Cirit Füzesi

Başlatan korat, Eki 29, 2015, 07:29 ÖÖ

« önceki - sonraki »

anafor2016

#15
Mar 08, 2016, 07:42 ÖÖ Last Edit: Mar 08, 2016, 07:45 ÖÖ by anafor2016
Üstad pahalı ve kompleks bir ürün cikardigimizi farz etsek bile cirit umtas a göre daha hafif,  t129 ların uçuş dinamiklerini olumlu etkisi olacaktır.

Hellfire veya umtas dan daha ucuz olacağı kesin gibi,  ancak yeni çıkan 2.75lik lazer güdümlü roketlerden daha ucuzmu onu bilmiyorum. Mesajı Paylaş

R.A.K

TSK resmi youtube kanalından Cirit videosu:
http://youtu.be/h-8Qf7ACk_s Mesajı Paylaş

ocay

BAE'nin çekili lançerleri de var videoda Mesajı Paylaş

kimlikci

Roketsan, Almanya'da düzenlenen ILA Berlin Air Show fuarında MBDA Deutschland ile Cirit 70 mm güdümlü roketinin ortak üretimi ve Tiger helikopterlerine entegrasyonu için bir mutabakat anlaşması imzaladı. Alman Ordusu'nun gereksinimi çerçevesinde, önümüzdeki dönemde açılması beklenen UH Tiger helikopterlerinin tedariğine yönelik ihale kapsamında büyük öneme sahip anlaşma, aynı zamanda MBDA Deutschland ile Roketsan arasında iki yıl önce imzalanan anlaşmanın yenilenmesini de teşkil ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından aktif olarak başarıyla kullanılan Cirit, Avrupa ve dünya pazarındaki girişimlerine devam ediyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/cirit-alman-kaplanlarinin-pencesinde/820/1 Mesajı Paylaş

kimlikci

ROKETSAN ve Airbus'tan yeni Cirit anlaşması


ROKETSAN ve Airbus Helicopters firmaları,  2,75 inç lazer güdümlü Cirit anlaşmasını genişleterek yeniden imzaladı. Airbus Helicopters firmasının Eurocopter adını taşıdığı dönemde EC635 helikopteri için Cirit'i kapsayan bir anlaşma imzalanmıştı. O anlaşmada EC 635 helikopteriyle beraber Cirit'in de pazarlanması öngörülüyordu. Airbus Helicopter firmasıyla atılan yeni imza ile eski EC635 yerine H135 ve H145 helikopterleri için anlaşma geliştirilerek yenilenmiş oldu. Yeni anlaşma ile Cirit'in helikoptere entegrasyon faaliyetlerinin son aşamaya getirilerek potansiyel müşteriler için gerçekleştirilecek atışlı testlerin Türkiye'de yapılması sağlanacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/roketsan-ve-airbustan-yeni-cirit-anlasmasi/909/1

Mesajı Paylaş


ocay

https://youtu.be/aXTb6T93JdY


KMC'nin yeni videosu. Sinoptan deniz hedefine ateşlenmiş Mesajı Paylaş

murattekin

48. ve 56. dk lardaki acayip aletler ne? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

saladin

#23
Ağu 18, 2016, 11:14 ÖS Last Edit: Ağu 18, 2016, 11:29 ÖS by saladin
48.sn, vt-012 autotracking antenna
http://www.jda-tele.com/vt-012-12m-autotrack.html

56'daki de kamera var. O da baska bir tracker sanirim.

Bu arada KMC'nin yaziliminin Aselsan olmasi iyi olurdu ama sanki degil. Aselsan , kaide uzerinden takip etmede cok ilerledi, CIRIT'in de surekli lazerle isaretlenmesi gerekiyor. Ozellikle hareketli takipte, Roketsan'in yetenegi o kadar iyi olmayabilir. Mesajı Paylaş

turkdefence

sorum var. Neden denizdeki bir hedefe atesledik. İlerisi için baska  bir plan mı var? Mesajı Paylaş

orko_8

Roket / füze testleri, düştüğü noktanın kolay tespiti ve güvenlik nedeniyle genelde denize doğru yapılır. Mesajı Paylaş

ocay

SSM'nin faaliyet raporuna göre KMC siparişi vermişiz.

Umarım biri platforma makineli tüfek koymayı akıl etmiştir Mesajı Paylaş

turkdefence

Aşağıdaki araçtan farklı bir çözüm mü olacak, bilgisi olan var mı?

Mesajı Paylaş

anafor2016

https://www.instagram.com/p/BYjG5T4FGn2/

Bu video da İlk füze atışı cirit olmalı. Güdümlü gibi görünüyor Mesajı Paylaş

Defence

CİRİT, Etkisini Termobarik Tesirli Harp Başlığıyla Arttırıyor

Sınıfının en uzun menzilli füzesi olan 2.75″ Lazer Güdümlü Füze CİRİT, gelişimini, termobarik tesirli yeni harp başlığı ile sürdürüyor.  Bu harp başlığı ile zırh delici, anti-personel ve yangın çıkarıcı olarak işlev görebilen çok maksatlı harp başlığı ve yüksek infilaklı harp başlığı seçenekleri dışında sunulan çeşit 3'e çıkartılmış oldu.

CİRİT, kullanılabildiği platform çeşitliliği ile de dikkat çekiyor. T-129 ATAK ve AH-1 COBRA Taarruz Helikopterlerinde kullanılan CİRİT'in TIGER Helikopteri'ne entegrasyonu konusunda çalışmalar devam ediyor. ROKETSAN ile MBDA Almanya, son olarak, ILA 2016 Fuarı sırasında, bu konuda bir iş birliği anlaşması imzaladı.

BLACK HAWK Helikopterlerine entegrasyon faaliyetleri devam eden CİRİT'in, hafif helikopterlere entegrasyonu konusunda da çalışmalar yürütülüyor. Bu konudaki en güncel gelişme ise Farnborough 2016 Fuarı sırasında, ROKETSAN ile Airbus Helicopters arasında imzalanan ve CİRİT'in H135M ve H145M Helikopterlerine entegrasyonunu konu alan iş birliği anlaşması oldu.

CİRİT'in çeşitli insansız hava araçlarına entegrasyonu ile ilgili çalışmalarını aralıksız sürdüren ROKETSAN, Kaideye Monteli CİRİT (KMC) Sistemi ile füzenin kara araçlarına entegre edilebildiğini ve etkin bir silah sistemi olarak kullanılabildiğini gösterdi. ROKETSAN, müşterilerine, sabit ve mobil kara sistemleri üzerinden CİRİT kullanımı ile ilgili gösterimler de yapıyor. Çekili bir kara platformuna entegre edilen CİRİT, ROKETSAN'ın, yurt dışı müşterilerinden biri tarafından sipariş edildi ve kullanıma alındı.

Daha önce AT-802 Sınır Devriye Uçağı'na entegre edilen CİRİT, Farnborough 2016'da, Airbus Defence and Space ile imzalanan iş birliği anlaşması uyarınca, C295W Uçaklarına da entegre edilecek. CİRİT'in hücumbot ve korvet boyutunda gemilerden kullanımı ile ilgili de çalışmalar yürütülüyor. Füze, bu platformların bazıları ile çeşitli operasyonlarda kullanıldı ve muharebede de kendini ispat etti.

CİRİT'in, çok farklı ihtiyaçları tek başına karşılayabilecek bir sistem olduğuna vurgu yapan ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk YAŞAR "CİRİT, maliyet-etkin olması fikri ile ortaya çıkan 'güdümlü 2,75" roket' kavramını yeni zirvelere taşıyor. 8 km'lik menzili ile sınıfının lideri olan CİRİT, üst sınıflarda yer alan füzelerin görevlerinin bir bölümünü yerine getirebileceğini de gösterdi. Tek bir füze üretim hattı ile kara, hava ve deniz kuvvetlerinizin güdümlü füze ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsunuz. Piyasada, bu esnekliği bu maliyetlerle sağlayacak başka bir füze olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim."

http://www.milscint.com/tr/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter