Jandarma Genel Komutanlığı Tedarik Projeleri

Başlatan R.A.K, Ara 21, 2015, 06:44 ÖS

« önceki - sonraki »

malpsoy

10 tane T129 alınması da kararlaştırılmış Mesajı Paylaş

Search and rescue

Jandarma T129'u


Mesajı Paylaş

Memocan

BU yeni bir helikopter mi? Yoksa Kara Kuvvetleri'nin ilk teslim aldığı düşük özellikli A modeli mi?
Mesajı Paylaş

cemdogut

Yeni olmalı. Chaff/Flare atıcısı iniş takımının önünde ve yeni tip roket podu var. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

muhendus

Teslimatlar yeni üretimler, sıradaki üretimler Jandarma'ya verilecek.

Not olarak belirteyim KKK da EDH ler Blok1 seviyesine güncellendi. Mesajı Paylaş

nokta

Jandarma'ya ilk T-129 Atak teslim edildi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.  (TUSAŞ/TAI) Jandarma Genel Komutanlığı için üretilen ilk T-129 Atak Helikopterinin komutanlığa teslim edildiğini twitter üzerinden duyurdu. Üzerinde Jandarma Genel Komutanlığı logosu bulunan T-129 helikoptere ait görsel dün internet ortamına sızmıştı. Teslim edilen helikopterin tescil ismi J-Fatih 1453 oldu ve burnunda Gatling topu yanlarında 2,75 Hydra roketi taşıdığı görüldü.

http://www.c4defence.com/Gundem/jandarma-ya-ilk-t129-atak-teslim-edildi/5775/1 Mesajı Paylaş

FeÇe

Jandarma 2017 yılı faaliyet raporunda cirit füze sistemi monteli 6x6 zma tedarik edildiği yazıyor.Hangi araç ne ara seçildi acaba. Mesajı Paylaş

FeÇe

Yeni haberler gelmeye başladı.Araçlar armaymış.6x6 olanlar cirit monteli,8x8 olanlar normal konseptli olcakmış.Hangi kule seçilecek onu bilmiyorum ama.Sayı da belli değil galiba. Mesajı Paylaş

Defence


nokta

Jandarma'ya erken teslimat

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) resmi twitter hesabından yeni bir tedarik bilgisi yayınladı. SSM, altı adet Bayraktar SİHA,'nın Jandarma Genel Komutanlığına sözleşme takviminden yedi ay erken teslim edildiğini açıkladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/jandarma-ya-erken-teslimat/6434/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Baykar Jandarma'ya 6 adet SİHA teslim etti

Baykar Makina tarafından tasarlanıp imal edilen Bayraktar TB2'lerden 6 adeti daha Jandarma Genel Komutanlığı'na teslim edildi. Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2'ler, Jandarma tarafından başta terörle mücadele olmak üzere bölgede etkin olarak kullanılıyor.

Teslimatla ilgili olarak Selçuk Bayraktar bir tweet paylaştı. Bayraktar "Engin dağlarımızda huzurun tamamen hakim olacağı günler yakındır..." dedi.

Ürettiğimiz 6 yeni Bayraktar SİHA'nın kabul testlerini başarıyla tamamlayıp Jandarmamıza teslim ettik.

Engin dağlarımızda huzurun tamamen hakim olacağı günler yakındır...

http://www.kokpit.aero/baykar-6-siha-jandarma Mesajı Paylaş

Kartalbey

SSİK'de Jandarmaya 6 adet ANKA alım kararı verilmiş. Mesajı Paylaş

Merkator

Türk jandarma helikopterlerini Ukrayna modernize edecek

Jandarma Komutanlığı envanterinde bulunan Mi-17 helikopterlerinin Ukraynalı Motor Siç şirketi tarafından modernize edileceği açıklandı.

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türk jandarmasının kullandığı 17 adet Mi-17 tipi helikopterin onarım ve modernizasyonunun Ukraynalı Motor Siç şirketi tarafından yapılacağını duyurdu.

Avakov Twitter mesajında, "Ukrayna, Türk jandarmasının 17 adet Mi-17 helikopterinin 40 milyon dolar tutarındaki onarım ve modernizasyon ihalesini kazandı. Biz hava taşıtları alanında eşsiz bir yetkinliğe sahibiz. Türkiye ile iş birliği bizim stratejimiz" açıklamasını yaptı.

Ukraynalı Bakan, Türk helikopterlerinin onarım ve modernizasyonunun Ukrayna'nın doğusundaki Sumı iline bağlı Konotop ilçesinde bulunan fabrikada yapılacağını duyurdu.

Ukrayna İçişleri Bakanı Avakov, dün Ankara'da resmi temaslarda bulunmuştu.

http://www.kokpit.aero/ukrayna-modernize-edecek Mesajı Paylaş

Terra

Jandarma'ya iki yeni S-70i teslimatı

Jandarma Genel Komutanlığı envanterine iki adet S-70i model genel maksat helikopteri katıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın acil ihtiyaçları kapsamında Sikorsky'e ait Polonya'daki PZL-Mielec fabrikasında üretimi tamamlanan Jandarmanın beyaz, kırmızı ve lacivert rengine boyanan iki S-70i Black Hawk helikopteri teslim edildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'in katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilen törende, Jandarma Genel Komutanlığı için üretilen iki adet S-70i model genel maksat helikopteri teslim alındı.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/07/jandarmaya-iki-yeni-s-70i-teslimati/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter