ASELSAN

Başlatan ocay, Kas 07, 2015, 09:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ocay

Aselsan karlılığı ile bilinen bir firma ancak bu sene işleri kötü gidiyor galiba; ilk 9 ayda 57 milyon TL zarar açıklamış.

Zarar eden firmalar ilk olarak personel ve ARGE'den kısar.

Umarım tez zamanda toparlarlar

http://www.borsagundem.com/haber/aselsan-zarar-acikladi/719685 Mesajı Paylaş

orko_8

Uzun süredir nakit sıkıntısı çekiyorlardı. Mesajı Paylaş

putty

Yatırımlarını da dikkate almak lazım onun paraları kasalarından çıkıyor hepsi harcama kalemi sonuçta. Koskoca radar fabrikası kurdular ona paramı yeter.  Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Zarar operasyonel değil yatırımlar kaynaklı.Yani alım/satım ya da ithalat/ihracat dengesizliğinden değil yapılan yeni yatırımlardan kaynaklanıyor.REHİS tesisleri için çok para harcandı ama ortaya dünyada eşine az bulunur bir tesis çıktı. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

:o Nasıl yani şimdi ASELSAN yatırımlarını özkaynaklardan mı yaptı? Kesin bilgisi olan birisi varsa bizi malumatlandırsın lütfen. Yatırım kredisi kullanmaması hiç akla mantığa uygun gelmiyor. Hiç bir işletme hele nakit sıkıntısı çekiyorsa böyle bir yola başvurmaz. Hele ki yıllık faiz ödemelerini vergiden düşebilecekken. Mesajı Paylaş

swat

Aselsan Türkiye'deki bankalarca kredilendirilebilecek bir kuruluş mu? Ona da bakmak gerek. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Üstad şirketin hukuki hüvviyeti AŞ. Borsada hisseleri işlem görüyor! Mesajı Paylaş

swat

HAZARFEN üstad Türkiye'deki bankalar bu boyutta işlerden genel olarak uzaklar. Savunma sanayii sektörü dendiğinde bir kelime edebilecek bir bankacı bulurmuyuz onuda bilemiyorum. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Mirim bankaların savunma sanayi işinden anlaması gerekmez. Onlar paralarına riski az müşteri ararlar. ASELSAN arkasında devlet olan ve sürekli büyüyen karma yapılı bir işletme. Benim tanıdığım bankacılar ASELSAN'a kredi verebilmek için rekabet ediyordur. Mesajı Paylaş

1nsane

İhracat sıkıntısı en çok büyükleri etkileyecektir. Mesajı Paylaş

HDS

Bankacılar nezdinde kredibiliteleri çok yüksek olmalı. Ama bunun için Aselsan kendi yönetim kurulundan karar çıkarabilirse.  :) Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Üstadım birinizin işte şu bilgiyi vermesini bekliyordum, teşekkür ederim. Zira içten içe ASELSAN'ın başına da İmam hatip mezunu mu atandı, faizle bir alıp veremedikleri mi var diye düşünüp duruyordum. Galiba bir miktar tutturmuşum  :D Mesajı Paylaş

matmat26

Aselsan'a kredi vermek için Bankalar kuyruğa girer... Savunma sanayi alanında faaliyet göstermesi değil, bilançolarının iyi olması yeterlidir. Arkasında devletin olması, borsaya açılmamış paylarının bulunması, ortakları ve şirket değeri bunun için fazlası ile yeterli.
Ancak, SSDF den her yıl milyarlarca $ kaynak aktarılırken neden krediye ihtiyaç duysunlar ki ? Mesajı Paylaş

HDS

Kaynak kamyonla aktarılmıyor ki Hocam. "Hakediş" benzeri projesi kabulleri vs sonunda takvime bağlı ödeme alıyorlar. KKK'na sistem yapıyor, teslimi gecikiyor, beklenenden altı ay sonra ödeme yapılıyor. Karakol botu için özel tersane ile anlaşma imzalıyor. Malı teslim ediyor, ama özel tersane işin kurdu olduğundan bunu altı ay geciktiriyor.  :) Mesajı Paylaş

ocay

ASELSAN, 23 Kasım'da İnternet sitesinden yaptığı açıklamayla, 22 Kasım tarihinde, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve KACST Başkanı Prens Dr. Turki Saud Bin Mohammed Al-Saud şahitliğinde, TAQNIA DST şirketi ile Suudi Arabistan'da ortak şirket kurmaya yönelik çerçeve ön anlaşması imzalandığını duyurdu.

http://www.milscint.com/tr/aselsan-suudi-arabistanda-ortak-sirket-kuracak/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter