Sonu Belirsiz Bilim Kurgu Filmleri

Başlatan minigitav, Kas 02, 2015, 12:46 ÖS

« önceki - sonraki »

minigitav

Merhaba.

Uzayda hayat var mı başlığında bahsi geçmiş.Hatırlarsanız vaktiyle Prometheus filminde mühendisin baş patronun kulağına eğilip ne söylediği de çok tartışılmıştı.Ama ben belirsiz son deyince 2001i tek geçerim. :)

Saygılarımla. Mesajı Paylaş

süper çavuş

Yıldızlararası etkileyiciydi baya umarım 2. 'sini çekip kızı kurtarırlar ,,
tabi döndüklerinde neyle hangi yüzyılda olacakları mechul  ,,  Mesajı Paylaş

zodack

@süper çavuş
Hocam dehşet spoiler yedim ama  :( Mesajı Paylaş

süper çavuş

Spoiler yemek nedir yav , ben cahil adamım Mesajı Paylaş

MAGNETO

@ süper çavuş üstadım,

Sayın zodack bahsi geçen filmi izlememiş ve o yüzden filmin heyecanının kaçmaması için film hakkında ipucu verilmesine atıfta bulunmuş..

Spoiler; bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu.
Spoiler, "bir şeyin değerini veya miktarını azaltan ya da tamamen yok eden" anlamındadır.

Mesajı Paylaş

süper çavuş

Valla ben daha çok merak ederdim , ne bileyim ,,
benimde milletin tam tersi seyretmemişsem eğer mutlaka konusunu ve mümkünse sonunu falan öğrenmeye çalışırım öyle seyrederim ,,
terslik bende gerçi ama :) Mesajı Paylaş

zodack

Neyse hocam, canınız sağ olsun.  :D
Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

(Bu bir kural olsun. Bundan sonra konuya ilişkin içerik paylaşacak olan üyeler mesalarının başında: "Dikkat! Spoiler içerir"  veya başka bir biçimde, okuyucuları uyarsın)

2001 ünlü fizikçi Arthur C. Clark'ın bir romanı..Ünlü yönetmen Stanley Kubrick tarafından 1968 yılında filme alınmış. Halen çeşitli listelerde sinema tarihinin en iyi 8.filmi olarak nitelendiriliyor. Dekır vs. bugün için bile eşsiz...

Film vizyona girdiğinde sonunu kimse anlayamadığı için o günlerde Hürriyet Gazetesi sonunu anlatana 10.000 TL. ödül vaat etmiş.

Allahtan Arthur C. Clark, 2001'in ardından, 2010, 2050 ve 3050 adlı romanları yazdı da sonu kafalarda netleşti... :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter