TUSAŞ ANKA İnsansız Hava Aracı

Başlatan 7Skies, Eyl 28, 2015, 06:26 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ÜNAL

https://mobile.twitter.com/SavunmaSanayii/status/982876121581617152
2 Anka-S daha teslim edilmiş.
Sayıları kaç oldu acaba ?
52 iha envanterde denmiş kiralık Karayeller dahil değil desek bile sayıda yanlışlık yok mu ?
46 Bayraktar+4ten fazla S+2 A+DZKK için verilen B ayrıca EGM ve kara kuvvetlerinin Anka-B siparişi ile sayı daha fazla sanıyorum. Mesajı Paylaş

Alkyone

SSM İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı Uçar, 'TAI ve BAYKAR firmalarının ANKA, İHA ve SİHA'ları yüzde 95 seviyesinde yerlilik oranına ulaşmış durumda.' dedi.
http://www.star.com.tr/teknoloji/anka-iha-ve-sihalar-yuzde-95-yerlilik-oranina-ulasti-haber-1330315/ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

Baykar motor yabancı flir yabancı iliş takımı yabancı nasıl % 95 oluyor Mesajı Paylaş

HDS

Onlar uçağın kendisine akıyor @putty. Flir'i onları takmıyor, GFE o. Kullanıcısı alıp takıyor. Ama motor kısmı vs de hakikaten enteresan. Mesajı Paylaş

putty

Yinede mahçup etmeyelim bence Mesajı Paylaş

dum

Maliyet olarak mı? Hacim olarak mı? Ağırlık olarak mı? Tasarım olarak mı? Hammadde olarak mı ? Parça sayısi olarak mı? Yer sistemleri ve linkler de dahil mi? Neye göre ? kime göre ? Mesajı Paylaş

Alkyone

"Motorundan kamerasına, alıcı vericisinden gövdesine tamamen millileşti."

Haberde geçen bir cümle Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

karaca23

Benim Ankalar konusunda ciddi olarak kafam karışık,,,,,önce A -B TESLİM EDİLDİ denildi sonra silahlı Anka görevde envantere alındı denildi. En sonda en gelişmiş Anka S ler teslim edilmeye başlandı. Şimdi tam olarak envanterdeki Anka sayısını bilen varsa bilgilendirma yaparsa çok sevinirim,,,özellikle silahlı anka sayısı nedir ve Anka S ler silahlandırılacakmı şimdiden çok teşekkür ederim ceveplarınızı bekliyorum Mesajı Paylaş

orko_8

Bu sorularınıza açık kaynaklardan yanıt bulmanız mümkün değil. Twitter'da sorabilirsiniz ama :) Mesajı Paylaş

7Skies

.

canıtez

ANKA-S Projesi kapsamında üretilen Operasyon Eğitim ve Simülasyon Merkezi, Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

Uydu kontrol yeteneği sayesinde operasyonel sınırları kaldıran insansız hava aracı ANKA-S için kritik bir teslimat gerçekleştirildi.
Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) keşif, gözetleme, hedef teşhis ve tespit ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen ANKA-S Projesi yeni teslimatlarla sürüyor.
ANKA-S'ler gece ve gündüz, kötü hava şartları da dahil keşif, gözetleme, sabit ve hareketli hedef tespiti, teşhis, tanımlama ve takip amaçlı, gerçek zamanlı görüntü istihbaratı görevlerini yerine getiriyor ve milli uydular üzerinden kontrol edilebiliyor.
Proje kapsamında, önemli yeteneklerden biri olan Operasyon Eğitim ve Simülasyon Merkezi'nin Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslimatı, mayıs ayında yapılan testler sonucunda başarıyla tamamlandı.

https://www.airlinehaber.com/anka-s-icin-onemli-teslimat/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter