Piyade Silahları Konusunda Gelişmeler

Başlatan ocay, Ara 16, 2015, 01:22 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

Hah! Abi sen bu işi bilen bir abimize benziyorsun, ne yapacak bununla? Tamam tüfeğe taktın.

Lazer bir de öyle bir şey değil, minyatürize zaten. Ne kadar güç koyarsan o kadar minyatür olur. Nedir yani? Mesajı Paylaş

malpsoy

Epilasyon yapılır herhalde. Mesajı Paylaş

HDS

Hocam bakma, eski kurla 120milyon TL para harcandı o projede. Mesajı Paylaş

TULGA

Şimdi aklıma Kolpaçinodaki fabrikatör geldi. 120 milyona ben Ada sınıfı Korvet yapardım.

Zaten lazer gelistirme projeleri devam etmekte. Az mı yani 120m tl bu projeye. Deli çıkacam... Mesajı Paylaş

petibor

May 01, 2019, 12:04 ÖS Last Edit: May 01, 2019, 12:07 ÖS by petibor
HDS ye katılıyorum. Şevklerini kırmayalım denesinler aralarında ama fuarlık sergilik ürün değil bu. Bir kere savaş suçu silahı bu düşmanı kör eden yakan silahlar yasak kapsamında. Yoksa neler yaparlar lazer dediğin nedirki uyduları havan toplarını vuranlar şimdiye bütün cepheyi kasıp kavuracak ürünler çıkartırdı kara hedefleri için.  Ama şu olabilir mesela düşmanı far görmüş tavşana çeviren bir baskılayıcı ürün olabilir. Mesajı Paylaş

malpsoy

Mecbur para harcayacağız, bazılarını da göz göre göre çöpe atacağız ama bu oyunun içinde olmak için bu tarz yenilikçi denemeler yapılmak zorunda. Örneğin SONGAR üstüne takılan 5.56 ve 200 mühimmat yerine bu lazer sistemi takılabilir 14 kg güç kaynağı ile birlikte. 150 m mesafe içinde bir çok askeri ürüne zarar verip kullanılamaz hale getirebilir. Oyuncak lazerlerin bile sivil uçaklara o mesafeden zarar verdiği düşünülürse neler yapılabileceğinin sınırları yok bu tarz ekipmanların. Mesajı Paylaş

Dost

May 02, 2019, 08:47 ÖS Last Edit: May 02, 2019, 08:51 ÖS by Dost
Modern Makinalı Tüfek (MMT) hakkında MKE yetkilisi ile konuştum. PKM nin 7.62x51 versiyonu kendi özgün çalışmalarıymış. Namlu ömrü PKM den daha dayanıklı olması istenmiş. Bu yüzden silah daha ağır olmuş. TSK tarafından araç üstü uygulamalarında kullanılacakmış. Platformu aklımda tutamadım. MMT projesinin devam ettiğini, PKM temelli olmadığını özellikle teyit ettim. Bu konuda forumlarda bir kafa karışıklığı vardı. Kale'nin alt yüklenici olan bu projede çalışmalar devam ediyormuş. Yakın zamanda değerlendirme toplantısı yapılmış. Başka da bilgi veremeyeceğini ifade etti. Mesajı Paylaş

ocay

PMT ile MMT aynı mı ben anlayamadım. MKEK ne yaptığı belli değil.

Ancak KALE KMG-556 ve KMG-762 ile aradığımız özellikte MT'ler vardı.

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter