Yeni internet sitemiz yayında

Başlatan Ozgureksi, Ara 13, 2015, 06:25 ÖS

« önceki - sonraki »

Ozgureksi

Forumun değerli üyeleri,

C4Defence dergisi yeni internet yüzü ile deneme yayınlarına başladı.

Yeni sitenin temel özelliklerini de sizlerle paylaşmak isterim. Görünüş olarak site eskisinden farklı değil. Yadırgamıyacağınızı umuyoruz. 

Yeni sitemizde her türlü etkinliğinizi bize o.eksi@c4defence.com adresine gönderirseniz buna özel tasarladığımız sayfamızda yer vermek isteriz. 

Yeni sitemizde Fransız Haber Ajansı AFP'nin savunma haberleri daha çok yer alacak.

Özel dosyalar sayfamızı dikkatinize özellikle sunmak isterim. Uzmanların bildirdikleri görüşleri burada ayrıca yayınlayacağız.

İnteraktif özelliğimiz yakında hizmete girecek. O sayfa hizmete girdiğinde umarım hoşunuza gidecektir.

Yeni internet sitesine ilişkin eleştiri, ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla
Özgür Ekşi

Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Hayırlı olsun, başarılar... Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Merhaba Özgür Bey.

Yaklaşık 2 sene kadar önce eski sitenizle ilgili söylediğim (eposta ile ulaştırdığım) noktayı tekrar hatırlatma gereği hissediyorum, affola...

Ben, bir çok siteyi RSS ile takip ediyorum ve RSS benim gözüm kulağım. Bazen bir iki hafta girememiş olsam bile bilgisayarıma oturup RSS okuyucumu (RSSOWL) açıp Update dediğimde takip ettiğim tüm sitelerdeki gelişmelerin özetlerini ekranımda görüyorum...

Bu bana sitelere tek tek girip, gelişme var mı diye takip etme zorunluluğundan kurtarıyor... Merak ettiğim habere tıklayıp okuyorum...

RSS bu açıdan eskiyecek bir teknoloji gibi durmuyor... Eklemenizi dört gözle bekliyorum.

-----------------------------------

İkinci nokta, AFP kaynaklı haberleri html taglarını kırpıp alıyorsunuz gibi; yazıların paragraf ayarları karışmış görünüyor... Yazılımcı arkadaş biraz daha kurcalaması gerekiyor gibi...

-----------------------------------

Ek Olarak

Sitenizde Sitemap/site haritası tanımlanmamış görünüyor; Sitemap size yaptığınız değişiklikleri arama motorlarına hızlıca ulaştırmanızı sağlıyor... siteadresi/sitemap.xml yolunda olması çok faydalı olur.

Aynı durum robots.txt için de geçerli...

Rss desteği eklerseniz onun yolunun da feed.xml olması tercih edilir

----------------------------------

Son olarak; ben de Web yazılımları ile ve haber siteleriyle uğraştığım için ömrüm günüm bunlarla tükeniyor :)

İyi çalışmalar... Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

Ozgureksi

Merhaba,

Zaman ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Mesajlarınızı webmastera ulaştıracağım. Siteyle ilgili geliştirme çalışmalarımız henüz sonuçlanmadı. RSS ile ilgili söylediklerinizi gayet iyi hatırlıyorum. RSS'in kötü bir kullanıcısu olmama rağmen size hak veriyorum öte yandan dünya twitter'da ilerliyor.
Saygılar,
Özgür Ekşi

Mesajı Paylaş

Sentetik

Özgür bey, siteye girişte oturum açma işlemi mi değişti? Eskiden kullanıcı adı ve şifre girilerek oturum açılıyordu. Şimdi email adresi isteniyor. "Şifremi unuttum" kısmını seçip mail adresimi giriyorum ama kurtarma maili filan gelmiyor. Bir sıkıntı olabilir mi? Mesajı Paylaş

Ozgureksi

Merhaba,

Yeni siteye eski kullanıcı hesapları taşınıyor. Yeni serverda hesapların kullanılması adımı tamamlanınca sizden "şifremi unuttum" adımını kullanarak hesabı aktif hale getirmenizi rica edeceğiz. Biraz uzun sürüyor bu işlem. Mesajı Paylaş

Ozgureksi

Sayın Turkdefence,

Webmaster site trafiğini olumsuz etkilediği için RSS'e karşı çıkıyor. Diğer yorumları ise şöyle:

"AFP noktasında ise, gelen mailin içeriğine el sürmeden siteye çekiyorum. HTML tagları ile gelen bir mail yok. Paragraflarında nerede olacağını bilmediğimiz için, herhangi bir yere replace yapamam.

Tabi ki sitemap.xml ve robots.txt dosyaları bizim için önemli. Şu aşamada geçmiş bütün içeriği siteye import etmeden böyle birşey yapmayı düşünmüyorum. Ayrıca url yapımız değişecek. Bu aşamadan sonra google ve diğer arama motorlarına sitemap.xml dosyamızın var olduğunu ping gönderme aracılığı ile haber vereceğiz. "

bütün yorumlarınız ve katkılarınız için teşekkür ederim.. Bizim gibi internet bilgisayar dünyasına sonradan girenlerin "doğru yolda" ilerlenip ilerlenmediğini anlaması sayenizde mümkün oluyor.
saygılar

Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Eyvallah abim, kolay gelsin. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter