ASELSAN

Başlatan ocay, Kas 07, 2015, 09:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HeleBiDinle

Aslında o tip açık bir mevziyi tapası yukarıda patlayacak şekilde ayarlanmış topçu veya havan saldırısıyla da darmadağın edebilirsin.

Ama yine de zaman ayarlı 40 mm mühimmatın işe yarayacağı yerler var. Mesela, sivil kayıp endişesi yaşadığın ve bu nedenle topçu saldırısı kullanamadığın meskun mahal operasyonlarında, yeni geliştirilen bu 40 mm mühimmat çok işe yarayabilir. Ama bunun için de bu silahın mobil bir yapıda olması gerekiyor. Hatta mümkünse tek er tarafından kullanılabilecek bir yapıda. Mesajı Paylaş

dum

Ara 13, 2017, 04:50 ÖS Last Edit: Ara 13, 2017, 04:51 ÖS by dum
"Aselsan drone mu üretiyor? NTV'de karakol komutanı öyle söyledi".

Evet. Mesajı Paylaş

dmc

TSK 2016 sonunda bu sene içinde teslim edilmek üzere 499 adet sipariş etmişti. Faydalı yükü Aselsan, İHA'yı Altınay firması üretiyor. Mesajı Paylaş

orko_8

Altınay'ın dron'unun faydalı yükünü ASELSAN değil, başka bir şirket üretiyor. Adını hatırlarsam eklerim. ASELSAN lojistik ve satış sonrası destek kısmında görev alıyor. Mesajı Paylaş

murattekin

Ara 14, 2017, 05:16 ÖÖ Last Edit: Ara 14, 2017, 06:49 ÖÖ by murattekin
Gösterdiği dron Altınay'dan farklıydı ama? En azından pervaneler değişikti.  :o  Acaba model mi değişti?
Edit: Hürriyet fotoğrafını yayınlamış. Altınay'mış evet. NTV çok kısa göstermişti. Dikkatli bakamamıştım.

Mesajı Paylaş
Murat Tekin

putty

İlginç bir detay var burada. Yurt dışından 200 milyon dolara tedarik edilebilecek 25 tane radarı Aselsan 26,5 milyon dolara üretecekmiş. Aselsan ı pahallı firma diyoruz ama bu nasıl bir rakam.Birincisi Aselsan bu kadar fedakarmı gerçekten yerli üründe ikincisi bu kadar fazla mı kazık yiyoruz yurt dışı alımlarda biz 

Aselsan 200 milyon dolarlık radarı 26.5 milyon dolara üretecek

Türkiye'nin yurtdışından 200 milyon dolara aldığı su üstü ve alçak irtifa hava arama radarını Aselsan 26.5 milyon dolara üretecek

2018 Merkezi Bütçe ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarısı ile Sayıştay Raporları görüşmeleri sırasında konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye'nin üç terör örgütü ile mücadele ettiğini söyleyerek, "Hedef Türkiye'dir, Türkiye'nin bütünlüğüdür. Ayrıca bu terör örgütlerini yönetenlerin aynı kaynak olduğu çok net biçimde görülmüştür. Bölücü terör örgütü, DEAŞ, FETÖ aynı güç tarafından desteklendiğini, finanse edildiğini biliyoruz Türkiye bu tehditleri karşı kendi güvenliğini sağlamak zorundadır" ifadelerini kullandı.

"Su üstü ve alçak irtifa hava arama radarı talebi söz konusu oldu" diyen Canikli, "Yurtdışında temin ediliyor. Toplam ihtiyacımız 25 tane. Toplam 200 milyon dolar ödememiz gerekiyor. ASELSAN üzerinden yüzde 100 milli imkanlarla üreteceğiz. 1.2 milyon dolara üretiyoruz. Toplamı 26.5 milyon dolar. Milli dediğimiz hadise bu" şeklinde konuştu.

http://www.haberturk.com/aselsan-200-milyon-dolarlik-radari-265-milyon-dolara-uretecek-1755660-ekonomi Mesajı Paylaş

orko_8

25 radarı 5 milyona da çok rahat üretir ASELSAN. Geri kalan XXX milyon da diğer proje bütçelerine eklenir, şimdiye kadar yapıldığı gibi. Mesajı Paylaş

putty

Ara 15, 2017, 10:10 ÖÖ Last Edit: Ara 15, 2017, 10:13 ÖÖ by putty
50 olmazda 25 olur yine wow yerli üretim ne şahane aferin Aselsan a der şaşırır seviniriz ama 200 nerede 25 nerede ben ona şaşırdım.  Bu kadar fahiş kar olurmu. Doğrusu bana sanki 200 olması gerekirmiş gibi geliyor. 25 tane hava arama radarı ancak 200 olur heralde 25 olmaz oda var aslında. Test olsa kafadan atsam 200 ü seçerdim 25 i değil. Gerçi 1.5 milyon dolarda iyi para bir radar niye 1.5 milyon dolara inşa edilemesinki. Mesajı Paylaş

dmc

Bahsedilen radar SERDAR radarı mı acaba? "Su üstü ve alçak irtifa hava arama radarı" tanımına en yakın o var sanırım. Mesajı Paylaş

ocay

Evet Serdar gibi radarlar Mesajı Paylaş

Alkyone

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 26.12.2017 tarihli toplantısında, Şirketimiz hisselerinin ikincil halkı arzı konusunda çalışmaların başlatılmasına ve söz konusu çalışmaların yürütülmesi konusunda Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/647277 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Merkator

Antonov ile Aselsan arasında beklenen imzalar atıldı

Aselsan, Ukrayna uçak üreticisi Antonov ile An-132 uçağının otopilot sistemi dahil kokpit aviyoniklerinin üretilmesine dair bir anlaşma imzaladı.

Söz konusu gelişmeyi Türk Savunma Sanayi ve Silah Teknolojileri resmi Twitter hesabından bugün duyurdu.

Açıklamada, "Aselsan, Ukrayna uçak üreticisi Antonov ile An-132 uçağının otopilot sistemi dahil kokpit aviyoniklerinin üretilmesine dair bir anlaşma imzaladı." İfadelerine yer verilirken, anlaşma kapsamında birçok aviyonik sistem ASELSAN tarafından üretileceği ve An-132'ye entegre edileceği belirtildi.

Daha önce 21 Aralık tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi öğretim üyelerinden Yard. Doç. Dr. Emre Koyuncu şahsi Twitter hesabından Aselsan ve Antonov arasındaki anlaşmayı bildirmişti.

Koyuncu Ukrayna'da yapılan görüşmeleri, "Ukrayna'da ASELSAN ve Antonov ile potansiyel ortak projeleri konuşuyoruz. Güzel şeyler olacak inşallah…" sözleriyle duyurmuştu.

Halen Antonov şirketinin elindeki en büyük projelerden biri Suudi Arabistan ile yapılan anlaşma doğrultusunda Antonov 132 tipi çift motorlu, pervaneli askeri uçakları. Bu uçakların imalat hattı Suudi Arabistan'a taşınacak. 9.2 ton kargo kpasitesine sahip uçağın menzili 2.200 km. Saatte 550 km hız yapan uçak boş olarak 4.500 km'ye duraksız uçabiliyor.

http://www.kokpit.aero/aselsan-antonov-isbirligi-yapacak Mesajı Paylaş

ocay

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/aselsan-6-5-milyar-liralik-siparis-aldi/1019088

ASELSAN, 2017'de yurt içi ve dışından gelen talepleri karşılamak için 29 sözleşme imzaladı ve yaklaşık 6,5 milyar liralık sipariş aldı. Mesajı Paylaş

theavengers

Konu farklı bir başlık altında tartışılıyorsa mesajımı oraya taşıyabilirsiniz. 'Aselsan' anahtar kelimesiyle yaptığım aramada karşılaşmadım.

Çevremde uzun zamandır konuşulan, ulusal medyanın yeni haber yaptığı sorun: beyin göçü.

En başta Hollanda olmak üzere Avrupa ülkelerine gerçekleştirilen beyin göçünün gittikçe hızlandığından bahsediliyor. Aselsan'da çok mühendis olduğu için şu anda sorun yaratıyor mudur bilemeyeceğim ancak bu trendin devam etmesi hoş olmayacaktır.

Aselsan'daki birçok mühendis gibi bir yandan çalışıp bir yandan ODTÜ'de yüksek lisans yapan bir dostum var ve o da şu anda karar aşamasında. Evli ve kurulu bir düzeni olmasına rağmen terketme kararı alacağını düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

HDS

Haydaaa. :)
Forumu karıştıracaksın yine. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter