The Orville

Başlatan HARZEMŞAH, Nis 13, 2019, 01:49 ÖS

« önceki - sonraki »

HARZEMŞAH

Üstatlar,

Star Trek versiyonlarından biri olan The Orville adlı bilim-kurgu dizisinin, ABD'de Perşembe akşamı yayınlanan son bölümü oldukça ilginçti. (Sezon: 2, Bölüm: 12)

Bölüm hikayesinde ABD kamuoyunun günümüz Dünyasına bakış açısını anlamak ve Dünyadaki azınlıkları özgürlüklerine(!) kavuşturmak ideallerinin yanı sıra, günümüzün Türk-ABD ilişkilerine de göndermeler vardı. İstediklerini elde edemeyen Moclan'ların (Türkiye) düşman saflarına (Krill/Rusya) geçme tehditleri, özgürlük amacı ile Moclan'ları ikiye bölme vs...

Şiddetle izlemenizi öneririm. Ve de dikkatlice...

Böylece Türkiye-ABD ilişkilerinde son yaşanılanlar daha iyi anlaşılabilinir... Mesajı Paylaş

Terra

Valla hiç bu açıdan bakmamıştım. Bu durumda

. Federsayon: Amerika ve NATO
. Moclanlar Türkiye
. Dişi Moclanlar PKK/PYD
. Kriller Ruslar

İlginçmiş valla. :D Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Aynen öyle... :) Mesajı Paylaş

Feanor35

Benden başka the orville izleyen varmış , o açıdan izlememiştim ama siz söyleyince fark ettim durum aynı. Mesajı Paylaş

meraklı

Bana ÖM ile nereden izleyebileceğimizi yazacak bir üye var mı acaba? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Gelen ÖM'lere bakılırsa epey bir izleyicisi varmış...

@Meraklı

ÖM kutunuza bakınız... Mesajı Paylaş

Energy

Şimdi izledim. İyi yakalamışsınız sayın harzemşah.Aynen şimdiki durumumuz. Böylece nasıl bir son hayal ettiklerini de görmüş olduk. Bağımsız ve özerk bir PKK bölgesi. Mesajı Paylaş

kurtkapan

Öncelikle spoilerlar için teşekkür edeyim, son 2 bölümü izleyememiştim.

Seth Macfarlane gibi dahi bir delinin Amerikan dış politikasında söz sahibi olması, 24'ün Amerikan dış politikasının önceli olmasından daha da enteresan.

Bu çıkarımlar için Orville izlemeye gerek yoktu lakin izlenmeli tabii, güzel dizi. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Dizinin yapımcısı ve baş rol oyuncusu Seth Macfarlane ABD Dış Politikasında söz sahibi değil, ABD Dış Politikasını yönlendirenler Seth Macfarlene üzerinde söz sahibi desek daha mantıklı bir açıklama olur... Mesajı Paylaş

Trilogy

Bu diziyi bilmiyordum. Dün gece izledim. Birileri bize ya da kendi halkına subliminal mesaj vermek istemiş. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter