Siber Güvenlik ve Siber Saldırılar

Başlatan HARZEMŞAH, Ara 15, 2015, 11:10 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

meraklı

HVL KALKAN'IN MİLLİLİĞİ TESCİLLENDİ 

Siber Güvenlik alanında "Mükemmeliyet Merkezi" olma hedefi ile yola çıkan HAVELSAN'ın WEB Uygulama Güvenlik Duvarı Ve Yük Dengeleyici ürünü HVL KALKAN, Yerli Üretim belgesi aldı.

Siber güvenlik ürünleri ile stratejik öneme sahip alanlarda adım atan HAVELSAN, HVL KALKAN için aldığı yerli malı belgesi ile siber güvenlik ürünümüzün milliliğini tescillemiş oldu. Tamamen yerli olanaklar ile iş ekosistemimizdeki iş ortaklarımız ile birlikte geliştirilen ürün yazılımı, Türkiye'nin ilk yerli yük dengeleyici ve web uygulama güvenlik duvarı olma özelliğini taşıyor.

HVL KALKAN NEDİR?

Siber saldırı hedeflerinin başında yer alan web uygulamalarına yönelik saldırıları tespit edip engelleyebilen, çok yüksek seviye ağ trafikleri için yük dengeleme sağlayan, Web Uygulama Güvenlik Duvarı ürünüdür.

Web uygulamalarını korumak üzere özel olarak tasarlanmış bu ürün ile klasik güvenlik duvarları, saldırı engelleme sistemleri gibi yazılımlar tarafından tespit edilmesi mümkün olmayan saldırıların engellenmesine imkan sağlar.

http://www.havelsan.com.tr/tr/news/hvl-kalkanin-milliligi-tescillendi Mesajı Paylaş

hergeleci

Amerikalilar kirmizi urbalilara Huawei kullanmaya devam ederlerse bilgi paylasimini durduracaklarini soylemisler.

US signals it will refuse to share information if UK uses Huawei technology
https://www.independent.co.uk/news/world/americas/huawei-spying-china-surveillance-us-information-sharing-mike-pompeo-a8792446.html

"The US secretary of state has indicated America will refuse to share information with the UK if it decides to use Huawei technology in sensitive areas of infrastructure."
Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

hergeleci

Açık Kaynak Ransomware'lerin Akademide Kullanımı
https://utkusen.com/blog/acik-kaynak-ransomware-ve-akademi.html

"Tabi ki bu durum İsrail ile sınırlı değil, bir çok farklı ülkeden öğrenci&akademisyen benimle iletişime geçti, Hidden Tear'ı ya ödev olarak yaptıklarını, ya da derste işlediklerinden bahsetti. Derslerinde Hidden Tear'ı işleyen ya da ödev olarak veren üniversitelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz. Dikkatinizi çekebilecek bir detay Türkiye'den bir tane bile üniversitenin yer almaması olabilir." Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter