ASELSAN

Başlatan ocay, Kas 07, 2015, 09:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

ASELSAN ve STE Offset anlaşması imzaladı

ASELSAN ve Ukraynalı SpetsTechnoExport (STE) askeri iletişim projeleri çerçevesinde off-set anlaşması imzaladı.

Türkiye -Ukrayna müşterek savunma işbirliği toplantılarının altıncısı Ankara'da gerçekleşti. ASELSAN ile STE askeri iletişim cihazlarının Ukrayna için tedariki için off-set anlaşması imzalandı. Bu anlaşma çerçevesinde Ukrayna Savunma Bakanlığı bu ülkenin kara kuvvetleri kullanımı için en güncel teknoloji ve yazılımı edinecek. Off-set anlaşması ticaretin karşılıklı olarak arttırılmasını da öngörüyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-ve-ste-offset-anlasmasi-imzaladi/6614/1 Mesajı Paylaş

HDS

@putty, Aselsan'ın Konya yatırımı konusunda seni yanıltmış olabilirim. Konya'daki iştirake, Aselsan ve Konsa Sanayi Odası ortak olmuşlar. İkisi de para yatırıyor. Hatta galiba Aselsan daha çok yatırıyor. Bu şekilde Aselsan'dan, yukarıda detayını verdikleri sistemlerin önce üretimi ve sonra da tasarımı muhtemelen bu "firma"ya kayacak. Aselsan bir süre sonra silah sistemi tasarımı ve üretimi yapmayacak. Aselsan ve Konya ekibi kara da ortak.

Yani, Aselsan'ın şu aralar ihracat yapan ve kar getiren en büyük iş kolunu "Konyalılaştırdık."

Bakalım nasıl olacak.. Mesajı Paylaş

şirpençe

Nasıl olacak Üstad Gonya usulü olacak   ;)

Mesajı Paylaş

orko_8

Tam Konya usülü olması için tesis epey bir iş yapmaya ve para kazanmaya başlamışken içinden bir ekibin ayrılması, tam karşısına ikinci bir tesis açması ve aynı sistemlerden üretmesi gerekir. Mesajı Paylaş

HDS

Bingo!..  ;D Mesajı Paylaş

putty

Tem 11, 2018, 07:51 ÖS Last Edit: Tem 11, 2018, 07:55 ÖS by putty
Bu işleri çözüm ortaklarının yapması daha doğru Sonra otokar gibi işbirliği sorunları kaçınılmaz olur. MKE çok ataletsiz biraz ondanoldu. Havan top kule MKE dururken yanlış Elektronik var tamam ama o kadar elektronik MKE dede olması gerek Kamerayı filan Aselsan dan alır havanı yaparsın normali bu aslında
Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

UKS gibi ürünler tabiri caizse "pahada hafif-yükte ağır ürünler"...

Sipariş adetleri yüzlerce. Kirpi'ler bir yana, yeni M-60 modernizasyonu, Leo2 modernizasyonu, Altay Projesi derken, SARP başta olmak üzere ihtiyaç miktarı çok yüksek rakamlara ulaştı. UKS üretimi halen Aselsan tesislerinde çok büyük bir üretim alanını ve insan kaynağını oluşturuyor. Amaç, artık rutin hale gelen bu üretim alanını dışarıya alarak, boşalan üretim alanı ve insan gücünü diğer acil projelere kaydırmak. Korkut gibi, Hisar gibi...

İlk zamanlarda UKS'lerin tasarımları yine Ankara'da yapılacak. Ama nihai amaç ileride tasarımı da Konya'daki tesise kaydırmak... Mesajı Paylaş

hergeleci

Konya'nin diger iller arasindan siyrilip secilmesinin sebebi nedir? Altyapi mi? Aselsan'in aktif oldugu Sivas neden degil mesela? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Aselsan'ın Sivas yatırımını yaptığı sırada milli savunma bakanı Sivas'lı idi...
Burada ise yatırım isteği ve finansmanın bir bölümünü Konya Sanayi Odası tarafından üstleniyor... Mesajı Paylaş

HDS

@hergeleci, Aselsan, Sarp, Stamp gibi ürünlerin neredeyse %98'ini dışarıya yaptırıyor. Sivas'ta bu kabiliyet yok. Konya'da da tam olarak olduğu söylenemez ama ona yakın bir şeyler var.

OSTİM taifesine belki buraya da el atmaları telkin edilir. Mesajı Paylaş

Alkyone

ASELSAN'ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirime göre, ASELSAN Yönetim Kurulu, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığına Prof. Dr. Sezai Elagöz'ün atanmasına karar verdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Elagöz'ün, malzeme fiziği, nanoteknoloji, yoğun madde fiziği konularında çalışmaları bulunuyor.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/aselsan-yonetimine-atama/1207424 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

radar

FETÖ taifesinin Cemaat olarak adlandırıldığı ve başta Hükümetimiz tarafından hoşgörü ile karşılandığı dönemlerde TUBİTAK'ın içi de boşaltılmaya başlanmıştı. SAGE, UZAY ve UEAKE darmadağın edilip deneyimli kadroları işten çıkarılırken feryatlarımızı duyan olmamıştı.
Aynı gelişmeler TAI ve ASELSAN'da da yaşanacak gibi. İnşallah bu kez feryatlar önceden duyulur, ülkemizin bu stratejik ve değerli milli kurumlarına yazık edilmez. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter