Deniz Kuvvetlerinde Yeniden Yapılanma

Başlatan ocay, Kas 09, 2015, 06:53 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

Kidd'lerden geliyordur belki..  :P Mesajı Paylaş

derece

Nükleer tahrikli gemi ! Mesajı Paylaş

süper çavuş

İspanyol Juan Carlos kiralama dahil geliyor olabilir mi ? Mesajı Paylaş

Defence

İspanya/juan Carlos Mesajı Paylaş

Defence

Geçen hafta yabancı basında çıkan F-35B haberleri, çevremizdeki gelişmeler, TCG Sancaktar'ın gidişi gibi nedenlerle bu kanıya vardım. Mesajı Paylaş

≾10TΩ≿

İyi de onu biz burada yerli olarak üretiyoruz ki zaten niye hazır alım yapalım ki? Zaten ha değince 2 gemilik F-35B de gelecek değil ya ihtiyaç acil bile olsa.. Mesajı Paylaş

süper çavuş

Kendimiz yapıyoruz ama bizim geminin operasyonel olmasına kabaca herhalde bir 5 sene vardır , bu zaman zarfı içinde tecrübe kazanıp öğrenmek için Juan Carlos'un bir şekilde ve belki Harrier II 'leri ile beraber tedraiki önemli bir tecrübe olacaktır .. Mesajı Paylaş

Merkator

Amerika ile aramız malum. Belki hem sus payı olsun diye, hem de istediği gibi giremediği Karadeniz'de destek olabilmesi için, envanter dışına çıkardığı Ticonderoga kruvazör de olabilir. Mesajı Paylaş

Göktuğ

Rusya cephesinden bir şey olabilir mi ? Mesajı Paylaş
Bilen söylemez,söyleyen bilmez.

millikuvvetler

Kas 06, 2017, 03:11 ÖS Last Edit: Kas 06, 2017, 03:14 ÖS by millikuvvetler
Ben şahsen aşağıdaki gibi bir platform olacağını düşünüyorum.

Mesajı Paylaş

Tolga

Kas 06, 2017, 04:21 ÖS Last Edit: Kas 06, 2017, 04:34 ÖS by Tolga
Eğer yunanlılar Averoff adımı atarlarsa;
Bizim alt yapımıza en uygun ve acil ihtiyacımız olan gemi İspanyol-Alvaro de Bazan sınıfı olabilir.

Biz bu gemi üzerinden kendi Hava savunma fırkateyni için kullanım deneyimi de elde edebilir, Meroka CIWS yerine Phalanx veya Korkut-D koyarak kolaylıkla adapte olabiliriz.
Tabii ABD lisanslı ürünler için nasıl bir izin yolu izlenebilir bilemiyorum ama bize en yakın gemi olabilir.
SM-2 kullanamasak bile, bir çok yerli ürün (ATMACA VB.) adapte edebiliriz.
Hazır ispanyollar ile iyi adımlar atarken, belki lisans altında üretimde yapar ve işleri biraz hızlandırabiliriz.

Kendi gemilerimizi üretene kadar geçecek zamanda böyle bir uygulama fena olmayabilirde hani.
Mesajı Paylaş

Kartalbey

@Tolga @Milli Kuvvetler

Bunlardan hangisi dünyada ses getirir ki? Mesajı Paylaş

@r@gorn

Dünya çapında ses getirmesi, adı açıklanmayan ülke, bir alım denmesi. Aklıma Brezilya diyesim geliyor ama onların istemediğini biz neden alalım ki? Bir de böyle bir ihtiyaç neden olsun ki Anadolu gibi bir gemiyi biz yapabiliyor iken. Mesajı Paylaş

murattekin

Dünya çapında ses getirecek bir alım Çin'den de yapılabilir. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

süper çavuş

Bir fırkateyn yada LSD dünya da ses getirmez ama nükleer bir SSN denizaltı getirirdi ama onuda satacak kimse yok ..
Harrierları ile beraber Juan Carlos , yada brezilya almadiysa Ocean.. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter