T-155 Fırtına

Başlatan Zeitgeist, Eki 27, 2015, 11:52 ÖÖ

« önceki - sonraki »

petibor

NATO artillery ballistic kernel nabk burada görünmeyen kahraman aslında.  Mesajı Paylaş

terazi68

herkese hayırlı günler dilerim fırtına sayımız bazı yerde 271 ile 285 arası görünüyor tam sayı nedir acaba ayrıca kuvvet 150 adet fırtına obüs istediğine göre m52t ler envanterden çıkacak galiba
Mesajı Paylaş

HDS

Daha M-44'ler var -52'lerden önce.  :) Mesajı Paylaş

terazi68

m44 ler hala envanterdemi Mesajı Paylaş

Kabardey

@terazi68 hayır. Mesajı Paylaş

turkdefence

Reaktif Zırh ile guclendirmek cok mu sacma olur. Ornegi var mıdır? Mesajı Paylaş

neosinan

Fırtına obüslerinin sürekli Cephe gerisinde kaldığı düşürülünce pekte mantıklı görülmüyor, sınır içinde de sürekli korunaklı yerle de konuçlu bunlar. Şuana kadar kaç kırım yaşadı Fırtınalar?  Mesajı Paylaş

petibor

Fırtına sistemi savaşta cephenin nerede ise en ilerisinde tankların piyadenin arasında yada belki hemen ardında görev yapan bir sistem onuda atlamayalım. Birde vurulmamak için süratle ve sürekli yer değiştiren bir silah. Biraz hayal etmek lazım yeni işgal edilen yerlerde Fırtına topunun ne kadar ateş altında olacağını. Reaktif zırh filan değil tabi ama stamp ı en azından anlamak için topu mesela Şam'ın, Atina'nın kuzeyinde bir mevzide hayal etmek gerek
Mesajı Paylaş

commandos

Stamp yada Alçak irtifa hava savunma (Hisar-A) sistemi konuşlandırılarak yeterli koruma sağlanabilir diye düşünüyorum ben de. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

turkdefence

en az 2 veya daha fazla defa fırtına veya farklı obuslerin antitank ile vurulma kaydı var. Biri sınıra sıfır konumlandırılmış. Diğeri tanklarla karışık, karakol içinde.

Soruyorsak boşuna değil :( Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

T-155'e aktif koruma sistemi entegre etmek yerine, bir cephe gerisi silahını cephenin en önüne sıra sıra dizen birlik komutanını görevden almak daha akılcı olur... Mesajı Paylaş

turkdefence

Ağu 27, 2016, 07:57 ÖS Last Edit: Ağu 27, 2016, 07:59 ÖS by turkdefence
PZH-2000 ERA var!

"Karşı batarya atişlarına ve hava taarruzlarına karşı üst kısmı patlayıcı reaktif zırhla donatılan PZH-2000" (Modern Kara Sistemleri, Sami Atalan, Sh: 238)

Resme gore surucu onunde bile var gibi!

Resim ISAF kullanımına ait, yani şehir savaşı tecrubesi bu yola itmiş gorunuyor. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bir daha ki sefere tankların ve araçların özellikleri ile birlikte ülkelerin GSMH'leri ile savunma harcamalarına da bir bakıverin? Faydalı olacağını düşünüyorum... Mesajı Paylaş

BETONBEY

Üstad, topun menzili mecbur bırakıyor biraz konuşlanma yeri hususunu...

Sonuçta düşünülen koridorda T-155'lerin menzili bulundukları konumlar itibarı ile kafa kafaya geliyor.

Lakin topu konuşlandırırken yeterli seviyede yakın ve uzak çevre emniyetini almamak yada alamamak mevzusu es geçilemez.

Son tahlilde bu meret dik yollu atmıyorki, eğik yollu atıyor :o

Tanklar hususunda ise Suriye'ye girenlere Akkor takılıp denenebilirdi diye düşünüyorum.

Bu kadar değerli bir saha tecrübesi başka nerde elde edilir bilemiyorum... Mesajı Paylaş

ocay

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter