S-400 Triumf Hava Savunma Sistemi.

Başlatan theavengers, Eyl 28, 2015, 10:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »

theavengers

S-400 çeşitli hava unsurlarına (uçaklar, balistik/seyir füzeleri, insansız hava araçları) karşı Rusya tarafından geliştirilmiş bir hava savunma sistemidir.

Tasarım çalışmaları 90'lı yıllarda başlamıştır ancak çeşitli sıkıntılardan dolayı planlandığı gibi 2001 yılında değil 28 Nisan 2007'de servise girmiştir.

NATO kodu "SA-21 Growler"Performans karakteristikleri:Sistemi meydana getiren komponentler:Bazı ilginç özellikler:Sistemin kullandığı bazı füze çeşitleri:Hedef Yelpazesi:Kaynaklar: Globalsecurity, Wikipedia, Sputnik. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

theavengers

S-400 sisteminin kullanıldığı alanlar aşağıdaki gibidir. Toplamda 9 sistem operasyonel durumda. Şirket bu sene içinde 2 sistem daha teslim etmeyi planlıyor.Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

Elçibey

Üretim hattından kareler :
Mesajı Paylaş
ZALİME ALP,MAZLUMA EREN...

Trilogy

#3
Ağu 29, 2017, 08:15 ÖÖ Last Edit: Ağu 29, 2017, 08:17 ÖÖ by Trilogy
Suriye'deki etkinliği, S-400'e yönelik talebi artırdı


Rus askeri uzman Viktor Murahovskiy, S-400 hava savunma füze sistemlerinin Suriye'de diğer ülkelerin silahlarının erişemediği 'yasak bölgeleri' oluşturma fırsatını verdiğini belirterek bu etkinliğin yabancı siparişçileri cezbettiğini kaydetti.

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi (FSVTS) Başkanı Dmitriy Şugayev'in yaklaşık 10 ülkenin S-400 alımı yönünde başvuruda bulunduğu açıklamasını değerlendiren Murahovskiy, Sputnik'e açıklamasında şu değerlendirmede bulundu:

"Bu, Suriye'deki Hmeymim ve Tartus üslerinin savunması için S-400 sistemlerinin kullanılmasıyla ilgili. Bunu neden fark ettiler? Çünkü bu sistemin menzili, diğer ülkelere ait uçaklar için uçuşa yasak bölge haline geldi. Suriye'deki sistemlerin kontrol ettiği bölge, düşman için büyük sorun yaratan erişime kapalı bölge haline geldi. Rusya bu tür bölgeleri Hmeymim ve Tartus dışında Kaliningrad, Kırım ve Sahalin'de oluşturdu. Diğer ülkeler de bu sistemleri alarak ABD gibi gelişmiş ordular için bile geçilmesi zor veya tamamen geçilemeyen yasak bölgeler oluşturabilecek."

'ÇİN'İ RAKİP GÖREN ÜLKELER DE S-400'E İLGİ DUYABİLİR'

Hindistan ve Türkiye dışında Mısır ve İran'ın da Rus hava savunma sistemlerine ilgi duyabileceğini söyleyen uzman, "Çin'i rakip olarak gören bazı Güneydoğu Asya ülkeleri de S-400'e ilgi duyabilir" dedi.

Moskova merkezli Küresel Silah Ticareti Analiz Merkezi Başkanı Igor Korotçenko da Sputnik'e açıklamasında, S-400 gibi Rus hava savunma sistemlerinin modern küresel silah pazarının en ileri teknolojili segmenti olduğunu belirterek şunu dedi: "Rusya başta S-400 ve S-300V4 olmak üzere kendi silahlarıyla bu sektörde en gelişmiş ürünlere sahip. Bu sistemlerin tek rakipleri ABD hava savunma sistemi Patriot'un son modifikasyonu olan PAC-3."
Sonucu ilk 2-3 haftada belirlenen günümüzdeki savaşların özelliğinin Rus uzun menzilli hava savunma sistemlerine olan talebi yükselttiğini belirten Korotçenko, S-400'ün tüm tehditleri ortadan kaldıracak yetenekte olduğunu kaydetti.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201708281029914128-suriye-s-400-talebi-artti/ Mesajı Paylaş

HDS

Ruslar zaman içinde pazarlamayı da öğrendiler. Bir şeyin "yokluğu" ile mal pazarlanır mı yahu? Amerikan uçakları cirit atıyor. İsrail istediği gibi girip çıkıyor. Amerikalı isterse Tomahawk atıyor. Etkindir muhakkak da, bunu Suriye'den öğrenmemiştir herhalde kimse. Mesajı Paylaş

minigitav


süper çavuş

https://tr.sputniknews.com/infografik/201709131030130105-s-400-fuze-sistemleri-rusya-nato-silah/

En önemli kısmı burası sanırım ;
S-400 sistemi, Rusya Federasyonu için geliştirildi. Bir X ülkesi için, sistem X ülkesine göre çalışacak. X ülkesinin farklı parametreleri var ve sistem de X ülkesinin ulusal hava savunma sistemlerine adapte edilecek. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter