TUSAŞ ANKA İnsansız Hava Aracı

Başlatan 7Skies, Eyl 28, 2015, 06:26 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

TRM'den de ondan şutlanıyorsun herhalde zaten.  ::) Mesajı Paylaş

putty

Valla çarpılıp duran ben değilim onlar. Mesajı Paylaş

R.A.K

@HARZEMŞAH teşekkürler üstadım  :)

@putty eleştirinizde haklılık payınız bulunmakla birlikte videomda kullandığım İstiklal Marşı'nın tüm mısralarının marştaki sırayla şiir gibi tek tek okunduğu bir çalışma değil sonuçta. Birkaç mısra, marşımızdaki sırasından bağımsız olarak seslendiriliyor ve dediğiniz gibi birkaç yerde kelimeler de değiştirilmiş şekilde. Dikkatiniz ve eleştiriniz için teşekkürler. Mesajı Paylaş

byemre

Şub 05, 2016, 01:57 ÖS Last Edit: Şub 05, 2016, 02:23 ÖS by byemre
www.haber7.com/haberDetay.php?id=1782044 Bu haberi nasıl okumalıyız. Roketsan
Yönetim Kurulu Başkanı Emin Alpman da  testi izlemiş.  Anka atış testi mi yaptı ? www.haberler.com/turkiye-nin-en-buyuk-iha-si-goreve-basladi-8131804-haberi/ Mesajı Paylaş

orko_8

Şub 05, 2016, 02:09 ÖS Last Edit: Şub 05, 2016, 03:29 ÖS by orko_8
Tüm büyük vakıf şirketlerinin yönetim kurulu başkanları izlemiş. Sadece Roketsan'ınki değil. Ve mühimmatlı uçuş da değil.

İşin garibi açıklama TAI'den değil vakıftan ve ekibin içinde Muharrem Dörtkaşlı'nın adı geçmiyor.

Düzeltme: Vakfın basın açıklamasında adı geçmiyormuş, törene katılmış. Mesajı Paylaş

Tolga

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyenin-en-buyuk-ihasi-goreve-basladi-40049942
https://www.cihan.com.tr/tr/elazig-iha-anka-yerli-suay-alpay-2004892.htm
Elazığ eski hava alanı pistinde üstlenecek ANKA Blok-A, özellikle Tunceli-Bingöl ve çevresinde önemli katkı sağlayabilir.  Mesajı Paylaş

saladin

Ben açıkçası ne olduğunu anlayamadım. Hava kuvvetleri BlokA almayacakti ama videoda Hava Kuvvetlerinin ihtiyacı uzerine göreve başladı deniyor.

Bu resmî bir kabul mu, kiralama mi? İbrahim Bey SSF'de Anka'nin yuzune bakılmadigini ı yazmıştı. Ne değişti? Ayrıca bu İHA 24 saat ve 30k test limitlerini tutturamamisti. Videodaysa genel mudur o limitleri söylüyor.

Hoş yaptigi bu uçak benzinle mi çalışıyor geyiği biraz güveni sarsıyor ama ;) Mesajı Paylaş

ocay

Anlaşılan KKK tarafından kiralanmış; max 2 uçak kiralayabilirler TAI'de uçabilen ANKA-A sayısı o kadar.

Eee kime niyet kime kısmet.. Mesajı Paylaş

saladin

Tesekkurler Ocay. Bayraktarlarla beraber Kara kuvvetleri IHA'larda  Hava Kuvvetlerinden daha  etkin kullanici oldu yani :)
Mesajı Paylaş

orko_8

HvKK Geliştirme Projesi kapsamında üretilen Blok A ve Blok B ile ilgilenmiyor, sadece Anka S ile ilgileniyor. O nedenle bu uçak KKK'nın ihtiyacına binaen (muhtemelen) kiralık olarak hizmet veriyor olsa gerek.

Tabi burada işleri daha da karıştıran konu şu: Anka geliştirme projesi tamamlanmamışken seri üretim projesi nasıl başladı? Mesajı Paylaş

dum

Şub 05, 2016, 04:33 ÖS Last Edit: Şub 05, 2016, 04:56 ÖS by dum
Hep söyledim yine söylüyorum,

Male sınıfı dahil tüm ihalar ve dahi pırpırlı cas uçakları kara kuvvetleri ihtiyacıdır ve kara havacılık ile kkk istihbarat sınıfı tarafından işletilmelidir.

Hava kuvvetleri onu da bunu da isterim diye tutturacaksa bu işler yıllarca raflarda kalır.

O kendi ihtiyacı olan satcomlu, sar radarlı zımbırtıyı beklemeyi sevebilir. Ama 5 ayda 300e yakın şehid ve daha çok yaralıyı veren karacılar, jandarma ve polis..

Sadece yukarlardan 2 harekat yapıp artislenip, terör operasyon peçi takmakla terör bitmiyor. Hadi gel bombala diyarbakırı, cizreyi.

Herkes kendi işini yapmalı, ve kimse başkasını engellememeli. Mesajı Paylaş

ÜNAL

Egm'nin Anka'larını kim kullanacak ?
Üretimine başlanmış yazıldı .
Yine aynı şekilde Bayraktarlar haziranda teslim edilecek onların kullanımı kimde olacak ? Mesajı Paylaş

ocay

@Orko

Hocam Türkiye'de bu işleri biliyorsun nasıl yürüdüğünü. "Önce bi kontrata bağlayalım; bir şekilde hallederiz..yetiştiremezsek araya TSKGV'den falan paşaları koyarız araya; 2-3 sene gecikmeli de olsa teslim ederiz. Hatta üstüne ilave para da isteriz"

Mesajı Paylaş

ocay

Yine'de hazır olmasa da ANKA-A sahaya çıkmadan kimse neleri değiştirmesi gerektiğini bilemez. Kabulünden 3.5 sene gecikmeli de olsa ANKA-A'nın terörle mücadeleye katkı sağlaması güzel bir şey.

İlginçtir; konvansiyonel değişime inatçı KKK en büyük İHA kullanıcısı oldu. HvKK anca Heron'larıyla oynasın. Mesajı Paylaş

Tolga

Tören Resimlerinde 003 seri no lu uçağın hizmete girdiği göz önüne alındığı zaman, şimdilik sadece bir uçak mı göreve başlamıştır?

dum yazdı:
Hava kuvvetleri onu da bunu da isterim diye tutturacaksa bu işler yıllarca raflarda kalır.

O kendi ihtiyacı olan satcomlu, sar radarlı zımbırtıyı beklemeyi sevebilir. Ama 5 ayda 300e yakın şehid ve daha çok yaralıyı veren karacılar, jandarma ve polis..

Sadece yukarlardan 2 harekat yapıp artislenip, terör operasyon peçi takmakla terör bitmiyor. Hadi gel bombala diyarbakırı, cizreyi.

Herkes kendi işini yapmalı, ve kimse başkasını engellememeli.
-------------------------------------------

Hava Kuvvetlerinin son dönemde çok etkili vuruşlar yaparak Terör ile mücadeleye önemli katkı yaptılar ama diğer taraftan 1984 yılından bu güne kadar olan uzun dönemde birilerinin kaprisleri-isterleri uğruna çok büyük hatalara, veballere imzalar atıldığını düşünüyorum. Önemli yıllar heba edildi, çok canlarımız yandı.
Mutlak hava üstünlüğümüzü tam hakkı ile kullanamadık.

Yıl oldu 2016, hala havadan silahlı-keşif ve istihbarat konusunda sıkıntılarımız var, birde bu PKK'nın gerçekten hava savunması kuvvetli olsaydı, acaba halimiz nice olurdu ?

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter