kaygıları ön planda tutulmakta ve paylaşılan bilgilerin düşman veya sakıncalı ellere geçmemesi için çeşitli önlemler alınmaktadır. Bunların başında tüm üyelerinin kimliklerinin Forum yönetimimiz tarafından bilinmesi ve olabildiğince güvenilir kişilerden oluşması temel ilkedir.

Yukarıda belirtilen nedenlerle, SAKFOR'a üye olmak isteyen kişilerin, SADFOR Yönetimine gönderecekleri bir özel mesaj ile kendilerini tanıtmaları, kendilerinin anlattıkları kişiler olduğunu kanıtlamaları için geçerli bir e-posta adresi, Facebook, Twitter ya da Instagram gibi sosyal medya hesaplarını bildirmeleri gerekmektedir. Halen yapılmış olan 22 adet SAKFOR üyelik başvurusu, bu nedenle değerlendirme aşamasında bekletilmektedir.

SAKFOR-Savtera Akademik Foruma üye olmak isteyen kişilerin, bahsi geçen konulara özen göstermelerini rica ederiz.

Saygılarımızla.

SAKFOR-Savtera Akademik Forum Yönetimi Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın dunedain.

SAKFOR üyelik başvurunuz onaylanmıştır.

Yönetim

Sayın HüsametinErtürk,

SAKFOR üyeliğiniz onaylanmıştır.

Yönetim

Sayın Gromba,

SAKFOR üyeliğiniz onaylanmıştır.

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter