T-155 Fırtına

Başlatan Zeitgeist, Eki 27, 2015, 11:52 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

NoLoven

Çok teşekkür ederim. Delenda Bey ancak şimdi jetonum düştü. Sağolun. Mesajı Paylaş

sahin1

Bir düzeltme yapmam gerekli. 30 çap üzeri top, 20-30 arası obüs oluyor. Aradan yıllar geçmiş. Hafıza zayıflıyor. Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Bu söylediğiniz hangi talimnamede yazıyor acaba merak ettim. Çünkü sanırım bu artık böyle kullanılmıyor. Mesela Fırtına obüsü diye geçiyor, 52 kalibre olmasına rağmen. Aynı şekilde PzH2000 de İngilizce Howitzer ve Almanca HAubitze terimleriyle tanımlanıyor, ki ikisi de obüs demek.
Zaten PzH Panzerhaubitze kelimesiinin kısaltması. Zırhlı obüs demek. Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

sahin1

Hatırımda kaldığı kadarıyla diyeyim. Askerliğim sırasında arkadaşlarımın yüz vermediği hemen bütün talimnameleri okumuştum. Amerikan FH talimnamelerin bizdeki hali ST (Sahra Topçusu)'lerin hepsini okudum. Tabi aradan yıllar geçti !1991-91). Hafızamız oyun oynuyor olabilir. Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Anladım. Modern kullanım böyle değil ama. Ne zaman değişti acaba. Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter