Baykar Çaldıran (TB2)

Başlatan HARZEMŞAH, Eki 25, 2015, 09:32 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

matmat26

Urfa da düşen Anka idi Mesajı Paylaş

murattekin

Her kim olursa olsun bu damat yakıştırmasını hiç uygun bulmuyorum. Bu adam gerçekten alın teriyle para kazanıyor. Evet belki tek tedarikçi olabilir ama TB-2'nin de başarılarını gururla izliyoruz. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

omerv

Bunlar gazetecimi yoksa soytarımı belli değil. Alıp içeri atılınca gazeteci oluyor isimi, ama yazdıkları mahalle ağız, karaktersizlik. Bu tiplerden ne zaman kurtuluruz bilemiyorum. Zatem ülkemizin temel sorunu insanların mesleki onuru ve iş ahlakının olmaması Mesajı Paylaş

sntrk34

Sert iniş yapan Kara Kuvvetlerine ait TB2 idi.Tekrar göreve döndü. Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Yani listeyi kim hazırlıyorsa, -1 diye bir durum şimdilik yok diye biliyorum. Aynı şekilde motor arızası sebebiyle acil iniş yapan Anka da göreve döndü diye biliyorum ama doğrulayabilecek kaynak var mı?

Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

putty

Rakamlar çok yetersiz halen. ANKA ile de desteklenerek bu rakamların 3 haneli rakamlara yükseltilmesi gerek. Bizim gibi ülkenin iha rakamları süper güçleri bile şaşkına çevirmeli. Bombardıman uçağı değil sonuçta bir kaç milyon dolarlık ucuz araçlar bunlar yüzlerce rakama ulaşması aynı anda en az 100 uçağın havada olması 1000 personelin iha pilotu olması gerek. Rakamlarımız teknolojimiz şaşkınlık yaratmalı. KKK lerin de 18 iha demek aynı anda havada 6 iha demektir buda çok yetersiz rakam. Rakamlar artıyor ama dudak uçuklatan bir hedef varmış gibi gayrette yok yani bence. Yine bize has iptidai rakamlarda kalacağız abartmaya gerek yok modun da olacağız bu alanda da galiba. Oysa her şey bir yana bu iş bir yana olmalı bu alanda biz süper güç ötesi olmalıyız artık. İHA bu dünyada bizim için icat edilmiş bir silah şu an için olaya böyle bakmak gerek. Mesajı Paylaş

korat

ABD 'nin terörle mücadelede dünya üzerinde aynı anda iha bulundurma sayısı 60 lar da bir rakamdı. Bizim gibi aynı esnada söylendiği gibi aynı anda 2 adet iha bulunduruyorsak terörle mücadelemizin boyutu düşünüldüğünde çok cüzü bir rakam olur. Fakat sayın putty ninde dediği gibi aynı esnada iki haneli rakamlara ulaşmakta sadece bastır parayı al veya üret iha yı ile de olmuyor. Üç haneli rakamlarda taktik ve stratejik iha ya sahip olmak içinde bunun alt yapısının oluşturulması gerekiyor. 100 adet iha siparişi de verilir fakat bir süre sonra bir kenarda parça bekleyen, bakım için bekleyen vb gibi bir çok sorunla da karşılaşabilirsin. Hele bir de uçak başına uçuş sayısı düşük olan bir duruma düşersen kendi ihracat potansiyeli olan ürününe kendin çelmeyi takmış olursun. Önemli olan sayı değil uçak başına aldığın verimin yüksek olması. Baykarlar boşuna her 5000-10000 saati devirdiklerinde bunu paylaşıp reklamlarını yapmıyorlar.

Damat konusuna gelince bende rahatsız oluyorum firmanın bir adı var Baykar. Baykar firması dersin geçersin bu damat firması demenin iyi bir niyetle olmadığını da düşünüyorum. Ak parti iktidardayken bir sorun yok  fakat iktidar el değiştirdiğinde ne olacak. Hepimizin Türkiye de alışık olduğu bir konudur genelde ideolojik ve siyasi düşünme bir çok şeyin önüne geçer. Erdoğan'ın damadının firmasıdır deyip karşıtları firmayı bir kaşık suda boğmaya kalkarlar. Türkiye de ideoloji mantığın önüne geçer. Kendi elimizle kendi bindiğimiz dalı keseriz.  Baykarın geleceğe yönelik Türkiye için ihalar konusunda iyi bir yol haritası var umarım siyasi ideolojik engeller önlerini kesmeden bunu başarırlar.    Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

HDS

Aklı başında bir memleketin aklı başında medyası, bu "damat" muhabbetine hiç girmez, sistemler hakkında her hangi bir teknik sorunda ya da mali konuda kimin nasıl Baykar'dan hesap sorabileceğini irdeler, örnekler bulur tartışırdı.

Ama bize ters tabi bunlar. Mazallah taş atarlar kol yorulur. Mesajı Paylaş

Merkator

Yeni Seri Silahlı TB2 İlk Test Uçuşunu Yaptı

Selçuk Bayraktar, yeni Bayraktar'ın, silahlı test uçuşu yaptığını açıkladı.

Terörle mücadeleye hem yurt içinde hemde sınır ötesi operasyonlarda önemli bir katkı sağlayan ve Baykar Makine tarafından 'yüzde yüz yerli' olarak üretilen yeni seri Bayraktar TB2 silahlı İHA test uçuşunu az önce tamamladı.

Haberi Selçuk Bayraktar kendi twitter adresinden stajer öğrencilerle pistte TB2'nin yanında çekilmiş bir fotoğrafla duyurdu.

Fotoğraf kısa sürede binlerce beğeni aldı.

http://www.kokpit.aero/yeni-seri-silahli-tb2 Mesajı Paylaş

radar

İşte yalan dünya.
TB2 iyi iş çıkarmış da o mühimatı yapanların hiç mi payı yok bu başarılarda :D
Ben de Roketsan ekibini alkışlıyorum buradan. :) Mesajı Paylaş

golge

*Aselsan  CATS üretimi ve GAG projesi hızlanmalı

*Baykar Salanları gözden geçirmeli
*Elektronik karıştırma gözardı edilmemeli

*MAM-L kullanılan Tapalar konusunda iyileştirme ŞART

*TAI Anka-S teslimatlarını hızlandırmalı

*Tabur seviyesi Birlikler için Scaneagle benzeri bir proje başlatılmalı
Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

"*Baykar Salanları gözden geçirmeli "

niye? Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

golge

Sabri bey Baykar 'ın daha iyilerini yapabileceğini düşünmekteyim.. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter