Siber Saldırılar

Başlatan HARZEMŞAH, Ara 15, 2015, 11:10 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

TİKA'dan Meksikalı polislere siber suçları araştırma kursu

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi" kapsamında Meksikalı polislere siber suçları araştırma kursu verildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığından (TİKA) yapılan yazılı açıklamaya göre, emniyet mensuplarının karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunmaları, suçla mücadelede ortak bilinç geliştirmeleri amacıyla yürütülen "Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi" kapsamında, 25 Meksika polisine ülkelerinde siber suçları araştırma kursu düzenlendi.

Siber suç araştırmalarının nasıl yapılacağına ilişkin bilgilendirmelerin aktarıldığı kursta Meksikalı polislere, ağ ile iletişim temelleri, açık kaynak araştırma teknikleri, sosyal mühendislik, tarayıcı eklentileri, gizlenme yöntemleri, örnek olay incelemeleri konu başlıklarında görsel ve uygulamalı eğitimler verildi.

Kursun tamamlanmasının ardından düzenlenen sertifika törenine TİKA Doğu Güney Asya Pasifik Latin Amerika Daire Başkanı Dr. Rahman Nurdun, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Ufuk Ayhan, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Erdal Çetinkaya, TİKA Meksika Program Koordinatörü Muhammed Ünal, eğitmenler, Meksika Emniyet yetkilileri ve kursiyerler katıldı.

Açıklamada ayrıca, Guatemala İçişleri Bakanlığı Emniyet Teşkilatı ile de Guatemala ile Türkiye arasında yapılacak muhtemel eğitim programlarının planlamasına yönelik görüşmelerin yürütüldüğü belirtildi.

http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/401027/tikadan-meksikali-polislere-siber-suclari-arastirma-kursu Mesajı Paylaş

The Thing

Geçtiğimiz aylarda tüm dünyayı etkileyen siber saldırının etkisiz hale getirilmesini sağlayan İngiliz siber güvenlik uzmanı göz altına alınmış.


'Siber kahraman' gözaltında


ABD'de, İngiliz vatandaşı olan siber güvenlik uzmanı bir genç gözaltına alındı.

23 yaşındaki Marcus Hutchins adlı şahıs, kişisel banka hesaplarına giriş bilgilerine ulaşan bir program yazıp, bu programı satmakla suçlanıyor.

Hutchins, geçtiğimiz Mayıs ayında, İngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmeti'nin sistemini hedef alan siber saldırıyı kısa sürede etkisizleştirmiş ve başarısı takdir toplamıştı. Bu olayın ardından Hutchins 'siber kahraman' olarak anılmıştı.

ABD Adalet Bakanlığı, Hutchins'in 2 Ağustos'ta, Las Vegas'ta gözaltına alındığını ve hakkında altı ayrı suçlama olduğunu duyurdu. Açıklamada, Hutchins'in Temmuz 2014 ile Temmuz 2015 arasında işlenen suçlardan sorumlu olduğu iddia edildi.

http://tr.euronews.com/2017/08/03/siber-kahraman-gozaltinda Mesajı Paylaş

Trilogy

Zaharova: Rus konsolosluk ve büyükelçiliklerinin internet sitelerini Rusya'daki sunuculara taşıyacağız


Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rus büyükelçilikleri ve konsolosluklarının internet sitelerinin sunucularını yerel sağlayıcılardan Rusya'daki sunuculara taşıyacaklarını söyledi.
Zaharova "Yurtdışında Rus temsilciliklerine ait 171 site var. Bu siteler Rusya Dışişleri Bakanlığı sunucusu platformunda çalışıyor. Uzmanlarımız 69 site üzerinde daha çalışıyor. Bu siteleri de yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Hâlâ yerel sunuculara bağlı Rus büyükelçilik ve başkonsosluk internet siteleri mevcut" dedi.

Zaharova, tüm sitelerin birbirine uyumlu hâle getirileceğini, bunun için içlerinden seçim yapılacak üç tasarım olduğunu belirtti.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201709121030104000-zaharova-rus-konsolosluk-buyukelcilerini-internet-sitelerini-rusyadaki-sunuculara-tasiyacagiz/ Mesajı Paylaş

ocay

https://www.softwar.net/protego.html

CIA Amerika'nın Türkiye'ye de sattığı hava hava füzelerini imha eden bir casus yazılımı kaybetmiş!

Wikileaks sızdırmış bu bilgiyi. Mesajı Paylaş

The Thing

Yukarıda paylaşılan mesajdaki yazı çok düşündürücü. Bozdoğan ve Gökdoğan başta olmak üzere milli füze programlarının önemi de böylece kanıtlanmış oldu. Eğer ABD kendi ürettiği füzelerini uzaktan imha edecek bir yazılıma sahipse, niçin benzer yazılımları uçaklar için de geliştirmemiş olsun? Mesajı Paylaş

ocay

Çok da sürpriz değil.. JDAM'ları kullanamıyorduk PKK'nın bazı hedeflerine karşı Mesajı Paylaş

putty

Hiç inandırıcı değil bu casus yazılım ve onu kaybetme olayı Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter