Soğuk Savaş: Yeniden

Başlatan theavengers, Eyl 28, 2015, 08:21 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

ABD, B-52 tipi 3 stratejik bombardıman uçağını Avrupa'ya gönderdi.

2 ABD bombardıman uçağı, İngiltere'deki Fairford hava üssüne konuşlanırken, 1 uçak da olumsuz hava koşulları nedeniyle Mildenhall hava üssüne indi. ABD'nin B-52 tipi nükleer bombardıman uçaklarını İngiltere'ye göndermesindeki amacın bilinmediği belirtildi.

Ekim ayında ABD basınında yer alan haberlerde, ABD Hava Kuvvetleri'nin, Kuzey Kore ile ilişkilerde tırmanan gerginliğin ardından Soğuk Savaş'tan bu yana ilk kez B-52 bombardıman uçaklarını teyakkuza geçirme emri beklediği belirtilmişti.
http://www.kokpit.aero/abd-avrupaya-uc-ucak-gonderdi Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

BETONBEY

Haberin sonu yanlış...

B-52'ler en son 2004'te Irak'ı bombalamak için kullanıldılar. Yanlış hatırlamıyorsam Fairford'dan kalkan B-52'lerin menzili gidip dönmeye yetmiyordu ve istenilen sıklıkta görev yapamıyordu. Sonra gene emin olmamakla birlikte İncirlik Üssünü kullandıklarını hatırlıyorum.

Eğer mutad bir değişim değilse o uçaklar bence boşa gelmiyordur... Mesajı Paylaş

Alkyone


Amerika Almanya da stinger uçaksavarlarıyla eğitimlerini artırmaya hazırlanıyor. Amerika'dan özel eğitmen gönderecekler
https://www.armytimes.com/news/2018/01/16/army-brings-back-the-stinger-missile-in-the-face-of-russian-aggression/ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter