SAKFOR-Savtera Akademik Forum

Başlatan Yönetim, Ara 28, 2015, 05:51 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

Tem 29, 2016, 01:44 ÖÖ Last Edit: Tem 29, 2016, 01:46 ÖÖ by putty
SAKFOR a  kabul edilmiyorum buna çok tepkiliyim, bu konuda adalet bekliyorum.
Burada kimse yazmıyor hepiniz oradasınız belli orada tartışıyorsunuz her şeyi.

Mesajı Paylaş

HDS

Hayal kırıklığına uğrayabilirsin @putty.  :) Mesajı Paylaş

turkdefence

putty burda olandan baskası konusulmuyor  :) Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Boşver be @putty... Takma kafana... Ben de SAKFOR'da değilim.

Savunma Sanayi'nde de çalışmıyorum; Sabri Bey gibi sektör dışında olan meraklı birisiyim sadece.

Arkadaşlar söylemiş "içeride çok da farklı birşey yok" diye. İçeride olmayan ve orayı doğrudan görmeyen birisi olarak arkadaşların söylediklerinin doğru olduğunu az çok teyid edebilirim.

Öyle ki,
Savunma sanayinde olmasa da zaman zaman devletin gizli bilgiler içeren bazı birimlerine hizmet vermiş ve bu nedenle de bazı güvenlik kovuşturmalarından geçmiş, gizlilik sözleşmelerini imzalamış ve sivil hayatta sıradan insanların yürüttüğü bazı faaliyetlerden, bu sebeple, dönemsel olarak, men edilmiş birisi olarak, içeride neler olamayabileceği konusunda fikir sahibi olabiliyorum.

Sana özetle şunu söyleyebilirim:
Gizli olup da basına yansımasına izin verilmemiş bilgiyi, adı ister SAKFOR olsun isterse TAKFOR, ister özel üyelik gerektirsin, isterse de halka açık olsun, internet ortamında, paylaşmaya kalkanı oyarlar. Bu sene veya önümüzdeki sene olmasa bile, eninde sonunda mutlaka oyarlar. Hele ki şu FETÖ soruşturmalarının yürütüldüğü dönemde...

Görüyorsunuz işte, Baykal'a kaset kumpası sümenaltı edilmiş gibiydi, aradan 8-10 sene geçti, şimdi 120 kişiyi içeri aldılar... Uçarı kaçarı yok, mutlaka oyarlar. Devlet hafızası unutmaz.

Eğer internet üzerinde herhangi bir ortamda, hiç kimsenin bilmediği yeni bir bilgiyle karşılaşırsanız, o bilgi ya gizli bir bilgidir, ya da gizliliği kaldırılmış, basına aksetmesinde sakınca kalmamış açık bir bilgidir.

Açık bir bilgiyse zaten birkaç hafta zarfında her yere yayılacak, belki de resmen onaylanacak, hatta haber değeri varsa da ulusal haber ajanslarında yayınlanacak bir bilgidir. Bunu birkaç hafta öncesinden öğrenmek için ekstra bir çaba sarfetmeyi ben çok da önemsemiyorum.

Yok eğer ısrarla gizli olduğu iddia edilen bir bilgiyse,
- Ya gerçekten gizli bir bilgidir ve o bilginin internet ortamında paylaşılıyor olması bir casusluk faaliyetinin neticesidir. Bu durumda o casus, o bilgiyi alıp, herşeyden önce hizmet ettiği ağababasına iletmek ister, internete değil. Casusluk faaliyetinin ortasında yer almayı kim ister?..
- Ya da öyle bir bilgi gerçekte yoktur. Tamamen hayal ürünü veya tahminlere dayalı bir üfürme bilgidir. Yani güvenilir değildir. Güvenilir olmayan veriyi kim ister?..

Bizim camiada bazı mistik tavırlar gösteren kişiler, bu tip üfürme bilgilerle, bilgiye ve başarıya aç kişileri arkasına takabiliyor. Ama sonradan foyaları meydana çıkyor, dikkat etmek lazım. Bu olay, SavunmaTürk forumunda yaşandı, oradan gelenler bilirler. Mesajı Paylaş

commandos

@putty, emin ol ki burası daha canlı. ;) Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

İçinde bulunduğumuz hassas dönemin gerektirdiği sorumluluklar gereği, lütfen henüz kamuya mal olmamış, açık kaynaklara düşmeyen bilgilerinizi ve paylaşımlarınızı SADFOR yerine kamuya kapalı forumumuz SAKFOR-Savtera Akademik Forumda yapınız.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Göktuğ

Putty kavga çıkarır yemin ediyorum.Demedi demeyin :) Mesajı Paylaş
Bilen söylemez,söyleyen bilmez.

Yönetim

Sayın Göktuğ,

SAKFOR'un özelliği kamuya henüz mal olmamış ya da kamuoyu tarafından bilinmesinde sakıncalı olan bilgilerin paylaşılması ve nitelikli yorumlardır. Bu nedenle SAKFOR'un tüm üyelerinin kimlikleri tarafımızca bilinmektedir. SAKFOR'da bugüne dek istenmeyen tek bir olay yaşanmış olup, olaya sebep olan üyemiz derhal SAKFOR bünyesinden uzaklaştırılmıştır. Hatırlayacağınız üzre İŞİD tarafından anti-tank füzesi ile tahrip edilen T-155'e ait özel fotoğraf sadece SAKFOR'da paylaşılmış ve üyelerden bu fotoğrafın hassas olduğu ve yalnızca forumda paylaşılması gerektiği özellikle vurgulanmasına rağmen, "Nutuk" adlı üye tarafından bir kaç dakika sonra Pakistan Defence formunda paylaşılmıştır. Üyemiz uyarılara rağmen söz konusu fotoğrafı silmemiş, ancak Pakistan Defence forumunun yöneticileri bahsi geçen üyemizden daha milliyetçi ve vatansever çıkarak ilgili fotoğrafı silmelerine rağmen görüntünün Türk ve uluslararası medyaya yayılması engellenememiştir. Sonuç olarak adı geçen üye SAKFOR ve SADFOR'dan uzaklaştırılmış, olay konusunda diğer forum yöneticilerine bilgi verilmesine rağmen söz konusu üyenin paylaşımlarda bulunduğu forumlarda ilgili üye hakkında herhangi bir yaptırımda bulunulmamıştır. İşte bu tür olaylar vatanseverliği ve milliyetçiliği sorgulamamıza yol açmaktadır.

Yukarıdaki mesajınıza gelince: Eski kullanıcı adı "Putty" yeni kullanıcı adı "Petibör" olan üyemiz savunma forumlarının en eski üyelerinden biridir. 2005 yılından bu yana çeşitli kullanıcı isimleri ile hemen hemen tüm forumlarda etkinlik göstermiş ve SADFOR dışında tümünden şu ya da bu nedenle uzaklaştırılmıştır. Ancak 2005 yılından bu yana tüm forumlarda faaliyette bulunmasına karşın kendisini tanıyan tek bir kişi yoktur. Bu da SAKFOR ilkeleri doğrultusunda güvenlik zaafiyeti oluşturmaktadır.  SAKFOR üyeliğinin temeli, tüm mevcut üyelerimizde olduğu gibi potansiyel üyelerimizin kimliklerinin ve güvenirliklerinin sabit olmasıdır.

Umarım bu mesaj tüm üyelerimiz açısından SAKFOR konusundaki soru işaretlerini giderebilmiştir.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Göktuğ

Mesaj alınmıştır,

Lakin benim esprisini yaptığım şey fazlaca ciddiye alınarak cevaplanmış.Petibör (Putyy) adlı kullanıcının Sakfor bünyesine alınıp alınmayacağı tabiki sizi ve belirlediğiniz kuralları ilgilendirir.Ben sadece kendisinin sürekli sakfor'a alınmayışı ile ilgili serzenişini ve yeni bilgilerin orada paylaşılmasını isteyen mesajınızın onda yaratacağı kırılganlığı şaka yollu ifade etmek istedim,hepsi bu.

Diğer taraftan bahsettiğiniz T-155 konusuyla alakalı durum ile ilgili olarak eminim diğer forum yöneticileride bir özeleştiri yapmışlar ve bu hatalarını telafi edici önlemler almışlardır. Mesajı Paylaş
Bilen söylemez,söyleyen bilmez.

onkomd

Umarim gercekten SAKFOR'un guvenli bir ortam oldugunu dusunup de ozel bilgiler paylasilmiyordur. Hash'lerin kirilabildigi SSL'de acik kapilarin birakildigi gunumuzde, dis dunyayla tek baglantisi elektrik prizi olan bir bilgisayar bile tam anlamitla guvenli sayilamaz. Bence Sorun SAKFOR'a o resmi koyan arkadastaymis. Mesajı Paylaş

sailordream

Sakfordan resmi çalan arkadaşın hiç mi suçu yok. Sorun onda da değil mi? Mesajı Paylaş

onkomd

petibor

Güvenli olması için yapılmış bir forum aslında güvensizliğe sebep koşular yaratıyor diye düşünmek gerekmez mi. Sırlarımızı oranın güvenine itimat edip paylaşmak güvenli bir tercih midir? Sırf güvenli olsun diye yapılan paralel forum güvenliği mümkün olamayacağı anlaşılınca kendini sonlandırması gerekmez mi?
Güvenli forum nedir peki? Güvenli ortamda sır mı paylaşacağız? Sır paylaşma hakkımız var mı peki bizim böyle bir hobi alanında? Sırlarınızı paylaşın diye bir forum yapmak etik midir savunma konularında?
Mesajı Paylaş

saladin

Iki kere yazdigim sarkastik yaziyi sildim, ciddi bir cevap veriyorum.  Hani generallerinin ucte biri belgeleri yurt dışına sevk eden, polisi ve istihbaratı zamanında  aynı yapının eline gecmis, kozmik odasına girilmiş bir devletin diyelim ki bilinmeyen sırrı kalmış olsun. Bu sır, kimsenin ölmediği bir obus saldırısının ozel fotoğrafı mıdır? Kapalı forumda, seçilerek alınmış  herhalde kimse bunu alıp teror örgütü  reklamı olarak postalamaz inanışı çok normaldir. Fotografi calan ego sahibi  kişide anında postalanmistir.  Ha çıkıp birisi reis sınıfı denizaltının teknik dokümanlarını yayınlar, başka biri Suriye operasyonunun harekat planını açıklar o ayrı. Ben böyle belgeler gormedim daha, goren varsa bana da soylensinde gizli bilgi neymiş anliyayim. Mesajı Paylaş

southwater

Eyl 01, 2016, 03:19 ÖS Last Edit: Eyl 01, 2016, 03:23 ÖS by southwater
SAKFOR'a üye olmak için nereye başvuruyoruz?
ekle:
Putty neden insanlarla tanışmıyorsun?
Hakkındaki soru işaretlerini silsene!
Tabii buna mecbur değilsin... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter