SAKFOR-Savtera Akademik Forum

Başlatan Yönetim, Ara 28, 2015, 05:51 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Moderasyon

Ara 30, 2015, 01:11 ÖS Last Edit: Ara 30, 2015, 01:42 ÖS by ayibarishi
Değerli arkadaşlar;

Şunu biliniz ki gerçek paylaşım ve emekler bu platformda var olmayı sürdürecekler. Bu gün de görmüş olduğunuz gibi. Bununla birlikte kapalı olan "Akademik Forum" gerçekten bir lüks değil zarurettir. Birkaç sebepten ötürü:

Öncelikle eylemler harekete dönüşmeden önce fikre dönüşmek zorundadır. Malum bir savunma hususunda bir çalışma hazırladığınızı var sayalım. Bunu açık bir forumda paylaşamaz ve katkı umamazsınız. Çünkü gelen tüm öneriler ve eleştiriler yapıcı değil yıpratıcı olacaktır. Fakat kapalı ve kullanıcı seviyesi belirli bir ortamda paylaşabilir, hem kendi ufkunuzu açabilir hemde anlamlı katkılar elde edebilirsiniz. Bu nedenle Sadfor'da makaleler bölümü varken, Sakfor'da makaleler ve taslaklar bölümü vardır.

Akedemik forum bir seçkinler klübü değil, sinerji potansiyelidir. Açık bir platform için: Rusların Suriye'de kullandığı Kalibr seyir füzelerinin Vietnam için 300 km. menzilli kısa versiyonlarını ürettiği ve teslimatına başladığı, Vietnam askeri fabrikası Z111'in İsrail Galil tüfeğinin lisanslı üretimini yaptığı ve bunun için 100m $ dolayında bir yatırımın tamamlandığı, eskiden Güney Vietnamın en önemli hava üslerinden biri olan Bien Hoa'nın tamamen yerli imkanlarla modernize edildiği, uzun süre Güney Vietnam hava güçlerinden devralınan F-5 uçaklarını da kullanan bu üssün artık en büyük Su-30MK2 operasyon merkezine dönüştürüldüğü ve tüm Sarı Deniz hava savunma sisteminin bağlandığı (Çin'e karşı komuta merkezi) modern bir tesis haline getirildiği, Ruslardan alınan yeni nesil elektronik harp sistemlerinin bir kısmının da burada konuşlandırıldığı, ki bu sistemlerin ilk ve şimdilik tek müşterisinin Vietnam olduğu. Vietnamın son derece hacimli yatırım çektiği ve bu yatırımların bazı tepkileri de oluşturduğu. Sosyal aktivistlerin yeni bir çin olmayalım, yatırımlar sosyal sorumluluk ve doğaya saygı bilinci ile yapılsın. Hayat standardımız da ihmal edilmesin diye etkin gösteri ve girişimler yapmaya başladığı...... Bunlar açık forum için bilgi kirliliğidir. Ama kapalı forumda zamanla oluşturulacak ihtisas bölümleri ve ilgilenenler için, zaman içinde sizinde süzerek kullanabileceğiniz Savbim için, oldukça değerli verilerdir.

Akademik forumda gizlilik dereceli ve milli güvenliğimizi tehdit edecek hiçbir bilgi de paylaşılmamaktadır. Bununla birlikte (tamamen hayal ürünü olup gerçek değildir) diyelim ki Baykar firmamızın en önemli altı mühendisi özellikle hayali karakter Fuzuli Garipoğlan, SNC'nin yeni kurduğu bir firmaya transfer olmuş olsa, yada ticaretleri ile ilgili bir başka şey, bunun açık forumda elbette yeri olmayacaktır. Sonuçta bu firma insansız hava araçlarını satmak ile yükümlü ve başarılı bir firmadır. Bu başarının zedelenmemesi ve gölgelenmemesi lazımdır. Sonuçta bu tip bir bilgi zamanı geldiğinde muhakkak açığa çıkacaktır.

Bu nedenle kaliteli üyelerin gizli forma geçmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü gizli bir forum yoktur, zaten kaliteli üye diye bir kavram da yoktur. Yalnızca kim olduğunu bildiğimiz, iyi tanıdığımız üyeler vardır. gönüllülük ve vatanseverlik çerçevesinde kurulacak bir enstitünün temelleri vardır. Her iki platformun vizyonu, misyonu ve özellikleri farklıdır. Davet edilmeyenler lütfen üzülmesin ve gönül koymasın. Çünkü malum tüm ticari şirketlerin bile eleman alımı yaparken seçme özgürlüğü vardır. Neden başvurum kabul edilmedi demek yerine, buradaki paylaşım kalitenizi ve saygınızı taçlandırın lütfen. Hepinizi saygı ile selamlar, nice mutlu senelere birlikte girmeyi temenni ederiz. Mesajı Paylaş

matrix

Farklı bir sitede, benzeri bir uygulamayı hayata geçiren bir platformun moderatörü olarak, bu konuda almış olduğunuz kararın doğru olduğunu düşünüyorum. zira onca yeri gezip, binlerce tayyare,helikopter, tank, top, tüfek, mühimmat fotoğrafı çekiyoruz ama herkese açık bir yerde paylaşmamız mümkün olmuyor. ülkemizin savunma politikalarında da fayda sağlayacağınızı ümit ediyorum.

başarılar dilerim...

Mesajı Paylaş
Phantom Phorever

putty

Oca 20, 2016, 04:11 ÖÖ Last Edit: Oca 20, 2016, 04:16 ÖÖ by putty
Foruma ne oldu neden çöktü. Trmilitary ile aynı anda çökmeleri ilginç. Saldırımı oldu acaba. Burası neyse ki geri dönebildi asgari kayıpla ama trmilitary heralde yine data kaybedip sıfırdan başlayacak. Bir sürü yazdığımız şey var yazık günah inşallah onlarda datayı kurtarırlar. Durum nedir bilen varmı orada. Siteyi refresh ettikçe fark ediliyor sürekli uğraşıyorlar 24 saat geri dönebilmek için ama hep değişik değişik error ekranları çıkılıyor. Benim bu çöken siteler yüzünden on bin mesajım uçup gitmiştir en az. İşime gücüme harcasaymışım o zamanı keşke. SSF de sadece 2000 mesajım uçtu gitti. Her birine 2 dakika harcamış olsam ömrümün 3 günü SSF ye gitmiş. Geride hiç bir satır kalmadı. Trmilitary ye ondanda çok yazdım ama ordada kalmadı Mesajı Paylaş

TEORI

Trmilitary nin veritabanı sağlam. Sadece tekrar foruma yüklerken biraz zaman alıyor. Kılıç bu işle uğraşıyor. Bir yığın işinin gücünün arasında tüm enerjisini buna yönlendirdi.
Ayrıca iki sitenin aynı anda göçmeside rastlantı. Mesajı Paylaş

HAL-9000

Sn. Mevlütoğlu'nun siyahgribeyaz.com sitesine de giremiyorum kaç gündür. Mesajı Paylaş

orko_8

Bir sorun olmaması lazım. Site adresi başında "www" olmazsa girilemiyor bazen gerçi. Mesajı Paylaş

HAL-9000

Şimdi denedim, gerçekten de www yazmayınca açılmazken www ile açıldı. Nüansı  görmemişim, teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

orko_8

Rica ederim. Bunu düzeltmek için epey uğraştım ama bir türlü çözülmedi. Bir ara tekrar ilgileneceğim. Mesajı Paylaş

saladin

DNS'de bir problem yok. hem siyahbeyazgri.com ve www.siyahbeyagri.com ayni adrese gidiyor. Webserver eger birden fazla alan adina servis veriyorsa orada hem siyahbeyazgri'yi hem de www.siyahbeyazgri'yi girmek gerekebilir. Mesajı Paylaş

putty

kontrol panelde CNAME diye bir yer var oradan sorun çözülür sanıyorum. www aynı bizim forumdaki site isminin başındaki nokta ile ayrılan sadfor gibi alt alan adıdır aslında. www işaretlidir panelde Mesajı Paylaş

wolvarin

Siteye giremiyorum bir sorun mu var? Mesajı Paylaş

Moderasyon

Hosting kaynaklı sorunlar nedeni ile bazen problem yaşayabiliyoruz. En kısa zamanda daha sağlıklı bir platforma geçmeyi planlıyoruz. Tüm üyelerimizden özür diliyoruz. Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

ocay

SSF'den sonra forumlardan korkar oldum, her an yazdıklarım uçacak diye. Çünkü ben biraz da arşiv olsun diye yazıyordum. SSF 2005-2015 yılını kapsayan en geniş açık kaynak savunma arşivi gibiydi; nitelikli tartışmalar da cabası. Umarım ikinci kez benzer bir şey yaşamayız Mesajı Paylaş

ayibarishi

Moderasyon sürekli yedek aldıklarını söyledi amma sanırım sorun derin ve Hosting kaynaklı. Umarım kısa zamanda çözüm bulunur... Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Yakında faaliyete geçecek Savtera Savunma Teknolojileri ve Strateji Enstitüsü'nün iki forumundan biri olan, kamuya kapalı SAKFOR-Savtera Akademik Forum yeni hosting yapısıyla yeniden faaliyete geçmiştir.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter