SAKFOR-Savtera Akademik Forum

Başlatan Yönetim, Ara 28, 2015, 05:51 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Ülkemizde sadece savunma teknolojileri konusunda uzmanlaşan bir düşünce kuruluşu olacak "Savtera Savunma Teknolojileri ve Strateji Enstitüsü"nün yapılanmasının ikinci adımı olan SAKFOR-Savtera Akademik Forum şu an itibari ile faaliyete geçiyor. SAKFOR, SADFOR'un aksine kapalı bir forum olacak. Üyelikler genel olarak davet usulü ile gerçekleştirilecek. Üyelik talepleri ise titizlikle değerlendirilerek üyelik kabulü onaylanacak. SAKFOR'da üye sayısı az, ancak paylaşımlar nitelikli olacak, kamu ile paylaşılması sakıncalı haberler ve bilgiler paylaşılabilecek.

SAKFOR, yukarıda vurgulandığı gibi kamuya kapalı bir forum. Forum içeriği arama motorlarında görüntülenemeyecek. Bu nedenle SAKFOR bünyesinde devlete, devlet yöneticilerine, kişilere ve üyelere hakaret unsuru içermeyen her türlü paylaşım serbest olacak. Buna siyasi içerikli paylaşımlar da dahil. Ancak bir kere daha belirtmek isteriz ki kime yönelmiş olursa olsun her türlü hakaret, müsamaha gösterilmeyecek bir davranış olarak değerlendirilecek.

Bugün itibari ile kendilerine davet ulaşacak üyelerimizin, duyurumuzda açıklanan web adresine girerek üye olmalarını rica ediyoruz. SAKFOR'a sakfor.savtera.org adresinden ulaşabilirsiniz.

SAKFOR-Savtera Akademik Forum'un, ülkemize, savunma sektörüne ve strateji dünyasına hayırlı olmasını dileriz,

Saygılarımızla,
Mesajı Paylaş

putty

Beni de davet edin Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

SAKFOR için tüm davetler, üyelerin SADFOR'a kayıtlı oldukları e-posta adreslerine gönderildi. SAKFOR fiilen aktive oldu. Paylaşımlar başladı.

E-posta adreslerinde davet olan sayın üyelerimiz, www.sakfor.savtera.org adresini ziyaret ederek kayıtlarını tamamlayabilirler, kendilerine kapalı forum (SAKFOR) konusunda davet ulaşmamış üyelerimiz ise bir süre daha açık forumumuzda (SADFOR)  paylaşımlarını sürdürecekler. SAKFOR üyelikleri periyodik olarak gözden geçirilecek. Ayrıca kendilerine davet ulaşmamasını bir yanlışlık ya da teknik hata olarak değerlendiren üyelerimiz de ilgili adrese giderek üyelik başvurusunda bulunabilirler.

Saygılarımızla, Mesajı Paylaş

kara mehmet

Ben davet edilmediğime göre bir yanlışlık yada teknik hata var.

Bu vesile ile herkese merhaba demek istiyorum. SADFOR dan çok şey bekliyorum. Mesajı Paylaş
SAVAŞMA SEVİŞ

ÜNAL

Bence ayrım yapılmamalı .
Zaten buraya üye olurken bile belli kişiler üye olabildi .
Hala şüphe varsa üyelerden özgeçmiş , TC No falan istenebilir .
Eğer konular dağılır diye düşünülüyorsa da üstadlar gruplara alınıp (Akıncı-Süvari vb.) diğer üyeler bazı başlıklara yazmayabilir .
Sonuçta herkesin bilgi alma Hakkı vardır diye düşünüyorum .
Zaten Türkiye'de yaşamanın en sıkıcı yanlarından biri de doğru bilgiye ulaşamamak.. Mesajı Paylaş

theavengers

Bu ihtiyaçtan ortaya çıkan birşey. Ben o zamanlar SSF'ye üye değildim ancak çeşitli terör örgütü üyelerinin bu forumdan bilgi taşıdığını duymuştum.

Aynı şekilde TRM'nin de teröristler tarafından takip edildiğini biliyoruz, Sadfor da çoktan radarlarına girmiştir.

Bazı konuları rahat tartışmanın tek yolu dışarı kapalı forumlar.

Elbette internetteki hiçbir bilgi %100 güvende değildir. Mesele bu işi zorlaştırmak, ihtimalleri azaltmak. Uçaklardaki stealth mevzusu gibi. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

putty

SAKFOR-Savtera Akademik Forum unu katılmak istiyorum beni de davet eder misiniz lütfen.
Mesajı Paylaş

ÜNAL

Trm çökmeden evvel bir malun kanal doğrudan ekran görüntüsünü vermişti ekrana , hatta bazı üyelerin sözlerini vahşet diye nitelendirdiler.
Yani bütün söylediklerinize katılıyorum hemfikiriz hocam .
Ancak zaten bu foruma bile belli kişiler üye olabildi eğer şüphe varsa özgeçmiş vs. İstenebilir  zaten forum dışarıya kapalı ise kaygılanacak pekte birşey olmaz gibi geliyor.. Mesajı Paylaş

putty

Bir forum elitler kulübü olmayı isteyebilir bu normal ama yarısı avam yarısı elit diye ayrılırsa bu aşağıdakiler yukarıdakiler travması yaratır. Kim aşağılar kulübünde olmak ister ki. Bana davet gelmiyor demek ki ben avam kalıcam HDS filan elit kulübe geçecek. Ne aşağılık bir durum. Aşağılanmak için mi üye olduk biz buraya.
Mesajı Paylaş

kosavalı1989

Ben o şekilde düşünmüyorum. Forum kurucuları teknik bilgisi daha yüksek kişilerle daha akademik bir forum oluşturmak isteyebilirler. Ancak güvenilir olduğu belirlenen kişilerin forumu görebilmesi gerekir bence. Mesajı Paylaş

turkdefence

Güzel bir düşünce...

Subjectif değil objektif kriterlere göre kayıt yapılırsa sağlıklı ve uzun bir hayatı da olur inşallah...

Şahsen benim MSI, Savunma ve Havacılık dergileri ve konuyla ilgili yayın yapmakta olan başta İngilizce ve sonra Türkçe bloglar dışında bir bilgi kaynağım bulunmuyor... Mesleğim yazılım olması dışında mesela SakFor'a verebileceğim bir katkı varsa o da zaten açık kaynaklardan aktarım olacaktır...

Şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Mesajı Paylaş

ÜNAL

Aynı şeyleri konuşmanın alemi yok.
 Ssf'de bile mesajların yarısı 20-30 kişi tarafından atılıyordu yani belli başlı mühendis ve üstadlar yazıyordu buna kimsenin itirazı yok ancak eğer biz o yazılarında okuyamayacaksak diğer forumlardan ne farkı kalacak buranın ?
Yazıp yazıp durmayalım bizde üye olalım ama her konuya yazmayalım .
Hı yok biz kendi aramızda özel konuşacağız deniliyorsa neden ortak forum kuruldu ki mantıken ?
Putty üstada burada katılıyorum.
Tabi Hds gibi üstadların Akıncı gibi bir ünvan alması gerektiğini tekrarlayayım .

Mesajı Paylaş

Kabardey

Ben biraz diğer forum için yanlış düşünce içinde olunduğunu düşünüyorum. Yani üstatlar orada herşeyi konuşacak, buraya da arada bir uğrayıp 3-5 mesaj atıp geçecekler diye bakılıyor galiba olaya. Aksine ben asıl tartışmanın, bilginin, burada konuşulacağını fakat diğer foruma da arada bir daha ince konuların yazılacağını düşünüyorum. Yani düşünülenin aksine buranın daha aktif olacağına inanıyorum. Mesajı Paylaş

geophysics

Sevgili yönetim;

Forumdaki bilgili üyelerin -ki bir bölümü savunma sanayi alanında profesyonel olarak çalışıyorlar- ayrı bir foruma alınması biz amatörlerin ise yeni forumdan ayrı tutulması kararının gözden geçirilmesini istiyorum. En azından iletileri görebilme hakkımız olmalı. İlla biz de yazalım demiyorum..

Yönetimin haklı nedenleri vardır mutlaka ki bu nedenleri tahmin etmekte zor değil.. Ancak zaten gençler arasında fazla popüler olmayan milli meselelerin konuşulduğu ve konunun uzmanlarının yazdığı iletileri en azından görmek isterim.. Uzman üyeler ki Orko,Hds vs.. gibi üyelerin ayrı foruma geçmesiyle bu forumun da trmilitary'e dönmesi olası.. Kalite iyice düşecek ve bizim gibi amatör ancak savunma sanayine gönülden ilgi duyan gençlerin yalan-yanlış bilgilerle donanıp, bilgi içermeyen kısır tartışmalar içinde yitip gitmesini istemiyorum. Bu gibi forumların bir eğitim kurumu gibi işlev gördüğünü unutmamak gerek. Ki zaten gençler arasında pek de popüler değil bu "Milli" meseleler, var olan meraklı ve gerçek bilgiye aç kitlenin de korunması ve hatta daha da büyümesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Yeni forumun üye alım politikasının -görüşlerimizde dikkate alınarak- gözden geçirilmesini talep ediyorum.

Mesajı Paylaş

Dirty_South

Yonetimi almis oldugu bu karardan dolayi tebrikederim. Hassas konularin konusuldugu bir platformda gene yesil, sari ve kirmizi renkli bir film cekmek istiyorum yazillarini okumak istemiyorum.(Anlayan anlamistir nedemek istedigimi) Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter