S-400 Triumf Hava Savunma Sistemi

Başlatan theavengers, Eyl 28, 2015, 10:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Defence

Sayın Betonbey. Forumlarda geçen rakamları ciddiye aldığınızı görüyorum. Dünyada aktif olarak uçabilen 5000 savaş uçağı var mı ki Hintliler 5000 füze alıyor olsun? Ben Ruslardaki füze sayısının  bile 1000'in altında olduğunu düşünüyorum. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bizim siparişin ayrıntıları SAKFOR'da ayrıntılı olarak yazıldı. Ya kaçırdınız, ya da unuttunuz herhalde? Mesajı Paylaş

BETONBEY

Sayın Defence Rusların elinde kaç tane füze olduğunu bilemem, Hindistan'ın kaç füze alacağını da bilmiyorum, haber olarak yansıyan 3-5.000'li rakamlar biraz abartılı olsa da Hindistan boyutunda bir ülke için 300-500 füzenin de yeterli geleceğini düşünmüyorum.

Bir tarafta Çin öbür tarafta Pakistan ile bir dünya sınır kavgaları var. Adam o hava sahasını koruyabilmek için zaten sistemin kendi isterleri çerçevesinde en az 360 füze almış olmalıdır ki her füzenin 2 yedeği olması durumu bile sayıyı direk 1000'li rakamlara çıkartır.

Belki havadan aynı anda 2-3000 uçak gelmeyecek ama binlerce belki de onbinlerce kilometrelik bir alanın tam anlamıyla korumasını da 300-500 füze ile yapamazsınız.

Ruslara gelince adamların elinde zaten efektif çalışan farklı menzillerde, çok katmanlı bir Hava Savunma Sistemi var. Belki ellerinde 1000 tane 40N6E füzesi yoktur ki bu füzenin testlerinin de daha 3 ay önce bitirildiğini düşünürsek sanırım buda son derece normaldir ama geriye kalan farklı füzelerden sizce Rus envanterinde kaç adet vardır ?

Mesela bizde bile dede yadigarı Nike Hercules füzelerinden 520 tane, I-Hawk XXI füzelerinden 175 tane olduğunu söylesem :)  Mesajı Paylaş

nokta

Çin, S-400'ün Balistik Yeteneğini Sergiledi

Çin Halk Kurtuluş Ordusu (People's Liberation Army /PLA), Rusya'dan 2018 yılında tedarik edilen S-400 hava savunma füzesini ilk defa denedi. S-400, 250 km menzilde 3 km/sn süratle uçan bir balistik hedefi başarıyla vurdu.

Bu deneme S-400 hava savunma füzesinin, orta menzilli balistik füzeyi bilinen ilk etkisiz hale getirişi oldu. Rusya, S-400'ün balistik yeteneği olduğunu açıklamıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/cin-s400un-balistik-yetenegini-sergiledi/7590/1 Mesajı Paylaş

nokta

S-400'ler Kabul Edildi

Doğu ile Batı arasındaki gündemde son dönemlerde oldukça üst sıralarda yer alan S-400, ilk ihracat müşterisinin kabul testlerini tamamladı. Çin, S-400 sistemi ile gerçekleştirilen ikinci atışlı testin ardından kabul tecrübelerinin tamamlandığını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında gerçekleştirilen test, Çin'de yer alan atış alanında gerçekleştirildi. Ateşlenen 48N6E füzesi, düşman uçağını simüle eden bir hava hedefini 250 kilometre mesafeden imha etti. Bu atışla birlikte Çin'in planlı test atışlarının sona erdiği açıklandı. Aralık ayının başlarında gerçekleştirilen ilk atışta füze, yine 250 kilometre menzilde 3 kilometre/saniye süratle uçan hedefi imha etmiştir.

Sistemin ilk ihracat müşterisi olan Çin, Rusya'dan gelen sistemlerle toplamda iki adet hava savunma alayı kurmayı planlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/s400ler-kabul-edildi/7654/1 Mesajı Paylaş

nokta

S-400 Masaya Yatıyor

Rusya'nın S-400 satışı ABD'yi yeni yaptırımlara yönendirirken Rusya'dan yeni bir karşı hamle geldi. Rusya S-400 satışı için yeni bir imzaya çok yaklaştı. Rusya Devleti'nin askeri ihracat firması Rosoboronexport'un CEO'su Alexander Mikheyev, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Abu Dhabi'de düzenlenen IDEX 2019 uluslararası savunma fuarında konuşan Mikheyev, Suudi Arabistan'ın S-400 tedarik süreci hakkında değerlendirme yaptı. Program doğrultusunda tarafların anlaştığını Suudi Arabistan ile ancak sözleşme konusunda istişare sürecinin devam ettiğini belirtti. 

http://m.c4defence.com/Gundem/s400-masaya-yatiyor/7811/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Rusya Çin'e gönderdiği S-400'leri neden imha etti?

Rusya'nın savunma sanayi şirketi Rostec şirketinin CEO'su Sergei Chemezov, S-400 füzelerini taşıyan geminin fırtınaya yakalanması nedeniyle füzelerin hepsini imha etmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

IDEX 2019 Savunma Sanayi Fuarı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Chemezov, yapılan anlaşma gereği Çin'e S-400 füzelerinin çoktan teslim edilmesi gerektiğini belirterek,"Ne yazık ki füzeleri taşıyan gemi fırtına yakalandı ve tüm füzeleri imha etmek zorunda kaldık" dedi.

Leningrad'dan yola çıkan gemi fırtına yakalanınca teçhizatın büyük bölümünün hasar gördüğünü kaydeden Chemezov, yeni füzelerin imalatına başlandığını bildirdi.

Çin'le yapılan yaklaşık 3 milyar dolarlık anlaşma bu ülkeye 6 adet S-400 hava füze savunma sistemi teslimatını öngörüyor. Çin, S-400 siparişi veren ilk yabancı ülke olmuştu.

http://www.kokpit.aero/cin-s400-gemi-imha


Mesajı Paylaş

erdem

Ruslar'dan her sey beklenir.

Fuzeleri zamaninda imal etmeyi yetistiremeyip de mock up'lari yukledikten sonra,"firtina cikti - denize dustu" demis olabilirler de.

Tabii Cin'liler FAT'e katilmistir, olmaz oyle sey diyecekler olabilir; Ruslar FAT'i gecenleri baskasina teslim edebilirler, ayni fuzeyle 2-3 ayri musteriye teslimat kabulu yapabilirler. Her sey beklenir.

Mesajı Paylaş

orko_8

Ya da mesela sistemi teslim ettikten sonra "atış kontrol yazılımında kritik bir hata tespit ettik, bazı uçakları belli açılardan ve irtifalardan tespit edemiyormuşuz. Güncelleme yüklenmesi lazım, şu USB stick'i bir takıverin" de diyebilirler... Mesajı Paylaş

Terra

Rusya Avrupa'yı S-400'ler ile sıkıştırıyor

Rusya, Avrupa'nın yanı başındaki Leningrad bölgesine S-400 Hava Savunma Sistemi konuşlandırdı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "En modern hava savunma sistemleri olan S-400'ler, askeri, idari ve sivil alanları korumak amacıyla Leningrad bölgesindedir" bilgisine yer verildi.

S-300'lerin yerini alan S-400 hava savunma sistemleri, yaklaşık 2 bin kilometre kuzeye nakledilmeden önce, ülkenin güneyinde bulunan Astrahan bölgesinde test edilmişti.

Öte yandan sistemin bu ay içinde Rusya'nın Baltık Denizi'ndeki kara bağlantısı olmayan toprak parçası Kaliningrad'da da yerleştirilmesi bekleniyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/12/rusya-avrupayi-s-400ler-ile-sikistiriyor/ Mesajı Paylaş

HDS

Leningrad mı kaldı yahu? Ne diyor yahu bunlar? Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

F-35'lere yazık değil mi kardeşim?!? İpliğini pazara serecekler uçağın.  ;D  ;D  ;D Mesajı Paylaş

NoLoven

"S-400'ler, askeri, idari ve sivil alanları korumak amacıyla Leningrad bölgesindedir" bilgisine yer verildi."
Leningrad'ı bir bölge olarak tanımlıyorlarsa, bunun nasıl bir anlamı olur? Bildiğim kadarı ile Putin'in, Lenin yorumu pek iyi değildi. Kırımın alınması ile mi bu değişiklik olmuş, çok merak ettim. Yani Tatarlara ( Tatar Türklerine) jest mi bu? Mesajı Paylaş

Mermi

#133
Mar 24, 2019, 07:55 ÖS Last Edit: Mar 24, 2019, 08:36 ÖS by Mermi
HDS Hocam, haberde S-400'lere milli IFF sistemini kendimizin tanımlayacağımızı söylüyor sizin daha önce böyle birşey olmayacağını söylediğinizi hatırlıyorum. Yanlış mı hatırlıyorum ?

https://tr.sputniknews.com/columnists/201903221038368382-rus-orgeneral-turkiye-s-400-dost-dusman-tanima-sistemi/?utm_source=short_direct&utm_medium=short_url&utm_content=kZ3c&utm_campaign=URL_shortening Mesajı Paylaş

Teknisyen

Tanıtamamak mantıklı gelmiyor zaten.

Yeni bir uçak yada hava aracı /füze falan yaptınız bunu sisteme tanıtmanız gerekmiyor mu? o nasıl tanıtılıyorsa F-35'de öyle tanıtılır. IFF protokolu arayüzü yazılımı farklıdır ama neticede kütüphaneler yeni tanıma açıktır herhalde? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter