Piyade Silahları Konusunda Gelişmeler

Başlatan ocay, Ara 16, 2015, 01:22 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

Karşıda RPG'li adam var yahu.. Mesajı Paylaş

ocay

Ben olsa CornerShotgun yaparım.

Burada amaç bir binaya girerken koridorları vs bakmak değil mi? Orada bi adamı görüp ona çok kısa mesafeden 9mm sallayacağıma 12 gauge shot gun mermisi sallarım uygun olanlarından; ölen ölür kalanlar zaten şok içerisindeyken baskın yer Mesajı Paylaş

southwater

Kornershotgun bugün düşündüm valla-billa.
Kısa alanda dağıtır.

Jandarma ÖH Personeli bu aleti istiyor ve ihtiyacımız var diyor arkadaşlar, benim için end of discussion. Mesajı Paylaş

Kabardey

Özellikle şehir içinde, ev ve tünellerde o kadar işe yarar, o kadar can kurtarır ki bu yazdıklarımız az kalır. Mesajı Paylaş

hergeleci

Cornershot gibi sistemler alinsin. Sokak baslarinda koselerinde vs ise yarar. Ancak bir binanin emniyetini alirken o arkasinda durulan duvarin neden yapildigi akildan cikmasin. Tuco gibi pencereden girmek zorunda kalmayin sonra.

Simdi ortada gozukmeyen bir konuya sehir ici savaslar icin ozellesilmesi gerektigini belirtmistim. Artik yeni konseptlere de bir bakin, her seyi geriden takip etmek zoranda miyiz biz?

https://www.youtube.com/watch?v=4ErEBkj_3PY Mesajı Paylaş

putty

Ben bu aletin ortaya çıkış öyküsünü tahmin edebiliyorum. Aslında bu bir silah değil köşeden bakmak için bir makina. ama görevi gereği hemen köşede bir düşman olma ihtimali sürprizi olacağı için bir tabancada koymak zorunda kalmışlar. Kamerayla adam burun buruna kalsa ne kötü olur düşünsenize tabancasız. Hikaye bence böyle. Tabanca değil yani bu kamera ama tabancası var mecburen. Bu yüzden tabanca yerine tüfek koyalım demek anlamlı değil o sadece köşeden bakmak için bir aparat aslında. Mesajı Paylaş

NoLoven

Bence de Shotgun...Hatta namlu kesik yani kısa olacak, dağılımı arttırmak için. Sola dönen köşe uygulamasında Sol elde... Dipçiği koltuk altına alacaksınız. Sağ elde de Tabanca olacak. Sağa dönen köşede tersi uygulanacak.  ::) Mesajı Paylaş

wolvarin

Shotgun geri tepmesi sorunu Nasıl düzeltilebilir. Sonuçta dipçiği nasıl  tutarsanız tutun, silahın ortasındaki köşe hareketli bir parça ve tepme etkisi o köşede oluşacak? Mesajı Paylaş

murattekin

Namlu top kundağı benzeri yay-piston içeren bir kundak üzerine oturabilir. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Nutuk

P-90'in 5.6mm mermisi bir tabanca mermisinden bile hafif diye biliyorum, kisa mesafe silahi Mesajı Paylaş

ocay

http://rippeleffect.co.za/wp-content/uploads/2016/04/Multishot-Grenade-Launcher-XRGL40-final-2014.pdf

Güney Afrika Malı XRGL40 40mm tamburlu bombaatar, 40X51 MV (medium velocity) mühimmatları atabiliyor. Benzer silahlar 40X46mm  LV mühimmatlar kullanırken max 400m menzile sahipken; MV mühimmatı sayesinde 800m ulaşmak mümkün. Mesajı Paylaş

ocay

https://youtu.be/kmfGj5qpOf0

17.dk'dan itibaren izleyin; Rus 40mm VOG25P "zıplayan" mühimmatı görülüyor.

Bu mühimmat ön tarafında küçük bir patlayıcı taşıyor yere düştükten sonra 1-1.5m havaya zıplayıp havada infilak ediyor.

Çok yaratıcı değil mi? :) Mesajı Paylaş

ocay

TISAŞ PX-9 Polimer Tabanca SOFEX'de sergilenmiş Mesajı Paylaş

murattekin

17.dk'dan itibaren izleyin; Rus 40mm VOG25P "zıplayan" mühimmatı görülüyor.

Bu mühimmat ön tarafında küçük bir patlayıcı taşıyor yere düştükten sonra 1-1.5m havaya zıplayıp havada infilak ediyor.

Çok yaratıcı değil mi? :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Geçenlerde buna benzer bir fikir benim de aklıma geldi: Elastik bomba. Pencereden, duvardan potalı atmak için bir 40mm mühimmat. İlk duvara vuruşta fünye aktif hale geliyor ikincide (yani hedefe çarptığında) patlıyor. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter