STA Projesi

Başlatan ocay, Kas 14, 2015, 09:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

May 22, 2018, 04:50 ÖS Last Edit: May 22, 2018, 04:59 ÖS by putty
Robot kol roketi bırakıp silah yerine şöyle bir teleskobik kamera paketini alıp 2. katın camından da bakabilir yada duvarın arkasına yada dehlize yaklaşıp biraz bakmaya çalışır yada köşeden kendini göstermeden bakar. Belki bir tabanca taşır yada makineli tabanca hafifbir şey olursa. Beki biraz oynanır ise tahrip kalıbı bırakabilir bu kol ile.

Şu video daki kolu daha militarize yaptığınızı düşünün elle değil motorla açılıyor 2 km daha ağır ucunda hareketli bir gimbal de var belki bir tabanca bile taşıyabilir yada bir tahrip kalıbı bırakabilir.
Yani demek istediğim STA aracı bir araç değil bir makine olarak ele alınmalı araç zaten istemediğin kadar var bize bir makine lazım yoksa isim vermeye bile değmezdi üstüne bir silah koyacaksak sadece. buda bir robot ve onu destekleyen yaratıcı şeylerle olur. Bu aletleri sarp ile kullanabilirmisiniz

https://www.youtube.com/watch?v=PQXJYnhZ81A Mesajı Paylaş

Yalquzaq

May 22, 2018, 04:58 ÖS Last Edit: May 22, 2018, 09:17 ÖS by Yalquzaq
Araç içinden yükleme:

Mesajı Paylaş

putty

Bu rus şeyi robot değil bildiğin basit bir mekanik tek bir hareket yapıyor sarp dan farkı yok Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Robot olduğunu söylemedim.

Hareket halindeyken lançer ve füzeler araç içinde. Yani "gerek" olduğunda füzeler atışa hazır duruma getiriliyor. Atış yapıldıktan sonra da lançer araç içinden yeni füze alıyor. Her şey otomatik. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

Fnss sta'nın(paletli) kaplan-30 veya otokar tulpardan hiçbir mobil üstünlüğü ve sensör üstünlüğü yok .

Hatta tulpar daha hızlı ve daha yüksek menzile sahip. Muhtemelen daha iyi zırha sahip vb. bir sürü özelliği var.

Eğer sta ya yükseltilebilir mast optroniği ve 8-12 km li atgm takılmazsa tam bir kayıp proje. Tank topu menzili içinde 4 kmlik füzelerle şansları zor.

Dağlık alanda yapacağı aynı işi 2 li atgm podu takılmış bir ifv de çok rahat yapabilir aynı mobilite özelliklerinde.

Ama yükseltilebilir mast optronikli ve 8-12 km menzilli bir füzeyle araç işe yarayabilir. Mesajı Paylaş

anafor2016

STA aracını bir türlü sevemedim. Paletli kibrit kutusu gibi bir görünüşü var . Mesajı Paylaş

putty

Şu belgeselse İsrail Suriye tank savaşını izleyince STA gibi araçların önemini fark ettim. Bende zırhlı aracın kulesine bir tow koy olsun bitsin diyenlerdendim ama asli işi bu mücadele olması gereken araçların ne kadar özel ve gerekli oldukları bu video da anlaşılıyor. Yapılabilecek her küçük avantaj sağlayacak şey varsa yapmak gereken bir ihtiyaç bu. Olduğu kadar artık denecek bir ihtiyaç değil savaşı bu araçlar kazanacak tanktan filan öne çıkacak araçlar bazı senaryolarda. Dikkate alınması gereken on tane parametreden ikisi üçü de mükemmel olmasın ne olacak  ZMA ya koyalım kardeşim olduğu kadar oda araç oda araç aynı sonuçta denecek bir mevzu değil. 10 parametrenin onuda mükemmel olmalı bu öyle bir iş yani. Bende fikrimi değiştirdim sizde değiştirin.
İsrail boşuna bu tanksavar füzelerini atan araçlara bu kadar aşırı önem vermiyor yaşamış adamlar. ZMA ya iki füze koyarım Merkava ya namludan füze attırırm ile yetinemiyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=p_qMy5BgqQs Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

Güzel tasarım eğer optronik  yükseltilebilirse ve 8-12 km civarı umtaslar takılırsa çok etkili bir sistem olur. Omtaslarında zma'lara eş eksenli çıkılması daha mantıklı olur. Mesajı Paylaş

ocay

Eurosatory'de şu tip kompakt taretler vardı; bunlar Pars 4x4 gibi araçlara epey uygun

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter